Nightmare Journey


#1

Cześć wszystkim! Jesteśmy grupą kilkunastu młodych ludzi, którzy zajmują się realizacją projektów filmowych, naukowych oraz działalnością charytatywną. Niestety takie działania są dosyć kosztowne. Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć grę horror, która by pomogła nam pozyskać nowych obserwujących i jakieś fundusze poprzez crowdfunding (oczywiście robimy ją z własnych chęci i również dla czystego funu :wink: ).
Gra z początku miała być czymś na wzór fan game’ów Five Nights at Freddy’s, jednak z czasem staramy się jak najdalej odchodzić od tego konceptu i stworzyć coś oryginalnego. Obecnie głównym elementem, który łączy naszą grę bezpośrednio z FnaFem jest charakterystyczny system kamer.
W każdym z poziomów (nocy) znajdujemy się w coraz to głębszej części opuszczonego kompleksu naukowego. Celem gracza jest wydostać się z placówki ratując przy tym swojego brata, który został uprowadzony. Ciężko opisać dokładnie mechanikę rozgrywki, ponieważ każdy z sześciu poziomów działa w zupełnie inny sposób zaczynając od stworów, z którymi się mierzymy, przez możliwości ich odstraszania po techniki poruszania się.
W grze staramy się zawierać dosyć dużą ilość easter eggów oraz śmiesznych wstawek, które nieco rozładują napięcie i wzbogacą fabułę.

W Nightmare Journey występuje 12 różnych przeciwników, między innymi:

Planter – zmutowana ogromna rosiczka, która będzie próbowała we współpracy ze swoimi mniejszymi rosiczkami, podejść gracza i wejść do jego biura.

Moonster – dziwny, latający obiekt wyglądający jak miniaturka księżyca z dużymi świecącymi oczami, który bez celu szwenda się po ciemnych korytarzach placówki

Narrator – zły byt będący głównym antagonistą i „ostatecznym bossem” w grze.

oraz

Cień, InduBoty, Sundwich, Trumpelniczki, Nawiedzony Pstrąg, Gałkopatrz i Obiekt Vronsky. Nie będę ich wszystkich tutaj opisywać by nie zdradzać większej części gry, ale postaramy się w najbliższym wpisie powrzucać rendery modeli poszczególnych stworów. A poniżej kilka screenów z obecnej wersji gry do oceny grafiki, układu itd.:

Dla zainteresowanych tu są linki do GameJolta gry oraz facebooka naszej grupy:

https://gamejolt.com/games/NightmareJourney/684651


PS: Choć grupa liczy kilkanaście osób to grę robimy w dwie osoby bo reszta po prostu nie zajmuje się tworzeniem gier. Postaramy się regularnie wrzucać informacje o postępach w produkcji.