"Mroczne Rządy" - strategiczna gra tekstowa


#1

Jakiś czas temu szukałem chętnych do testowania, dziś testy zostały zakończone. "Mroczne rządy" to strategiczna gra tekstowa, w której gracz wciela się we Władcę Ciemności w stylu Saurona, mając za cel podbicie świata. Będzie realizował swoje plany podejmując różne decyzje. Będzie budował swoją armię i wysyłają ją do bitew, snuł intrygi i podstępy, tworzył tajne siatki szpiegowskie i sekciarskie kulty, werbował agentów i dowódców, korumpował przedstawicieli Wolnych Ludów i siał między nimi niezgodę, gromadził magiczne artefakty i przeprowadzał złowieszcze rytuały.

Gra jest dostępna w dwóch wersjach.

Wersja "papierowa": https://www.mediafire.com/file/i2r5nlo0nv8b9h7/Mroczne_Rz%C4%85dy_1.0.pdf/file . Plik PDF zawiera 145 stron. Gracz musi samodzielnie losować efekty zdarzeń przy użyciu kart i prowadzić zapiski obrazujące sytuację jego sił i świata. Ostrzegam - część testerów twierdziła, że ta wersja jest skomplikowana i łatwo się w niej pogubić.

Wersja elektroniczna: https://www.mediafire.com/file/djoy7qjvay4h9te/Mroczne_Rz%C4%85dy_%28e%29_1.21.html/file . Jest to plik html otwierający się w przeglądarce. W tym przypadku komputer dokonuje wszystkich obliczeń i zapisuje zmienne będące wynikami wydarzeń i decyzji gracza. Wersja elektroniczna nie jest prostym przełożeniem papierowej, zawiera wiele odmiennych elementów, jak np. wybór płci i "profesji" naszego złoczyńcy.

Uwaga - jedna rozgrywka zajmuje ok. 1 godziny, ale założenie jest takie, że do gry podchodzić można kilka razy, za każdym razem podejmując inne decyzje, otrzymując inne rezultaty i odkrywać coś nowego.

Bardzo proszę o opinie. Bardzo, bardzo.

Aha - jak do tej pory każdy temat o jakiejkolwiek mojej grze był kasowany jako “reklama”. Proszę o wyjaśnienie, co robię źle i co mam poprawić, przed kasacją tego (widzę, że innym wolno tworzyć takie tematy).


#2

Tip techniczny:
HTML to strona internetowa.
Wrzuć stronę na serwer żeby się normalnie otwierała w przeglądarce, a nie na host zipem…


#3

Dziękuję za poradę, ale musiałbym wtedy przerabiać system zapisu gry. A tak jak teraz - każdy może sobie ściągnąć i grać offline.
Aha, w związku z wykryciem jeszcze paru drobnych błędów, zaktualizowałem linka do wariantu elektronicznego w pierwszym poście do wersji 1.21 .
Ponadto pewna miła youtuberka opublikowała recenzję gry: https://www.youtube.com/watch?v=JBe7uhB5QZY