Lost Island MMO

Witajcie! Tworzymy gre survival z widokiem izometrycznym. Gra będzie posiadała globalny tryb multiplayer. Jesteśmy grupą hobbistów więc praca zajęła nam wiele czasu.

O czym jest gra?
Budzisz się na wyspie (wygenerowanej losowo) i nie pamiętasz niczego! Dowiadujesz się, że wyspa była obiektem eksperymentów psychologicznych. Na wyspie możesz się napotkać na opuszczone laboratoria, dziwne budynki i wiele innych tajemniczych rzeczy.

Ponadto zamierzamy dodać jeszcze więcej ciekawych i nowych rzeczy

W grze możesz zbudować swoje własne schronienie! W sposób w jaki tylko przyjdzie ci do głowy. Ponadto masz możliwość zbudowania własnego pojazdu ze znalezionych na wyspie części!

Co o tym sądzisz?

Tutaj znajdziesz nasz pierwszy zwiastun:

A tutaj znajdziesz nas (a raczej naszą strone na FB):

Bump Bump, podbijam…

Podbij temat nowym kontentem :smiley:

Zrobiłem sobię przerwę od łowienia wycieków pamięci to mogę coś napisać.

Przez ostatnie pare lat było kilka “boomów” na konkretne gatunki gier. MOBA, roguelike/lite, survival czy teraz np battle royale. Ty wycelowałeś w survival, ja w rogue~. Przez te boomy powstało wiele gier o podobnej tematyce. Przez to, że rynek jest bardzo otwarty, powstało zarówno dużo śmieci jak i naprawdę dobrych produkcji. Jeśli chodzi konkretnie o survival, to nie jestem jakimś wielkim fanem tego typu gier. Najbardziej zbliżoną produkcją do survivalu, którą lubiłem był minecraft (i terraria), ale szukałem wtedy zupełnie czegoś innego. Zupełnie nie mój typ.

Jednak często studiuję rynek gier i widzę, że to co pokazałeś w opisie i trailerze już gdzieś było. Tak samo jak wiem, że to co ja robię już gdzieś było. Trudno wymyślić coś innowacyjnego. To największe wyzwanie dla dzisiejszego developera na rynku ogarniętym przesytem.

Konkrety:
-trailer- wygląd jest przyjemny. Po za tym trudno się wypowiedzieć, za dużo tam nie ma.
-opis- zbudowanie schronienia to już chyba oferuje każdy survival. Fabuła może być ciekawa (moje skojarzenia z LOST). Pojazdy całkiem spoko.

Inna ciekawa sprawa to moja obserwacja, że społeczność amatorskich developerów gier z jakiegoś powodu zmieniła się w przeciągu kilku lat. Mniej komentują, mniej się angażują w społeczność. Widzę to nawet po sobie, że brak reakcji innych jakoś szczególnie mnie nie zachęca do udzielania się. To dość ciekawe. Nie mam pojęcia czemu tak teraz jest.

Ja teraz raczej zacząłem traktować tego typu media jako formę dziennika, bo trudno już wydobyć jakąkolwiek formę reakcji. I robię swoje. Za rok może dwa skończę swoją grę, spojrzę na zapis postępu i będę zadowolony. Choć nie ukrywam, że fajnie by było czuć tutaj żywą społeczność :slight_smile:

Pomogłem? :stuck_out_tongue:
Jeśli o mnie chodzi, to wrzuć czasem jakiś filmik lub gifa z nowymi funkcjonalnościami. Wtedy łatwiej się przegląda. Nie przepadam za przekopywaniem się przez facebooka.