Książka lub kurs gry strategicznej w Unity po polsku

Czy istnieje jakaś książka lub kurs gry strategicznej w Unity w języku polskim? To co znalazłem nie porusza wielu rzeczy które chcę zrobić. Natomiast mój angielski nie pozwala mi za wiele zrozumieć z szybkich filmów na youtube.
Znacznie łatwiej będzie mi użyć czegoś po polsku, zamiast studiować jakiegoś pisanego tutoriala po angielsku. Chociaż takie też możecie polecić jeśli widzieliście. Czytanie kodu z wideo to porażka hehe

Ucz się angielskiego. Jeśli chcesz dziś robić cokolwiek, co związane jest z programowaniem to bez znajomości tego języka będzie ci niezwykle ciężko. Bo o ile możesz kupić polskie książki, gdzieś trafisz na jakiś kurs po polsku, to już takiego stackoverflow nikt dla ciebie nie przetłumaczy :wink:

Stackoverflow wykorzystuję bez problemu od kilku lat, jestem zawodowym programistą. Problem w tym że mówionego angielskiego nie ogarniam a z pisanym tak sobie. Dlatego pytam czy ktoś natknął się na jakieś materiały po polsku w tym temacie

Mój angielski też uważam, że jest słaby, ale nie mam problemów z kursami programowania / unity. Zarówno w wersji papierowej jak i video, ponieważ to są rzeczy techniczne i logiczne. Szukałem tez jakiegoś kursu RTSa, ale wszystko co znalazłem to były raczej podstawy, które sam bym ogarnął.

@Palanthir
Polecam sprawdzic quill18creates na youtube, on ma kilka poradnikow o grach strategicznych (glownie 4x ale moze gdzies tam ma rts).