Nowe forum o tworzeniu gier

Witaj na nowym forum Warsztatu, pierwszego polskiego serwisu o programowaniu gier. Jest to już jego kolejne wcielenie, tym razem oparte na nowoczesnym rozwiązaniu: Discourse.

Co oferuje nowa technologia:

Struktura forum będzie ewoluowała w miarę potrzeb, dotyczy to rekrutacji moderatorów oraz tworzenia nowych kategorii.

Stare forum odchodzi w zapomnienie, ale wciąż można przeszukiwać jego zasoby. Rozważam przeniesienie starych tematów na nowe forum, ale nie jest to wysoki priorytet.

Dla developerów chcących wspierać Forum.Warsztat.IO

Bardzo dobry pomysł z nowym forum. W każdej społeczności chyba najważniejsza jest możliwość swobodnej dyskusji, a w Discourse jest to zrobione naprawdę dobrze. Teraz trzeba tylko pododawać kategorie. Może wreszcie uda się też zrealizować pomysł gamedevowego FAQ, który pojawił się swego czasu na starym Warsztacie.

Kategorii jeszcze nie dodałem, wczoraj większość czasu poświęciłem na konfigurację forum, login przez facebook, gmail, github, CDN itp.

Na początek chcę zrobić kategorie per platforma, język, popularne silniki(np. Unity) lub inne zgodnie z sugestiami jeśli będą.

Forum przekierowane na https://forum.gamedev.pl (warsztat.io to był zły pomysł).

Szkoda, ze tak malo osob na tym forum sie udziela, bowiem pomysl naprawde byl dobry na forum.