Lista aktywnych polskich producentów, studiów gier komputerowych


#1

Lista aktywnych polskich producentów (dev teamów, studiów) gier komputerowych. Prawdopodobnie lista nie zawiera wszystkich tworzących gry zespołów działających na terenie kraju, więc możecie zgłaszać studia do listy a ja będę ją aktualizował. Jakby ktoś się pytał na co komu taka lista to już tłumaczę, masz pod ręką zbiór potencjalnych pracodawców lub współpracowników, wystarczy poklikać i powysyłać swoje CV, poza tym należy podpatrywać jak tworzą gry profesjonaliści w celach edukacyjnych oraz jakie są aktualne trendy w branży, dotyczy to gatunków gier, stylu w grafice i w muzyce.

Warszawa

  1. CD Projekt (Warszawa, Kraków) - https://www.cdprojekt.com/pl
  2. Techland (Wrocław, Warszawa, Ostrów Wlkp. Vancouver) - http://techland.pl
  3. The Astronauts (Warszawa) - http://www.theastronauts.com
  4. 11 bit studios (Warszawa) - http://www.11bitstudios.com/pl
  5. CI Games (Warszawa, Rzeszów) - http://cigames.com
  6. Flying Wild Hog (Warszawa) - http://www.flyingwildhog.com
  7. People Can Fly (Warszawa) - http://peoplecanfly.com
  8. Pixel Crow (Warszawa) - http://pixelcrow.com
  9. Acid Wizard Studio (Warszawa) - http://www.acidwizardstudio.com
  10. Transhuman Design (Warszawa) - https://thd.vg
  11. Moa Cube (Warszawa) - http://moacube.com
  12. ATGames (Warszawa) - http://www.atgames.pl
  13. Vivid Games (Bydgoszcz, Warszawa) - http://www.vividgames.pl
  14. PlayWay (Warszawa) - http://playway.com
  15. Huuge Games (Bydgoszcz,Warszawa,Szczecin,Kraków) - http://www.huuugegames.com/
  16. Creative Forge (Warszawa) - http://www.creativeforge.pl
  17. Vile Monarch (Warszawa) - http://vilemonarch.com

Kraków

  1. Gamedesire (Kraków) - http://company.gamedesire.com
  2. Reality Pump (Kraków) - http://www.realitypump.com/pl/company.html
  3. Teyon (Kraków, Łódź, Tokyo)- http://www.store.teyon.com
  4. Bloober Team (Kraków) - http://www.blooberteam.com
  5. BulbWare (Kraków) - http://www.bulbboygame.com
  6. Two Mammoths (Kraków) - http://twomammoths.com
  7. iFUN4all (Kraków) - http://ifun4all.com
  8. Empyrean Games (Kraków) - http://empyrean.games/
  9. 7LEVELS S.A. (Kraków) - http://www.7lvls.com/
  10. Nano Games (Kraków) - https://www.nano-games.com/
  11. So Digital (Kraków) - http://www.sodigital.com/

Aglomeracja śląska

  1. i Dreams (Gliwice) - http://www.idreams.pl/pl
  2. The Farm 51 (Gliwice) - http://www.thefarm51.com/thecurrentwebsite.php
  3. Destructive Creations (Gliwice) - http://destructivecreations.pl
  4. Anshar Studios (Katowice) - http://ansharstudios.com
  5. Artifex Mundi (Katowice) - https://www.artifexmundi.com
  6. JujuBee (Katowice) - http://jujubee.pl/pl

Trójmiasto

  1. Very Nice Studio (Gdynia) - http://verynicestudio.com
  2. Oh Noo (Gdynia) - http://ohnoo.com
  3. Insalgo (Gdańsk) - http://www.insalgo.com
    4.Playsoft (Gdańsk) - http://playsoftgames.com/
    5.Aidem Media (Gdańsk) - http://aidemmedia.pl/
  4. VR Visio (Gdynia) - http://www.vrvisio.com/

Poznań

  1. Robot Gentleman (Poznań) - http://robotgentleman.com
  2. Monster Couch (Poznań) - http://monstercouch.com
  3. Huckleberry Games (Poznań) - http://hgames.eu
  4. Setapp (Poznań) - http://setapp.pl
  5. Atomic Jelly (Poznań) - http://atomic-jelly.com

Wrocław

  1. Picadilla (Wrocław) - http://www.picadilla.com
  2. Whitemoon (Wrocław) - http://www.whitemoon.eu
  3. Ten Square Games (Wrocław) - https://tensquaregames.com
  4. Tequila Games (Wrocław) - http://www.tequilagames.com
  5. Techland (Wrocław, Warszawa, Ostrów Wlkp. Vancouver) - http://techland.pl

Częstochowa

  1. Mindhelix (Częstochowa)) - http://mindhelix.pl

Łódź

  1. Super Hot Team (Łódż) - http://superhotgame.com
  2. Calaris (Ozorków - 20 km od Łodzi) - http://www.calaris.com/index1.html
  3. Wastelands Interactive (Łódź) - http://wastelands-interactive.com

