Koszty grafiki do małej gry

Czy ktoś uchyliłby początkującemu rąbka tajemnicy i zdradził jakie są koszty grafiki w grach 2D?
Dla przykładu weźmy taką grę Sheltered, która jest po prostu paskudna. Postacie nie mają nawet oka na gębie hehe. Oraz coś ładniejszego ale prostego np Factorio czy RimWorld.

Ile mogą mnie wynieść kompletne grafiki z animacjami do takiej produkcji. Wiem że można użyć darmowych assetów. Ale trzeba się naszukać a efekt końcowy jest na ogół kiepski. Więc chciałbym się dowiedzieć czy taka prosta grafika to jest 2, 5 czy 20 tyś złotych brutto u grafika.

Może być nawet za darmo, zależy jak się dogadasz.
‘grafika’ to zbyt szerokie pojęcie. Graficy liczą sobie za konkretne assety, więc ich ilość oraz rodzaj przekłada się na całkowity koszt. Musisz podać dokładne parametry, np sprity o wymiarach x*y, każdy z n klatek animacji. Do tego pewnie tła, tilesety…
Albo zacznij kodować i rób wszystko na placeholderach. Jak pomysł się spodoba, ludzie zobaczą, że coś ci z tego wychodzi i jest to fajne, to być może znajdzie się tzw wspólnik.

Tak właśnie planowałem na początku na darmowych assetach ale chciałem się po prostu dowiedzieć jakie są to koszty u grafika. Cudów graficznych nie wymagam, ale nie chciałbym żeby to był paskudny Sheltered. Grafika też jest ważna dla klienta.

Darmowe assety nie są złe jeśli na takich chcesz zrobić gre. Ale jeśli chcesz robić gre na własnych grafikach to lepiej robić na placeholderach. W paincie rysujesz prostokąt i rysujesz tam człowieczka, czy inną rzecz którą placeholder ma zastąpić. Nie używasz grafik bo ktoś może pomyśleć że chcesz żeby tak gra wyglądała jak wygląda, a jak widać placeholder to wiadomo że to placeholder.

Podłącze się pod to pytanie - Ile drożej wyniesie zamówienie zestawu assetów niż kupienie gotowego zestawu assetów na sklepie.

Przykładowo jakiś zestaw 80 spritów 64x64 kosztuje około 50 zł. Ile więcej trzeba by było liczyć za wykonanie podobnego zestawu na zamówienie?

Wykonanie jednego sprita to ile? Wykonanie jednego sprita to pewnie około godziny pracy. Jeśli znajdziesz taniego ale przyzwoitego grafika zrobi to za 25 zł za godzinę. Więc pewnie coś koło 2000 PLN. I będą to raczej grafiki nie najlepszej jakości.