Mistyland - gra platformowa z elementami logicznymi

gamedev
projektowanie-gier

Witajcie. Chciałbym podzielić się z wami informacją o grze, którą tworzę już od kilku miesięcy. Ma być to prosta platformówka oparta na fabule, eksploracji świata oraz na rozwiązywaniu zagadek.
Dajcie znać co sądzicie na jej temat :slight_smile:

Zapraszam też do polubienia strony facebookowej: www.facebook.com/mistylandgame/

Na jakim silniku ją tworzysz???

Gra powstaje na silniku Unity :slight_smile:

Masz jakieś video z gameplaya?

Właśnie wrzuciłem filmik, który przedstawia nieco gameplayu(na stronie facebookowej). Na razie animacje są “podstawowe” ale zamierzam je później dopieścić. Polecam zajrzeć :wink:

com-crop

DUŻA AKTUALIZACJA

Z rzeczy które zrobiłem już dużo wcześniej(zanim stworzyłem ten wątek):

• Udało mi się ukończyć i oskryptować ekwipunek. Gracz może teraz podnosić przedmioty i je upuszczać. Przedmioty/postacie, które oczekują na któryś z przedmiotów potrafią też na nie zareagować i np. przepuścić gracza dalej.
  • Dodałem prostą obsługę dialogów(a w zasadzie monologów, postać gracza będzie raczej rzadko się wypowiadać).
  • Stworzyłem ruchome platformy.
  • Podstawowe animacje bohatera oraz skrypty umożliwiające poruszanie się.
  • I wiele, wiele więcej… :wink:

Postępy od ostatniego wpisu:

• Gra została rozbudowana o portale przenoszące gracza do określonej lokacji/poziomu.
  • Usprawniłem działanie audio(choć ścieżki dźwiękowej i efektów jeszcze nie ma).
  • Główny bohater zyskał nową animację podnoszenia przedmiotów.
  • Dodałem nowe assety oraz poprawiłem skrypty.
  • Wiele innych drobnych poprawek.

Do premiery jest jeszcze daleko, ale mogę już powiedzieć, że gra skierowana jest na urządzenia z Androidem(jeśli będę miał czas to także na PC).

Zapraszam do zadawania pytań(tutaj, lub na stronie facebookowej) :slightly_smiling_face:

Cześć!
Mega mi się podoba art w tej grze, serio! Wydaje mi się, że rynek czeka na świeżości odnośnie gier mobilnych, a to się tym wyróżnia. Jeżeli zrobisz dobre animacje to wydaję mi się, że platformówka może być przyjemna.

Pamiętaj o jednej rzeczy - najważniejszy w platformówkach jest movement i postaraj się go dopracować maksymalnie. Notabene Mario osiągnął taki sukces, dlatego że to była (wtedy) jedyna tak dopracowana gra. :slight_smile:

Do premiery jest jeszcze daleko, ale mogę już powiedzieć, że gra skierowana jest na urządzenia z Androidem(jeśli będę miał czas to także na PC).

Dlaczego tylko Android? Co z iOS?

Powodzenia przy tworzeniu, będę obserwował!

Mega mi się podoba art w tej grze, serio! Wydaje mi się, że rynek czeka na świeżości odnośnie gier mobilnych, a to się tym wyróżnia.

Dziękuję za dobre słowo. To tylko dodatkowo mnie zmotywuje do dalszej pracy. :slightly_smiling_face:

Pamiętaj o jednej rzeczy - najważniejszy w platformówkach jest movement i postaraj się go dopracować maksymalnie.

Animacje zamierzam jeszcze dopracować, bo mam świadomość, że na razie są bardzo “sztywne”.

Dlaczego tylko Android? Co z iOS?

Problem z wydawaniem gier na iOS jest taki, że licencja dla deweloperów jest droga(jak na możliwości studenta). Nie wykluczam jednak wersji na iOS(w końcu gra jest tworzona głównie z myślą o urządzeniach mobilnych). :slightly_smiling_face:

Cześć! Prace nad grą wciąż trwają i dodaję do niej coraz więcej zawartości. Stworzyłem kilka nowych lokacji i oskryptowałem je. Oprócz całej masy drobnych usprawnień gra zyskała funkcję craftingu.
Obecnie pracuję nad efektami dźwiękowymi i jestem zachwycony tym jak kilka dźwięków potrafi “ożywić” grę. :slight_smile:

Jeszcze sporo roboty przede mną, ale cieszy mnie to. Tworzenie gier to naprawdę świetna zabawa. :slight_smile:

Cześć! Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu. Nie oznacza to jednak, że nie rozwijam gry. Całkowicie zmieniłem system animowania postaci co dodało mi sporo pracy. Myślę jednak, że efekt będzie dużo lepszy. Aktualnie zajmuję się dodawaniem nowych animacji i ulepszaniem tych wcześniej stworzonych. Rozbudowałem też obszar gry(warto szukać ukrytych sekretów!).

Miłego dnia! :slightly_smiling_face: