NormalStudio poszukuje szanownej ekipy :))

Poszukujemy ludzi kreatywnych albo tych co wolą coś zrobic niż nic nie robic. Zawsze chciałem tworzyć gry ale żeby zrobić coś w co komuś będzie sie chciało się grać trzeba “jakiejś” tam grupki osób które są kumate w tym w czym robią dlatego poszukuje(przedewszystkim):
-Grafików
-Programistów
-Mapperów/Eventowców
-Scenarzystów
-Dzwiękowców/Dubbing(*)
-Ludzie z pomysłami (Kreatywni)
Jednym zdanie szukamy “Ludzi którzy lubia to czym sie zajmują”
Chętnych proszę o kontakt😜
zapraszam do mojego e-mailu: NormalStudioWoW@gmail.com

Team Zero - Szukamy ludzi do ekipy!

To trochę dziwne, bo jak rozumiem “NormalStudio” to już jakaś nazwa ekipy, tak? Szukająca nowej ekipy? Jeśli to tylko i wyłącznie Twój nick, zmień treść tematu, jest myląca. Aczkolwiek odrzuciłem to po napisaniu Twojego posta w liczbie mnogiej, choć potem napisałeś w pojedynczej. Określ się :smiley:

Fabio dzięki za pomoc🖒i już wszystko wyjaśniam.

“NormalStudio” To nazwa firmy zajmująca się produkcją gier która poszukuje ekipy (Masz racje wydaje sie to całkiem mylące😉).

Jako założyciel firmy “NormalStudio” odnosze się w jej jak i we własnym imieniu.
Uważam że całość jest i tak w pełni zrozumiała i w pełni określająca moje zamiary.

Dziękuje jeszcze raz za twój wkład i poświęcony czas. W razie czego pisz.
O to twoja nagroda=:crown::hugs:

A czym się zajmuje firma NormalStudio? Co taka ekipa zyskała by na współpracy? Robicie marketing? Wydajecie grę? Wspieracie moralnie/finansowo?

mail: nitreksone2002@onet.pl jak na firmę to domena onet.pl jest na prawdę pr0. Kurde, to na moje najbiedniejsze projekty miałem własną domenę i hosting za 5zł na którym stał mail… A tu firma i onet.pl ?

“… zajmująca się produkcją gier która poszukuje ekipy” - Dla mnie to wygląda tak jakbyście szukali osób do roboty, a samemu robili za producentów i wydawców(?). Nazwa też jakaś taka lipna, ale to już pewnie kwestia gustu, więc to tylko moje spostrzeżenie. Jesteś założycielem NormalStudio, ale jesteś kimś z kilku osób “pracujących” w tej firmie, czy tak naprawdę jesteś sam? Ta firma dopiero co zaczęła funkcjonować? Macie jakąś stronę internetową? Nawiązywaliście z kimś współprace? Bo wiesz, napisać może byle jasiu, a sądząc po Twoim poście tak to będzie wyglądać, co oznacza, że szanse na wydanie czegokolwiek są bardzo małe.

Co ze swojej strony oferujecie jako firma, bo wiem, że liczycie też na zyski, co jest normalne :smiley:

1.Firma “NormalStudio” powstała niedawno.
2.Na samym początku oczywiście tylko doświadczenie ale później kto wiem.
3.Jeszcze nie.
4.Szukam ekipy żeby zrobić coś poważnego.
5.na samym początku będzie to tylko wsparcie moralne w przyszlosci może finansowe.
6.Onet.pl nie zagości tu na długo nie trzeba sie o to martwić.

Jakby Pan chciałby sie jeszcze o coś dopytać to proszę po prostu napisać.

1.Napisane było że firma zajmuje sie produkcją a nie dystrybucją.
2.Jeśli będzie Pan miał propozycje odnośnie naszej nowej nazwy to prosze o kontakt napewno ją rozważymy.
3.Teoretycznie jestem sam w firmie.
4.Tak powstała calkiem niedawno.
5.Nasza strona internetowa jeszcze nie powstała.
6.Jeszcze z nikim nie nawiązaliśmy współpracy ale chętnie taką oferte bym rozważył.
7.To może być bardzo realistyczny scenariusz ale optymistycznie do tego podchodze.
8.Na samym początku to doświadczenia.Nowa ekipa najpierw musiała by sie zgrać i zobaczyć czy jest coś wstanie wspólnie zrobić.

