Moja pierwsza gra w sklepie Play - Billy Bomber

Billy Bomber

Cześć! Właśnie opublikowałem swoją pierwszą grę w sklepie Play. Jest to gra logiczno-zręcznościowa. Celem gracza jest przemieszczenie tytułowego bohatera - Billy’ego - do wyjścia, korzystając z dynamitów i sprężynek. Zapraszam do pobierania, szukam opinii i konstruktywnej krytyki (co poprawić itd.):
Play Store

Krótki filmik - ,Trailer"

Gra wygląda dosyć prosto, a TNT dosyć podobne jak to w Minecraft, ale jak zwykle, plus za doprowadzenie projektu do końca. Jak będę miał chwilę wolnego czasu, to przetestuję i dam znać.

PS. Link do trailera nie działa, zamiast do filmu to podałeś do sekcji “filmy” :smiley:

Dzięki za odpowiedź! Link poprawiony, jeśli zdecydujesz się przetestować to proszę o feedback :wink:

Witaj,

Kilka słów ode mnie: jesli to Twoja pierwsza produkcja to dobrze Ci poszło i gratuluje! Fajnie, że gra ma swoją mechanikę i że udało Ci się ją skończyć.
Żeby coś więcej z niej było powinieneś poszukac jakiegoś grafika, który trochę by podrasował to jak gra wygląda - to myśle, że jej największy mankament. Powinieneś też (Ty lub grafik) popracować nad UI - niektóre teksty mają zdecydowanie za małą czcionkę (albo się nieprawidłowo skalują). Jest też parę bugów do poprawy (np. jak klikasz kilka razy w poziomy społeczności to się okno kilka razy na sobie pojawia) Też te czarne przejścia między wgrywaniem poziomu powinieneś jakoś wyeliminować, bo mi nawet na 3 sekundy potrafi czarny ekran się pokazać i nie wiem czy się zwiesiło czy czekać dalej.

No ale całokształt myślę że wyszedł fajnie. Powodzenia w kolejnych produkcjach.

Dzięki za feedback @obses. Zgodzę się, że słaba grafika to największy mankament gry, ale jestem hobbystą i nie mogę zapłacić nikomu za wykonanie sprite’ów/tekstur. Co do bugów, które wymieniłeś, na pewno zajmę się nimi jak najszybciej. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź!

Gratulacje,
Dobrze że znalazłeś oryginalną mechanikę dla swojej gry,
Gdyż obecnie większość gier to klony, klonów, klonów lub retro klony, klonów z lat 80 tych.
:slight_smile:
Większość ludzi natomiast szuka nowinek, i pewnie sięgnie po twoją grę z ciekawości.
Tak trzymać !

@Wojciech_Witowski - Dzięki :wink: Oby sięgali po nią z ciekawości, nie wiadomo jak wysoko (lub nisko) wyląduje w wynikach wyszukiwania - od tego zależy najwięcej.

Miałem trochę czasu i przejrzałem tę gierkę. Takie moje spostrzeżenia, uwagi i ogólna opinia po paru poziomach: Graficznie jest okej, choć nie idealnie, co jest istotne - niektóre elementy są zbyt małe albo zbyt duże, nie jest to za bardzo responsywne, testowałem to na kilku telefonach o róźnych rozdzielczościach i tablecie. Nieintuicyjnie na pewno jest też przełączanie języka. Pomysł na gierkę jest okej, taka luźna do popykania. Powodzenia przy dalszych pracach, przyczepiłbym się również do jakiejś wersji premium, nie powinno tu czegoś takiego być.

Dzięki za sprawdzenie. Zajmę się zapewne przełączaniem języka, mam na to lepszy pomysł. Co do premki, jest to coś w rodzaju przycisku donate - dla ludzi, którzy chcieliby wesprzeć grę. Usuwa reklamy, których zbyt wiele i tak nie ma, dodaje jakieś małe funkcjonalności i tyle.