[Libgdx] TAnima - MMO Rogue-like

Możemy się dogadać :smiley: Widziałem Twoje dzieła na klawiszach i są bardzo przyjemne. Co prawda ostatnio się zastanawiałem nad ścieżką dźwiękową w klimacie dubstep/drum’n’bass, ale jak masz jakąś wizję- co może tutaj pasować to z chęcią posłucham. Ja jeszcze nie wpadłem na cokolwiek co by mnie przekonało w 100%. A jak możesz mi jeszcze z nią pomóc przy tworzeniu to już w ogóle super :slight_smile:

Dodałem kilka rzeczy:
Kategorie przedmiotów:

Balans przeciwników:

Balans ekonomii:

Sam balans wymaga jeszcze dużo pracy, ale już mam jakiś start :slight_smile:

Kolejny dzień pracy nad balansem :slight_smile: Opiszę swoje podejście:

-nakreśliłem diagram logicznych zależności w grze. Rozrósł się do dość dużych rozmiarów i przybrał formę grafu

-odnalazłem węzły, które nie są od niczego zależne (parametry świata)

-odnalazłem węzły, które mogą stać się aksjomatami

-określiłem funkcje dla zależności (użyty standardowy pakiet funkcji- wykładnicza, liniowa, logarytmiczna- odpowiednio zparametryzowane)

-określiłem sterowanie zależnościami. Dla przykładu, przeciwnik nie ma 100HP tylko jest w stanie przeżyć 2xuderzenia mieczem poziomu N. Sztylet zadaje 0.7xmiecz. Gracz po przejściu lochu N poziomu, może zafundować sobie 0.5 broni poziomu N i 2 napoje lecznicze poziomu N (itp).

I teraz mam sterowanie z poziomu parametrów. Dokładnie tak jak chciałem :slight_smile: Oczywiście to tylko zgrubny balans i wiele rzeczy będzie trzeba dostosować do rozgrywki mmo (to wiele utrudnia bo jest wiele właściwości, które trudno tak sprytnie obliczyć).

Dodane pomniejsze rzeczy:

-po przejściu dungeonu ma się wybór czy wrócić do miasta, sprzedać drop, czy pójść do kolejnego lochu. Na końcu lochu otrzymuje się “bilet” do kolejnego. Trzymając go w ręku podczas teleportacji, przenosimy się do poziomu nadrukowanego na bilecie. Bilet jest imienny

-dodane kategorie przedmiotów (ułatwia przeszukiwanie ekwipunku)

-dodane zwiększanie życia

Na gifie przechodzenie do lochu z użyciem biletu.

Jestem coraz bliżej dema :slight_smile:
Co sądzicie? :slight_smile:

Takie pytanie z innej beczki. Ile średnio czasu potwierdzasz na prace nad projektem? Śledzę to dość na bieżąco i muszę powiedzieć, że idzie do bardzo szybko. Rozumiem też, że pracujesz sam?

Gra robiona w wolnych chwilach, po za nią pracuję na pełen etat. Staram się codziennie dorobić jakąś rzecz. Z reguły poświęcam 2-4 godzinki. Czasem jak wiem, że nie będę miał w ogóle czasu w tym dniu, to siądę tylko na godzinę z rana by zrobić jakiś mały refactor (ostatnio poprawiłem wydajność klienta w taki sposób). Czasem się zdarzy, że np na weekend poświęcam cały dzień na pisanie (typowe robocze 8h). Pracuję sam :slight_smile:

No to muszę pogratulować tempa prac. Mi to idzie zdecydowanie wolniej. Chociaż jakoś specjalnie się nie śpiesze. Nie mam też przygotowanego żadnego planu. Pomysły przychodzą w locie. Tak też są implemntowane. I często tuż po implementacji przebudowywane/wywalane :wink:

A tak swoją drogą… Chciałbym zobaczyć więcej filmów pokazujących synchronizację. Jak to np wygląda w trakcie walki :wink:

Dzięki :slight_smile: Ja się zmotywowałem by zrobić coś swojego w końcu, a wiem, że jak nie będę pisał codziennie, to będę tracił motywację. Tak jak to miało miejsce z moimi poprzednimi projektami :slight_smile:

Potestowałem chwilę wcześniej na hostingu by zobaczyć czy opóźnienia nie są za duże. Byłem miło zaskoczony. Są niezauważalne. W sumie nie zdziwiłem się za bardzo, bo pakiety są bardzo małe, a w dzisiejszym świecie, łącza szybkie. Teraz gdy programuję, serwer stoi na tej samej fizycznej maszynie co klient dla przyspieszenia prac. Jak podejdę do tematu skalowania i wydajności serwera, to coś nagram odnośnie synchronizacji :slight_smile:

Filmik (dość długi) opisuje balans i kilka dodatkowych rzeczy, które dodałem:

-rosnący poziom światła wraz z poziomem pochodni

-poprawione modyfikatory przedmiotów + unikalne przedmioty

-unikalność dropu w zależności od pomieszczeń

-“animacja” ataku przeciwnika (wcześniej tego nie było)

Te małe feature’y to niby nic, ale dużo zmieniają. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Przez sentyment, wszystko zaczyna bardziej przypominać mmorpg niż roguelike, ale nie dajcie się zwieźć :slight_smile: To nie rpg :slight_smile:

Dzisiaj dodałem tryb furii. Postać ładuje pasek furii przy atakowaniu przeciwników, a gdy dojdzie do odpowiedniego poziomu, może uruchomić specjalny tryb, w którym gracz jest przez jakiś czas niezniszczalny, nie traci staminy i nie zdobywa punktów furii.

Dodatkowo każda z broni ma swoje własne ulepszenie:
-miecz- odpycha przeciwników
-sztylet- pozwala prześlizgiwać się przez przeciwników
-różdżka- zwiększona szybkość ataku

Co sądzicie? :slight_smile:

Skalowanie poziomów w zależności od liczby graczy (maksymalnie do 4 w dungeonie)

Zastanawiałem się przez jakiś czas czy nie dodać lepszych efektów przy ataku. Zrobiłem dla porównania dwie wersje (w połowie widać wersję z efektami). No i nie wiem. Która wg was jest lepsza? Może ktoś ma pomysł co można ew zmienić/ulepszyć?

Według mnie wersja z efektami wygląda zdecydowanie lepiej. Ale to już raczej nie gra dla ludzi z epilepsją

Mnie wydaje się że lepsza jest wersja bez efektów.
Po nałożeniu ich jest zbyt duży “tłok” na ekranie i nie widać treści gry.
Jednakże sądzę że idzie to w dobrym kierunku.
A propos kiedy demo do żebyśmy mogli ocenić więcej aspektów?

Postanowiłem zmniejszyć znacznie efekt, a ten, który widzieliście zaaplikować na obrażenia krytyczne :slight_smile: dzięki!

Niestety kilka spraw spowolniło moją pracę, ale liczę na skonczenie dema w przeciągu 2 tygodni. Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły co można by było dodać do gry żeby ją urozmaicić to będę wdzięczny za podpowiedzi :slight_smile:

Póki co rozmyślam nad dodaniem defektów postaci (choroby, zatrucie, stres, złamana ręka itp) oraz prostą formę craftingu

Cierpliwie będę czekał na to demo.
Wydaje mi się ,że warto by było dodać
różne rodzaje sali/leveli ,takie w których np.:

1. Była by bagnista podłoga i efekt spowolnienia lub trujące gazy.

2. Różne zamaskowane losowo rozmieszczone tajne pokoje do których by się przechodziło
    przez ścianę o delikatnie innej teksturze.

3. Może jakieś wyjście do stacji w kosmosie po osiągnięciu jakiegoś levela?

4.Możliwość zrobienia farmy w swoim pokoju i możliwość powiększenia go po zdobyciu jakiegoś papierka z Bossa