Optymalizacja na urządzenia mobilne w obecnych czasach

Hej, mam temat i nie mam go z kim przegadać, więc pomyślałem że może tutaj coś rzucę.
Długo mówi się o potrzebie optymalizacji sprzętowej aplikacji mobilnych, ale coraz częściej ludzie mają w swoich kieszeniach potwory mocniejsze niż dawne komputery.
https://www.mgsm.pl/pl/katalog/oneplus/7pro/ - tutaj z 2019 roku, za tysiąc złotych mamy ośmiordzeniówkę z taktowaniem 2,84ghz. nie wiem jak z gpu w tym modelu. Ale nawet, kiedyś o ośmiordzeniówkach na pc moglibyśmy pomarzyć, a tu proszę telefon i to już nie nowy można mieć z mocarnym jak na urządzenia mobilne sprzętem.

Pomijając słabsze smartfony, jaki jest sens optymalizacji na takie modele? Czy może czegoś nie łapię, i nawet takie procesory snapdragona, nie ogarną gier ze średniej półki z jakichś 10 lat temu na pc w mniejszej, mobilnej rozdzielczości?

Ktoś coś, wiecie może więcej?

Nie przejmuj sie telefonami ponizej sredniej obecnie. Patrz tylko na te, ktore sa powyzej 1500 zl i bedzie git. Dlaczego?

Biznesowo Twojej gry lub aplikacji nie kupi nikt kogo nie stać na dobry smartfon.

Jeżeli planujesz darmowa aplikacje to też kieruj sie bardziej w srednią półkę.

Jeżeli uważasz że chcesz trafić do osób biedniejszych lub dzieci ( dzieci małe < 10 lat ) ktore zwykle maja smartfony w rekach do ogladania youtube i grania w proste gierki. I tu pojawia sie kolejna rzecz. Dzieci graja w proste gry.

Biedni z kolei ze swej mentalnosci nie szukaja niczego innego poza rozrywki zazwyczaj. Biedni ludzie zazwyczaj spedzaja czas na youtube, instagramie i facebooku. ( jak poszukasz to znajdziesz infografike o tym z 2018 roku ). Szansa wiec jest niewielka by pobrala ja osoba biedna.

I kolejna ostatnia rzecz. Jezeli Twoja aplikacja jest super ekstra jak i daje rozrywke to zostanie Ci zaoferowana jej sprzedaz. I optymalizacja zajmie sie juz wieksza grupa osob.

Odpowiadajac na pytanie:

• Nie warto sie tym interesowac, jak chodzi poprawnie na srednim sprzecie to jestes w 90% rzeczywistych mozliwych odbiorcow

O, ktoś odpisał i słusznie doradził. Szok. Poczekaj zdjęcie sobie zrobię =).

Kurde, niby w internecie tyle ludzi do pogadania a ja już coraz częściej do ścian gadam.

Kurde, ten fragment mnie interesuje, bo nawet nie wiem jak się to odbywa.

Niestety dziwi mnie, że forum prawie zamarło. 10 lat temu były tutaj tłumy i ludzie chętnie pomagali.

Jeżeli chodzi o wykup aplikacji/gry to są dwie drogi:
a) Zgłoszenie się samemu do dużej firmy, która ma swoja aplikaacje. Mozesz wyszukać w internecie polskich producentów. Np we Wrocławiu jest T-Bull. Mozna napisać na kontakt
b) Sa firmy analizujace nowe gry i aplikacje j jak rosnie ich popularnosc. Czesto to oni odezwa sie pierwi.

Dalej to juz kwestia umowy. Moga kupic od Ciebie gre/aplikacje, czyli dostajesz okreslona sume pieniedzy i zrzekasz sie praw majatkowych ( autorem nadal pozostajesz ). Druga opcja jest otrzymanie niewielkiej kwoty np 40 tysiecy zlotych oraz kilka procent otrzymujesz co miesiac lub kwartalnie. Cala reszte zarobku na aplikacji zgarnia kupujacy.

Dobre aplikacje i gry moga byc wykupywane po cenach nawet dochodzacych do 250 tysiacach zlotych. To tez nie jest maksimum. Wszystko zalezy od potencjalu. Nie wiem czy wiesz ale nikt nie ma prawa kopiowac Twojej gry/aplikacji a gdy to zrobi mozesz do sadu pojsc.

Po wykupie oczywiscie mozesz rozwijac apke ( dolaczyc do danej firmy lub olac )

Niemniej rób swoje, jezeli bedziesz to robil dobrze to na 100% Ci sie to oplaci. Nawet jezeli aplikacja nie wzbudzi duzego zainteresowania to przyda Ci sie w ramach portfolio. Sa tez takie aplikacje ktore z czasem zyskuja.

Mozesz tez sam nieco ja zareklamowac na Youtube sa osoby, ktore za darmo recenzuja polskie produkcje na smartfony. Aktualnie nie pamietam ich nazwy, bo dawno sie mobilka nie interesowalem ale polecam poszukac pod haslami „polskie aplikacje” lub „polskie gry”. Mysle ze znajdziesz.