Online War (Beta)

Witam, z przyjemnością informuję, iż ruszyły beta testy Online War!

Online War to turowa gra strategiczna, nastawiona na długotrwałą rozgrywkę. Przypomina gry typu Travian, Plemiona. Gracz wydaje polecenia jednostkom, planuje budowę budynków, koordynuje ataki. Po kilku godzinach loguje się ponownie, analizuje raporty i podejmuje kolejne decyzje.
W przeciwieństwie do wcześniej wspomnianych gier, w Online War gracz ma pełną kontrolę nad każdą jednostką na mapie. Nie są to jedynie wirtualne cyferki. Liczy się każda jednostka!
To od Ciebie zależy, jak skuteczna będzie obrona Twojej bazy.
Od Ciebie zależy, czy atak na wrogą bazę zakończy się sukcesem.
Dołącz już dziś i walcz o każdy kawałek mapy.
Darmowe konto można założyć na http://onlinewar.dynamic-dns.net

Gra jest w fazie beta. Wszelki feedback mile widziany. Na stronie www jest możliwość zgłaszania błędów. Za każdy zgłoszony i uznany przez admina błąd gracz otrzyma 200 złota (waluta premium).

Poszukiwany grafik 2D - GUI

Z jednej strony piszesz o turowej grze z drugiej “po paru godzinach” możesz przybliżyć bardziej czym ta “turowość” w grze się objawia .

Edit: doczytałem na wiki 1min to tura. Jak się domyślam niezależnie czy jesteśmy on-line czy offline czas leci i owe “tury” też. Tak dla mnie to bardziej RT niż TB.
Czyżbyś chciał ponieść tytuł na wracającej fali popularności turówek?

Online War doczekało się nowego GUI launchera:

Bardzo jestem ciekawy waszej opinii.
Zapraszam do wspólnej gry :slight_smile:
W kolejnym etapie GUI zostanie zmienione na kliencie.

Skoro jesteś ciekaw opini dlaczego nie jesteś w stanie odpowiedzieć na proste pytania zadane kilka miesięcy temu …
Takie zachowanie trąci “kopiuj, wklej” a nie rzeczywistym pr i zainteresowaniem feedbackiem

Wybacz, myślałem, że to było pytanie retoryczne.
Zrobiłem turówkę, bo pomyślałem, że może to być ciekawy pomysł. Elementy rozgrywki zaczerpnąłem z gry, w którą swego czasu dużo grałem, bardzo ją lubiłem i stwierdziłem, że fajnie byłoby rozegrać mecz, w którym bierze udział kilkunastu lub kilkudziesięciu graczy. Taka globalna bitwa. Oczywiście nie byłoby to możliwe w trybie rzeczywistym, bo po pierwsze wydajność, po drugie zebranie takiej liczby graczy w jednym miejscu mających czas na kilkugodzinną rozgrywkę…
Pomyślałem więc, że spróbuję przenieść RTS’a w tryb turowy i rozciągnę go w czasie, aby rozgrywka trwała kilka tygodni / miesięcy.

Co do popularności turówek, to faktycznie gry takie jak Call of War cieszą się sporą popularnością, więc są gracze, których nie zniechęca tryb gry, w którym na każdy ruch armii trzeba czekać po kilka godzin. Ludzie w to grają i mam nadzieję, że Online War również się “przyjmie” :slight_smile: