Kurs dla początkujących Game Developerów 2D

książka
projektowanie-gier
gamedev

Witajcie, jestem w trakcie tworzenia własnego kursu pdf dla początkujących Game Developerów chcących zacząć swoją przygodę od gier 2D. Kurs nosi nazwę Jeźdźcy Pikseli . Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zacząć tworzenie gry od pomysłu aż po wybór silnika, oraz potrzebnych oprogramowań, a także wiele innych to wejdź i polub moją stronę na facebooku aby być na bieżąco :smiley::wink::sunglasses:
LINK DO STRONY
https://www.facebook.com/Kamil-Szczepański-Game-Developer-109486133800062/

Myślę, ze na początek to w ogóle powinieneś się przedstawić, pokazać co umiesz, co zrobiłeś, jakie masz doświadczenie i gdzie je zdobyłeś.

Bo wiesz, np taki ja, osobiście uważam się za najlepszego na świecie i generalnie jestem fajny, z wykształcenia jestem technik automatyk a z zawodu programista i gdybym dla przykładu popełnił kurs gotowania albo zarządzania przedszkolem to oczywiście mógł bym się tym cieszyć w internecie, ale użyteczność takich kursów była by bliska zeru…

Mam za sobą wiele projektów gier, oraz programów w C++ które kiedyś udostępniałem za darmo lecz później już nie miałem czasu na dalsze ich tworzenie. Dodatkowo robiłem także wiele różnych stron internetowych dostępnych przez określony okres czasu w internecie. W tworzeniu gier komputerowych 2D posiadam 4 letnie doświadczenie praktyczne i teoretyczne. Wypróbowywałem wiele silników do tworzenia gier 2D i 3D. Teraz wiedzą i umiejętnościami jakie zdobyłem przez te lata zamierzam się podzielić w moim kursie “Jeźdźcy Pikseli”. Mam nadzieję że to krótkie streszczenie mojej wiedzy i umiejętności uzupełniło brak na który zwróciłeś uwagę.

Czy nie można by zrobić strony internetowej, bloga z artykułami, gdzie każdy kto posiada wiedzę mógłby napisać artykuł ze swojej dziedziny. Wtedy taka strona była by skarbnicą wiedzy na temat tworzenia gier, coś w stylu Wiki.

Mam kilka serwerów VPS więc mogę na jednym udostępnić pod taki projekt miejsce. Mogę dać też domenę. Nie musi to być Wordpress moge szybko napisać dla takiego projekty dedykowany system.

Jak już było by trochę kontentu i zaczęła by się konkretna odwiedzalność można by zacząć szukać sponsorów, na reklamy np. gier/sprzętu. Autorzy dostawali by % za udział w projekcie.

Co sądzicie o takim wspólnym projekcie. Czy ktoś byłby chętny?

Zapraszam do dyskusji Wspólny projekt czyli darmowe kursy, artykuły o tworzeniu gier i tematy pokrewne

Wspólny projekt czyli darmowe kursy, artykuły o tworzeniu gier i tematy pokrewne

Dzięki za propozycję lecz wolę wydać kurs tak jak planowałem to zrobić od początku. Strona internetowa oczywiście będzie lecz przed premierom gotowego produktu będą dostępne za darmo nieco skrócone pierwsze 3 rozdziały. Sama strona jest już w trakcie pisania przeze mnie kodem ponieważ uważam że gdy robi się własną stronę internetową staje się przed wyborem:
1.Profesjonalna strona
2.Strona zrobiona na silniku
Mój sposób wydania kursu ma być jednocześnie jednym z przyszłych źródeł utrzymania się, a próba startowania z projektem własnej strony jako bezpośredniego źródła dochodu po przez reklamy itp nie mając dużego nakładu finansowego na własną reklamę o wiele bardziej komplikuje wszystko. Nie mówiąc o tym że dzisiaj osoba prowadząca stronę byłaby uzależniona od wielu przepisów google ads przez co nie można by tworzyć takiej zawartości jak się chce.

Myślę, że większy sens ma właśnie taki blog, który byłby redagowany jak wspomniał MMORPGGameMaker. Zabawa w kursy nie ma większego sensu bo tego jest w bród na YT.
Lepiej dotrzeć do twórców indie, starać się recenzować produkty, wskazywać trendy itp.
Nawet ‘Jeźdźcy Pikseli’ pasowało by do bloga o retro grach a taka stylistyka jest teraz na topie.
Blog mógłby być więc bazą danych o twórcach tego typu gier, muzyki i o pradawnych językach i sprzęcie.

To kręcenie hajpu czy co?
Bo ja rozumiem jak by coś już zostało wydane to można reklamować. A tak mam śledzić stronę by wiedzieć że 10 osób ją polubiło.
Trochę szacunku dla siebie i braci