One-Man Gamedev! Rozwijajmy się razem!

Cześć! Cały czas się rozwijam i udaje mi się utrzymywać tempo 3 ilustracji na tydzień.
Możecie sprawdzić progres na: https://www.instagram.com/onemangamedev

Myślę, że czas pochnąć to o krok dalej. Czy bylibyście zainteresowani livestreamami, na ktorych tworzylibyśmy proste gry i rozmawiali o procesie? Przygotowuję się do pierwszego, także już niedługo pójdzie update o konkretnym dniu i godzinie :slight_smile:

Pozdro!
Zapraszam do śledzenia na FB i Twitterze (linki w profilu)

Rysunek na wtorek właśnie się pojawił. Minęły mi właśnie 3 tygodnie systematycznego tworzenia. Jestem super zadowolony, że udaje mi się to utrzymać, mam nadzieję, że zachęciłem do wspólnego rysunku choć jedną osobę :slight_smile:

Przez te tygodnie pojawiały się wzloty i upadki, były dni, gdy już kompletnie mi się nie chciało, ale udało się tworzyć. Myślę, że to dobry czas na zrobienie kroku dalej. Rozpocząłem pracę nad animacjami. Wydaje się to być naturalnym krokiem, zobaczymy co z tego wyjdzie! Trzymajcie kciuki i zapraszam do śledzenia moich poczynań i dołączenia się do tej podróży.

Dzisiejszy obrazek, jak również i poprzednie są do podpatrzenia na:

https://www.facebook.com/onemangamedev
https://twitter.com/one_man_gamedev

Ja zaczynałem jako grafik 3d potem zmieniłem karierę na programistę i tak sobie programuje już chyba 7 rok. Pół roku temu zacząłem zabawę z pixel artem na razie wychodzi mi to jakoś tak:

Strasznie czasochłonne są te pixel arty :stuck_out_tongue:

Dla początkujących grafików polecam kanał Draw with Jazza a jak już się rozgrzejecie to np.:
Sycra,
Sephiroth Art

Jazza is love Jazza is life :smiley:

Super sprawa! Generalnie jak Ci się podoba programowanie w stosunku do bardziej artystycznych zajęć?

Ja mam momenty że po 20h pod rząd mam wenę do programowania a innym razem 20h rysuje pixel arty a jeszcze kiedy indziej siedzę sobie i komponuje muzę. Więc zależy od tego w jakim jestem zone to lepiej się programuje albo rysuje najgorzej jak muszę pocisnąć kod do przodu a akurat mam moment na tworzenie grafiki z doświadczenia wiem, że lepiej w takich momentach nie próbować robić rzeczy na silę bo wychudzą gorzej niż wtedy kiedy przychodzi na nie czas.

Generalnie rysowanie i tworzenie muzy zawsze jest przyjemniejsze bo tylko w trakcie kodzenia można trafić na konieczność wczytywania się w dokumentację lub co gorsza cudzy kod żeby wycisnąć z niego to co się chce. W trakcie rysowania omijam tematy które mi nie wychodzą i rysuje to co potrafię starając się dodawać drobne nowe elementy.

Żeby nie było lubię programować tak długo jak zostaję w obszarze swojego kodu i nie muszę walczyć z bibliotekami to jest bardzo przyjemnie (może poza pisaniem testów one jakoś zabijają we mnie całą przyjemność i potrafią wyssać ze mnie dużo energii).

Chce się nauczyć programować ale coś kiepsko mi wychodzi, łatwiejszy jest front end czy back end? głównie stronki
php jest trudniejszy od JS’a?

Nie ma jednej odpowiedzi, zależy co ci bardziej przypadnie do gustu.
Po drugie i tak później zaczniesz używać innych bibliotek czy frameworków odpowiednio do wybranego języka.
Po trzecie back czy front end , zależy od twoich upodobań i zdolności. Jeśli znasz się na estetyce to może być front.
Jeśli nie masz za grosz poczucia estetyki, to lepiej back end a front niech ktoś inny robi.

Właśnie odwrotnie :slight_smile:

Im wyższy poziom, tym dalej od ‘składania klocków’ :slight_smile:

Całkowicie się zgadzam. ( odnośnie sam we wszystkim)
Obecnie sam rozwijam silnik i edytor gry 3D.
Kilka godzin dziennie. Sam projektuję, analizuje, programuję, rozwiązania klient - serwer, grafika tekstury,modele, dźwięki - nagrywanie obróbka, etc.
Ale poziom całości to maksymalnie Medium.
Użytkownik dostaje wiele predefiniowanych rzeczy i nie ma takiej swobody jak w np Unity. Ale za to level buduje w 1 godzinę, a w trzy tygodnie ma działającą grę na swojej stronie www.
Zatem samemu tez można, lecz trzeba mieć pomysł. A projekty ze sztuczną inteligencją animowanego przeciwnika, są dobre dla dużych zespołów.