Rzeszów

  1. PrimeBit Studio (Rzeszów) - http://www.primebitstudio.com
  2. Red Dot Games (Rzeszów) - www.reddotgames.pl
  3. CI Games (Warszawa, Rzeszów) - http://cigames.com

Szczecin

  1. Exor Studios (Szczecin) - http://www.exorstudios.com
  2. Huuge Games (Bydgoszcz,Warszawa,Szczecin) - http://www.huuugegames.com/

Bydgoszcz

  1. Huuge Games (Bydgoszcz,Warszawa,Szczecin) - http://www.huuugegames.com/
  2. Vivid Games (Bydgoszcz, Warszawa) - http://www.vividgames.pl

Cadogan: przerobiłem trochę tą listę - podzieliłem na miasta, bo lista w pierwotnej formie straciła czytelność, żadne informacje nie zostały usunięte, dodałem kilka studiów w Gdańsku i Huuge’a


[SZUKAM] [Intern/Junior] C#/Unity pierwszy exp w Gamedevie - Poznań
#2

Wrzuciłem link na główną:


(ps. każdy może to zrobić tutaj)


#3

Czy ktoś może wymienić kilka firm o podobnym profilu z Wrocławia?


#4

polecam tę stronę, na moje oko troszkę nieaktualne, ale przynajmniej podzielone na województwa i miasta. Biedna Warmia i mazury - nic nie mamy :confused:


#5

Ja mieszkam we Wrocławiu, tutaj jest tylko Techland oraz chyba kilka mniejszych firm robiących gry na komórki.


#6

Dodaje właśnie miasta.


#8

Wrocław: Ten Square Games, Picadilla i WhiteMoon


#9

CI Games ma też oddział w Rzeszowie, w tym mieście jest też Red Dot Games oraz PrimeBit Studio(mobilne)


#10

Super temat!! Szkoda tylko, że nie ma żadnej firmy o takim profilu w Częstochowie bądź jej okolicach…


#11

http://mindhelix.pl/ - Częstochowa


#12

http://playsoftgames.com/ - Gdańsk


#13

Hej, a może zrobić listę wydawców, którzy chętnie zaangażują się inwestując w jakiś ciekawy projekt?


#14

Nie ma czegoś takiego jak wydawca który chętnie się zaangażuje w wydanie twojej gry. Masz grę, jest świetna, idziesz do jakiegokolwiek wydawcy i oni decydują, najczęściej gdy nie wydadzą bo groszowe zarobki ich nie interesują.


#15

oki to może chociaż zwykła lista wydawców. To będzie mój pierwszy projekt i może ktoś mi podpowie do kogo się z moją grą skierować. Kogoś ktoś poleca z własnego doświadczenia?


#16

Szczerze?
Biorąc pod uwagę, że to Twój pierwszy projekt, a obecnie indywidualne możliwości są bardzo duże, w porównaniu do tego co było chociażby 10 lat temu, to wrzuć to na Steama, czy, jeśli to mobilka, na Googleplay itp., bo żaden wydawca raczej nie wyda projektu napisanego przez jedną osobę, zwłaszcza, jeśli to jest pierwszy projekt.


#17

Jeszcze raz Ci powtarzam, że to nie ma sensu, nikt nie wyda Twojej gry od tak. Wydawcą może być każdy, ja mogę wyłożyć pieniądze na produkcję i ją wydać jeżeli uznam, że jest dobra. Albo Twój Ojciec może zostać wydawcą. To jest kwestia wyłożenia pieniędzy na pracę abyś podczas roboty nie zdechł z głodu oraz na promocje, reklamę produktu. Skup się przede wszystkim na pomyśle, gameplayu, kod i grafika na drugim miejscu, muzyka na trzecim.


#18

shox a czy nie ma różnicy pomiędzy czystym inwestorem a wydawcą? Wydaje mi się, że wydawca powinien mieć doświadczenie w wydawaniu gier a inwestor tylko doświadczenie w tym aby ocenić czy pieniądze się zwrócą. Oczywiście każdy z nim ma takie same oczekiwania - zyski ale od wydawcy oczekuje więcej wsparcia. Co o tym myślisz?


#19

Zainwestować może każdy to prawda, jeżeli więc przyjdzie Ci wybierać inwestora/wydawcę to oczywiste, że lepiej aby był to ktoś kto zna rynek, często taki producent może Cię pokierować albo wyrzucić pomysł do kosza bo może mieć lepsze rozeznanie na rynku. Wniosek, lepiej pracować z kimś kto jest w branży ale nie do końca bo możesz sam przeprowadzić analizę rynku jakie gry są aktualnie na topie, jakie się sprzedają, jakie poniosły klęskę i pójść drogą najlepszych albo zrewolucjonizować rynek i postawić na świeży pomysł w ciemno, warto ryzykować bo jeżeli trafisz to zgarniesz główną pulę.


#20

W zasadzie, to są już takie projekty, jak np. 11-bit launchpad, które poszukują niezależnych twórców - oceniają pomysł, potencjał itd., a potem się decydują lub nie.


#21

A czym się różnie taki projekt od wydawcy, przecież to jest wydawca, jak mu się coś spodoba to wyda, jak nie to nie. Chyba ta sama zasada co nie?