Jeśli Pan chciałby się jeszcze o coś dopytać to czekam🙄

Podsumowując, jesteś pojedyńczą osoba, która założyła firmę w której teoretycznie (oraz praktycznie) jest jedna osoba i poszukujesz ludzi, którzy będą dla Ciebie pracować za darmo nie otrzymując w zamian nic jak ‘wsparcie moralne’, które sprowadzić możemy do motywowania kogoś, że jak będzie pracował, to kiedyś być może (z naciskiem na być może) zarobi.

Skoro nie oferujesz nic od siebie, nie zatrudniasz nikogo (i nie będziesz nawet ZUS za ludzi płacił) to odpowiedz mi proszę na pytanie: Po co Tym ludziom Twoja osoba, skoro mogą równie dobrze zebrać się sami, założyć firmę i pracować we własnym składzie, w którym każdy pracujący ma jakiś wkład?

Nie wspomnę już o fakcie, iż zbierasz kolosalną ekipę chcąc pełnego składu, by stworzyć “Coś poważnego” ale w zasadzie to nie przedstawiłeś nawet żadnego biznesplanu, ani nic od strony profesjonalnej. Informacje o siedzibie firmy, o właścicielu by wiedzieć, że nie jest np. obciążony przez urząd skarbowy, informacje o kapitale? Jeżeli zamierza się coś poważnego stworzyć, to należy do tematu podejść równie poważnie, inaczej to brzmi trochę jak kolejny temat pokroju “Mam pomysł, chcę zebrać ludzi, którzy wszystko dla mnie zrobią” chowane pod pretekstem zebrania doświadczenia.

Mały edit, bo mam pytań 2 sztuki:

• Czy ta firma realnie istnieje zarejestrowana jako działalność gospodarcza, czy tylko zwane jest to firmą (studiem) bez żadnej podpory prawnej?
  • Czy uważa Pan, iż zebranie losowych ludzi ‘z ulicy’ do poważnego projektu ma sens? Generalnie firmy zazwyczaj składają się z 3-4 osób max a nie pełnego składu i rozpoczynają od niewielkich produkcji, z czasem zgrywając się, nabierając osób i zwiększając swoje możliwości kreacyjne w zakresie gamedevelopingu

Ma Pan racje ludzie mogą zebrać sie sami ale ktoś i tak będzie ich do tego zachęcic.

Uważa Pan że nic nie włoże wartościowego tylko będe zbierał pochwały?

Jeśli chodzi o te słowa “Coś poważnego” to nie mialem na myśli iż odrazu będziemy tworzyć gry nie wiadomo jakie.Bardziej myślalem o tym że na samym zrobimy małą gierke żeby zobaczyć czy razem jesteśmy wstanie coś zrobić może po jakimś tam czasie zaczelismy by robić coś na serio.

Słyszałem kiedyś taką rade że “niewarto wyszystkiego od samego początku do końca planować bo i tak wszystko wszystko jeszcze może sie pozmieniać”.
A po drugie to w grupie możemy wymyśleć coś lepszego na razie szukam tylko ekipy.

Jeszcze nie widzialem na tej stronie żadnej takiej osoby która wymieniłaby: swoją lokalizacje, stan konta i długi.(Jakby Pan chciał wiedzieć to nie posiadam żadnych długów)

Faktycznie może do tematu nie podchodzę aż tak poważnie ale jeśli mam takie marzenia to czemu ich nie spełniać.

A teraz Pańskie pytania:

1.Tak zwana “Firma” nie posiada żadnej podpory prawnej

2.Uważam że tak ponieważ każda z takich osób mogła by rozwinąć się i nauczyć pracować się zespołowo(no chyba już kiedyś pracowała grupowo) odnoszę sie tu oczywiście do prostych projektów bo jeśli chodzi o “poważne” to po prostu może nie wypalić albo też jest taka opcja mogą mile mnie zaskoczyć.

