Math++ [Android]


#1

Hej, chciałbym wam przedstawić swoją grę logiczną Math++. Od początku do końca zrobiona przeze mnie. Chciałbym ją wydać w Google Play, ale narazie znajduje się w serwie Itch.io.Screny (jakość zdjęć zminiła strona)

https://img.itch.zone/aW1hZ2UvMTQ2MjgwLzY3MjA2OC5wbmc=/original/vzs5tK.png
https://img.itch.zone/aW1hZ2UvMTQ2MjgwLzY3MjA2OS5wbmc=/original/lH9F5D.png
https://img.itch.zone/aW1hZ2UvMTQ2MjgwLzY3MjA3Mi5wbmc=/original/z0WK5c.png
https://img.itch.zone/aW1hZ2UvMTQ2MjgwLzY3MjA3MS5wbmc=/original/JMr7J0.png


Opis:

Jest to prosta gra logiczna, oparta na znajomości matematyki. Każdy będzie się dobrze przy niej bawił. Ponieważ można wybrać sobie odpowiedni dla siebie tryb gry. Math++ polega na ułożeniu bloczków w taki sposób aby powstało poprawne działanie matematyczne. Uwaga mamy ograniczony czas, ale również na planszy pojawiają się bonusowe bloczki.


Pobierz:
Itch.io: https://kpgame.itch.io/math
Google Play: wkrótce


#2

hej!

zainstalowałem Twoja grę i mam takie przemyślenia:
Wszyscy chcemy zarabiać na naszych grach, w zasadzie po to je robimy. Ale jeżeli 10 sekund po uruchomieniu dostajemy na twarz pełnoekranową reklamę w postaci filmu, którego nie da się przerwać i trwa 30 sekund - od razu włącza się wqrw. Pomijam prośbę o dotację przy pobieraniu gry i później zaraz po pierwszym uruchomieniu,… Zasada jest taka: najpierw mamy super grę, ludzie chcą w nią grać, a potem zarabiamy na reklamach, IAP i prośbach o kasę. Inaczej to na dzień dobry zniechęca.
Jeśli traktujesz to jako swój pierwszy projekt, to jest naprawdę ok - działa, można chwile zagrać itp.
Ja sam - jak i pewnie większość osób w wieku powyżej 18 lat - nie znajdzie w tym fajnej rozrywki. Ale moją 6cio letnią córkę chętnie bym czalendżował ta grą (gdyby czas leciał wolniej - jakiś kids mode czy coś w tym stylu) ale pod warunkiem braku pełnoekranowych reklam. Żeby ona sama chciała w to grać to gra musiała by zdecydowanie bardziej tryskac kolorami, efektami, bonusami itp.
Jeśli chcesz rozwijać tą grę - to pomyśl o tym co napisałem. Jeśli to Twój pierwszy próbny projekt i tylko badasz efekty to tak jak napisałem -jest spoko jako test, ale do grywalności - a potem do zarobków- musisz jeszcze trochę popracować.


#3

hej! nie jest to mój pierwszy projekt, ale dzięki za takie feedback właśnie o to mi chodziło. Jestem głównie programistą i grafiki za bardzo tworzyć nie umiem więc z tym jest problem. Ale dzięki za taką odpowiedz pozmieniam te reklamy aby były o wiele rzadziej, ale założenie było jeśli się skujesz i chcesz kontynuować musisz oglądnąć reklame, a do reszty to prawdopodobieństwo wyświetlenia reklamy było jakieś 20% ale je powinno dać się przewinąć po 5s. A ta dotacja na początku gry to właśnie na potrzeby grafika i konto google play i mała promocja. A ta strona to ona sama od siebie narzuca już taką dotacje na stronie. Dzięki wielkie za feedback. Pozdrawiam


#4

W ciągu dwóch minut bawienia się aplikacją:

  • zostałem poproszony o dotację na itch.io
  • zostałem poproszony o dotację od razu po uruchomieniu gry
  • zanim zacząłem grę zostałem potraktowany filmową, nieprzerywalną reklamą, BARDZO GŁOŚNĄ dodam
  • po raptem 3 grach, jak wszedłem w statystyki, sytuacja z reklamą filmową się powtórzyła

Do tego sporo jest literówek (“rekords”, “statistic”) itp.

To nie jest gra, przykro mi.
To jest aplikacja wyświetlająca reklamy z funkcją gry dorzuconą na boku. W świetle tego nie sposób jakkolwiek testować grę. I teraz tak… jeżeli to jest wersja już po uwagach @obses… to nie strach pomyśleć jak było wtedy :expressionless:

“ale założenie było jeśli się skujesz i chcesz kontynuować musisz oglądnąć reklame”
To jest bardzo złe założenie. Tak jak @obses mówi, nie dorobisz się jeżeli Ci ludzie wyrzucają grę z telefonu - albo zapominają o niej - po pierwszej nieprzerywalnej reklamie.

Sugerowałbym abyś pierwszą grę zrobił prawdziwie darmową. Serio, na dłuższą metę więcej na tym zyskasz.