[Libgdx] TAnima - MMO Rogue-like

Zaczynam pracę nad “marketingiem”.
Możecie mnie znaleźć na:

https://twitter.com/byerndev

Myślę, że to pochłonie pare dni na starcie i wieki na szlifowaniu :slight_smile:

Zaczynam robić miasto :slight_smile:
Dzisiaj sklep i crowdfunding. Jeszcze się nie zastanawiałem szczególnie nad designem pomieszczeń i NPCów. Póki co dodałem samą mechanikę. Co sądzicie? :slight_smile:

Full Video:

Ciekawa historia:
Gdy zacząłem tworzyć miasto do swojej gry, zastanowiłem się jak rozwiązać problem zaśmiecania powierzchni przez dropowane przedmioty przez graczy.

Pierwsze co mi przyszło do głowy do usuwanie starych przedmiotów “automagicznie” przez system, ale wydało mi się to mało ciekawe.

Wtedy wpadłem na pomysł stworzenia NPC- złomiarza, który tropi śmieci porzucone przez innych graczy i je zbiera.

Ale wtedy pomyślałem, że gracze będą specjalnie śmiecić by patrzeć jak ktoś za nich sprząta… Taka ludzka natura.

No to zrobiłem specjalny pokój- spalarnię, w którym można przetopić przedmioty na surowce (mała, procentowa szansa na pozyskanie czegokolwiek zależna od przetapianego przedmiotu). Złomiarze zanoszą rzeczy do spalarni i sami je przatapiają (gdy mają wystarczającą liczbę przedmiotów w ekwipunku). Mam nadzieję, że to zmotywuje graczy do dbania o zieleń :smiley:

Update:
-Opis charakterystyk postaci i przedmiotów
-System progresji i obliczania wartości obrażeń ataku

Pierwszy krok pod balansowanie gry, czyli parametryzacja :slight_smile:
Tym razem trochę dłuższy filmik, dodałem też swój komentarz żeby łatwiej było zrozumieć co tam się dzieje. Mam nadzieję, że się wam spodoba :slight_smile: Dajcie znać co sądzicie :slight_smile:

Projekt obserwuje od pierwszego postu i muszę szczerze przyznać że jestem pod wrażeniem tempa prac oraz sposobu którym dzielisz się wieściami z swiata gry, naprawdę potrafisz wyhypowac swoje dzieło. Szczególnie że kierunek w którym idziesz jest naprawdę dobry.
Projekt ciekawy więc zachęcam wrzucić na główną gamedevie.pl

(https://github.com/gamedevpl/www.gamedev.pl/blob/master/highlights/README.md)

Dzięki wielkie :smiley: To wiele dla mnie znaczy :slight_smile: Staram się utrzymać tempo w jakim pracuje i dokumentować pracę dla siebie i przyszłych pokoleń. Choć nie ukrywam, że widzę szerokopojęty “marketing” czy “hype” jako bardzo trudną rzecz i na teraz nie mam pojęcia jak mam uzyskać zadowalający rezultat gdy będę podchodził do wydania gry. Wierzę, że jak już będzie gotowa i w miarę dobrze wyglądająca, to zbieranie rozgłosu trochę nabierze rozpędu :slight_smile:

Zaraz otworzę pull request :slight_smile:

Dzisiaj dodałem lekki sandbox w formie własnego pokoju i możliwości dekorowania go.
Z ciekawszych rzeczy zastanawiałem się nad tym jak stworzyć własny kąt dla gracza i przy okazji dać mu możliwość zapraszania innych graczy bez użycia gui. No i tak o to powstał system jednorazowych kluczy tworzonych przez odcisk palca postaci (filmik).

Co sądzicie o pomyśle zaprezentowanym na filmiku? :slight_smile:

Dodałem poziomy broni i zmieniłem trochę wygląd. Teraz lepiej widać co postać trzyma w dłoni :slight_smile:

Krótki przykład jak tworzę grafikę:
https://www.youtube.com/watch?v=E9mKQ3KnM5I

A o to jak widzę przykładowy loch w TAnimie:

Dodatkowo kilka ciekawych featerów. Zainteresowanych zapraszam do oglądania i komentowania :slight_smile:

Ciężki dzień. Dużo zmarnowego czasu, ale już jest jakiś trop. Co sądzicie? :slight_smile: opinie będą bardzo pomocne :slight_smile:

Przez ostatnie dwa dni pracowałem nad algorytmem do generowania lochów. Zastanawiałem się nad tym jak stworzyć odpowiednią abstrakcję. Wybrałem emocje, które chcę wywołać w graczu jako twórca oraz cele, które chce by osiągnął.

Polska wersja:

Dłuższa wersja po angielsku z gameplayem:

Co sądzicie? :slight_smile:

Dodałem pare ciekawych rzeczy. Zapraszam do filmiku. Robię ostatnio dedykowane po polsku. Nie lubię mówić po angielsku :frowning: Jeśli macie jakieś uwagi/komentarze, coś jest źle, coś jest dobre to będę bardzo wdzięczny za komentarz :slight_smile: czasem trudno się zorientować, w którą stronę iść w niektórych kwestiach :slight_smile: Z góry dziękuję :slight_smile:

Jak wygląda sprawa z demem obejrzałem parę filmików i wygląda na na prawdę solidnego Rogala :slight_smile:

Chcę dokończyć pare rzeczy i dodać więcej zasobów. Póki co brakuje określonego celu, a chcę by to była gra :slight_smile: Wtedy postawię serwer testowy i wypuszczę pierwsze demo bardzo wczesnej wersji pod pierwsze testy. Liczę, że wyrobię się z demem do końca czerwca, ale jak się nie wyrobię to przesunę trochę do przodu. Nie chcę przyjść z pustymi rękami :slight_smile:

Do zrobienia mam jeszcze:
-urozmaicenie planszy
–więcej tekstur/tematy
–ciekawsi przeciwnicy
-audio -> efekty dźwiękowe i muzyka (na demo chyba wstawię tylko jakiś ambient, a efekty znajdę w sieci, przeciążyła mnie kwestia soundtracku)
-balans (!!!)
-wydajność serwera -> sprawdzenie ilu graczy uciągnie przy danej konfiguracji, ew. poprawki pod to jak wyjdzie słabo (nie zapowiada się)
-przygotowanie serwera pod monitoring i klastrowanie

Dziękuję za ciepłe słowa :slight_smile:

Jeżeli chcesz jakiś kawałek (muzyki rzecz jasna) do projektu to moge spróbować coś zrobić. Co prawda profesjonalistą nie jestem, ale trochę ogarniam muzykę, mogę w wolnym czasie postarać się skleić coś w miarę fajnego :slight_smile: