Moto Banana: Bumni Race - mobilna gra wyścigowa/zręcznościowa na Android'a

Cześć,

Chciałem przedstawić grę którą z kumplem stworzyliśmy. Gra nazywa się “moto Banana: Bumni Race” i jest zręcznościową wyścigówką w której ścigamy się bananami. Rozgrywka polega na krótkich wyścigach (od 10 sekund do minuty) gdzie zwycięstwo prócz nagrody w postaci waluty odblokowuje kolejny trudniejszy wyścig. Za zdobywaną walutę można ulepszać swojego banana, wykupywać kolejne tory lub wydać kaskę na wizualne upiększacze. Samo sterowanie opiera się na jednym przycisku ale wymaga wprawy w ujarzmieniu bananowego pojazdu.

Gra zaczęła powstawać na początku listopada 2018 na konkurs, który polegał na stworzeniu w miesiąc od podstaw mobilnej gry wyścigowej na silniku Unity. Ukończyliśmy wtedy grę na czas ale w konkursie nic nie osiągnęła. Mimo to po konkursie zdecydowaliśmy kontynuować projekt. Na ten moment grę tworzymy 9 miesięcy i jak można spodziewać posiada mnóstwo ulepszeń w porównaniu do ukończonego na konkurs pierwowzoru, np. dodatkowe tory, grafiki, efekty, statystyki, rankingi online…

Tytuł tworzymy we dwóch w wolnym czasie. Kumpel ogarnia grafikę, ja zajmuję się programowaniem. O tematach związanych z grą można też przeczytać na prowadzonym przez kumpla fanpage’u Wianami, czyli tworzonego przez nas studia pod szyldami którego powstaje gra.

Grę tworzymy głównie dla własnej nauki (ja dla programowania, kumpel dla promocji i marketingu) i chociaż marzy nam się na niej zarobić to sam proces tworzenia i prób wypromowania jest świetną zabawą i miłą odskocznią od codzienności.

Moto Banana: Bumni Race” tworzone jest na smartfony i póki co dostępne wyłącznie na system Android. Gra jest do ściągnięcia za free w sklepie Google Play. Grę wciąż rozwijamy i wkrótce dodamy do gry kolejne zawartości.

Pozdrawiam, mile4pro.