Minimalne wymagania sprzętowe

Zastanawia mnie jak sprawdzić minimalne wymagania sprzętowe gry (własnej produkcji). Szczególnie interesuje mnie jak sprawdzić wymagania dla systemów: android oraz windows.

Obawiam się ze to zmora gamedevów. Jeśli gra ma małe wymagania to najlepiej wyciągnąć stary komputer lub kupić za 300zł na allegro poleasingowy i sprawdzić.

Wymagany RAM jesteś w stanie oszacować - po prostu zobacz ile gra allokuje, dodaj do tego ilość wymagana przez system.
Procek… wiesz ile (rdzeni) ci gra zżera, wiec to też jesteś w stanie oszacować. Ale prockiem bym się za bardzo nie przejmował, mój Skullstone po przejściu z core 2 duo (procek sprzed 10 lat) na i5 8 generacji nie wykazał jakiś większych zmian w wydajności.
Grafika? Ile masz fps na swojej obecnej grafice, sprawdź jej osiągi w dowolnym benchmarku, proporcją wylicz jakie powinna mieć osiągi karta, na której będziesz miał 60 fps (no, takie minimum), znajdź kartę w bazie danych tego benchmarka. W ten sposób jesteś w stanie mniej więcej określić minimalne wymagania dla gry.