Racja zespól nie powinien być na samym początku za duży bo w łatwy sposób można nie zapanować nad projektem i w pełni sie zgadzam że wystarczy od 3-5 osób max.

Dziękuje Panu za poświęcony czas i za wytknięcie moich amatorskich błędów.

W razie czego proszę pisać :wink:

Ogólnie to jak odpowiadasz na jakiekolwiek pytania, to powinieneś według mnie cytować dane fragmenty, musiałem przeczytać to ze dwa razy, żeby skumać do czego konkretnie Twoje odpowiedzi się odnoszą.

Według mnie wygląda to tak: Przedstawiasz się jako FIRMA, która nie jest zarejestrowana. Teoretycznie (i praktycznie) jesteś sam. Oferujesz wsparcie moralne, a nie finansowe. Nie napisałeś nic o swoich doświadczeniach, napisałeś same oczywistości.

Ja bym to tak podsumował: Jesteś osobą szukającą ludzi do pracy nad jakąś tam grą, wymyśloną przez was wspólnie, posiadanie firmy to fikcja, ale ewentualny plan na przyszłość Temat to owijanie w bawełnę jak dla mnie, brakuje to profesjonalizmu, bo gdyby to była faktyczna firma, to byłoby to napisane w innej formie.

Ja mam prośbę jakby mógł Pan podać swój wiek.

“nitreksone2002@onet.pl” - strzelam, że 15 :smiley:

O faktycznie nie popatrzyłem na e-mail :grinning:

Ja tu widzę dwie opcje:

• podpiąć się pod jakąś produkcję, żeby łyknąć trochę wiedzy i zobaczyć z czym to się w ogóle spożywa (chociaż z drugiej strony nie bardzo wiem co kolega miałby przy takiej produkcji robić).
  • zgromadzić dużo pieniążków i faktycznie założyć (prawdziwą) firmę, zatrudnić te 3-5 osób i robić gry :smiley:

Trochę źle do tego podszedłeś kolego. Przedstawiłeś się jako szef jakiejś firmy szukający ludzi do pracy za darmo nad czymś na co jeszcze nawet nie masz pomysłu.
Postaw się w roli ludzi to czytających :smiley:

No napewno źle zaczołem i biore wine na siebię ale tak dokładnie to nie wiedziałem jak zacząć przydoge z Gamedev-em :frowning:

Poprzez “Mapperów” chcesz powiedzieć “Level Designerów” ?..
w dźwiękach nie jestem za dobry… ale “Dubbing” ?.. to nie jest przypadkiem podkładanie nowego głosu pod inny obcojęzyczny głos ?.. Dźwiękowców… ;x… bfff

“Ludzie z pomysłami” starczy że wymyśli jak sie najebać w niedziele ?..
w końcu i to jest kreatywne ;x…

“NormalStudio” to nazwa… twojej “ekipy” ?.. bardzo… niepowtarzalne…

@Tobi_PL

Nie, dubbing to po prostu podkładanie głosu pod daną postać, nie musi być to dubbingowanie innej wersji językowej.

temat sprzed dwóch miesięcy; obawiam się, że NormalStudio już nie istnieje.

Rozumiem, chciałeś zacząć od poważnie przedstawionej oferty, wyglądającej na profesjonalną ale jak widać wyszło wszystko na jaw. Proponowałbym Ci najpierw stworzyć jakiś koncept gry, krótko go opisać. Na pewno zacząć uczyć się któregoś silnika Unity/Unreal/CryEngine/GameMaker/BuldBox … i wykonać kilka screenów jak by ta gra mogła wyglądać. Być może kogoś zainteresuje Twój pomysł. Zebranie ekipy początkujących pasjonatów gier i robić coś swojego to najlepszy sposób na wejście do gamedevu. Na pierwszą grę proponuje założyć sobie coś małego, na góra pół roku pracy i trzymać się tego. Powodzenia!