[Libgdx] TAnima - MMO Rogue-like

Update:

-Pomijanie dialogów po przytrzymaniu klawisza (lub przycisku na padzie- testowane na kontrolerach Xbox one)

-Pokój z drzwiami TAnimy- podpowiedź gdzie teraz trzeba się udać

-4 nowe typy pokojów z pułapkami. Pokoje są wygenerowane proceduralnie i za pomocą ręcznej selekcji zostaje wybrane 20 ziaren, z których tworzy się zbiór pokojów dostępnych w lochu. Brakuje jeszcze grafik do niektórych elementów.

Będę wdzięczny za komentarze :slight_smile:

Naprawde bardzo świetny design, bardzo mi się podoba graficznie! Można gdzieś stestować?

Dzięki wielkie. Cieszę się, że komuś się podoba xD Póki co nie ma wersji do testów. Była wcześniej, ale jestem w trakcie przepisywania i nie jest gotowe do wydania :slight_smile:

Nowy projekt lochów.
Gra będzie łączyła w sobie cechy eksploracji rodem z pierwszej Zeldy, zależne od zdobywanych zdolności metroidvaniowe przejścia (i zagadki) oraz świeżość kolejnych podejść znaną z roguelikeów. Główny poziom lochu jest zaprojektowany ręcznie, a tam możemy natknąć się na podinstancje, które są zrobione ręcznie lub proceduralnie (głównie w zależności od tego czy są fabularne czy nie). Za każdym razem gdy umieramy wstajemy w naszym hubie (Bastion), a kolejne umiejętności (tutaj broń i minionki) zmieniają zarówno gameplay jak i odblokowują przejścia.

Cały czas pracuję nad fabułą, dodane kolejne na oko 30 minut scenek

Udało mi się zdobyć na to by kupić tablicę do mieszkania :smiley: dwustronna. Fajna :smiley:

Nowe postacie do gry. Timelapsy poszczególnych postaci dla chętnych w opisie filmu na yt :slight_smile:

Skończyłem pracę nad systemem sterowania kamerą w TAnimie.
Na filmiku jest jedna ze scenek oskryptowanych w taki sposób razem z podglądem jak to wygląda bez kontroli kamerą i skrypt scenariusza.

Teraz do zrobienia zostaje jeszcze ogarnięcie tekstu by współgrał z całością (wychodzi za ekran czasem np), ale na to mam poważniejsze plany.
Plus do tego w przyszłości zamiana tekstu PL na klucze translacyjne :slight_smile:

Będę wdzięczny za komentarze i uwagi :slight_smile:

Dziś udało mi się zrobić pierwszą sensowną wersję silnika tekstu do dialogów :slight_smile:

W skryptach dialogów można sterować emocją jaka ma towarzyszyć fragmentowi tekstu, a później ta emocja przekłada się na to jak tekst jest wyświetlony.

Zapraszam do oglądania i będę wdzięczny za komentarze :slight_smile: Fajnie by było wiedzieć czy jest lepiej i co można poprawić (poprzednie filmiki pokazują tę samą scenę lecz bez użycia nowego mechanizmu)

Zrobiłem mały program przegenerowujący kod na klucze translacyjne i pliki translacji. Poniżej ta sama scena przerobiona na język angielski. Jeśli ktoś z was znajdzie tam jakieś błędy w tlumaczeniu to będę wdzięczny za komentarz :slight_smile:

Przy okazji ten filmik jest w lepszej jakości. Mój program do obróbki obcinał klatki, teraz zauważyłem:

Wstępny opis gry do zaaplikowania na Steam’a:

Będę wdzięczny za uwagi i komentarze :slight_smile:

Nad czym pracuję i nad czym się zastanawiam: pierwsza scena jaką zobaczy gracz w grze. Pomijając muzykę (która jest tymczasowa) i puste pokoje (miejsce na grafiki/scenki twórców gry) zastanawiam się nad takim podejściem do narracji w tej konkretnej scenie.

Zastanawiam się czy taki “strumień świadomości” jest dobrym rozwiązaniem na wstęp czy być może lepiej zacząć od czegoś bardziej związanego z grą. W kolejnej scenie rozpoczyna się akcja i wszystko przenosi się już na bohaterów (wstęp do świata przedstawionego i tak będzie powoli wprowadzany w dialogach)

Co o tym myślicie?

Powstała nowa wersja silnika adaptującego muzykę do tego co dzieje się aktualnie na ekranie. Całość wsparta profesjonalnymi loopami stworzonymi przez @Zelota :slight_smile:

Loopy podzielone są na logiczne Nsekundowe sekcje, które opisane za pomocą DSLowego grafu w kodzie zmieniają się w oparciu o zdarzenia występujące w grze (z określonymi w grafie rodzajami przejść).

Same przejścia jeszcze wymagają doszlifowania, w niektórych miejscach, ale takie rozwiązanie znacznie ułatwia pracę :slight_smile:

Wynik poniżej:

Jak zawsze będę wdzięczny za krytykę :slight_smile:

jak współautor również zachęcam do dzielenia się wrażeniami : 3

Za niecałe dwa miesiące na świat przyjdzie ByerN Junior i Senior nie będzie już miał tyle czasu na pisanie TAnimy co wcześniej :slight_smile:

Dlatego w wolnych chwilach pracuję nad zaprojektowaniem zewnętrznego API dla TAnimy. Liczę na to, by było na tyle przystępne, by zebrany przeze mnie zespół był w stanie pracować razem ze mną (tu głównie w części artystycznej) i dokończyć grę.

Głównym celem jest stworzenie środowiska, w którym współtwórcy niebędący programistami będą mogli w łatwy sposób tworzyć i testować zasoby do gry (grafika, scenariusze, plansze, muzyka itp). Pobocznym celem jest wykorzystanie tego samego rozwiązania jako toolkit dla moderów. API jest odizolowane, a kod rdzenia gry jest nadal zamknięty.

Gra została zaprojektowana tak by wczytywać przekompilowane zasoby jak pluginy. Stworzyłem pipeline, dzięki któremu możliwa jest szybka kompilacja i gorąca podmiana kodu z poziomu IDE (tutaj Intellij). Kompilacja pojedynczych klas odbywa się w czasie na poziomie ułamków sekund (400-700ms na sensownej maszynie), co znacznie przyspiesza sprawdzanie drobnych zmian.

Samo API jest pisane w języku Scala (tak samo jak cała gra), ale tutaj skupiam się na upraszczaniu go do stosunkowo prostych w obsłudze DSLi. Całość będzie wspomagana makrami i dokumentacją. Aktualnie na pokładzie mamy podstawy tworzenia statycznych lochów, pokoi, scenariuszy i kompozycji graficznych (np animacji/kafelków itp). Kolejne kroki to m.in muzyka, przedmioty, AI, design postaci.

Na filmiku przykład korzystania ze środowiska: