Otwarcie studia deweloperskiego

Witam, posiadam kapitał, mianowicie 10 mln złotych które chciałbym przeznaczyć na inwestycję w spółkę, czy orientuje się ktoś jak zbudowana jest firma zajmująca się tworzeniem gier komputerowych? czy są jakieś stanowiska które zajmują się budowaniem zespołu i całej organizacji firmy? wiem ze pytania są dość ogólne, ale nie mam w tym wiedzy i jak na ten moment, jednym czym dysponuje jest kapitał, który chce przeznaczyć na firmę.

Cześć.
Stanowiska na których ludzie budują zespół to przeważnie Product Owner/Product Director/Producer, czasami może to być jakiś tech lead, np. Lead Game Developer.

Są także stanowiska zajmujące się określaniem architektury lub głównych narzędzi tj. CTO (Chief Technology Officer)
Są również stanowisko zajmujące się jak ma produkt wyglądać, jaki w ogóle ma być i dlaczego taki - są to przeważnie Creative Director.

To czym chcesz się zainteresować wymaga przynajmniej kilkunasto minutowej rozmowy, żeby dobrze Tobie pokazać jak mniej-więcej działa branża.

Powodzenia! :slight_smile:

10 mln to masz może w SimCity. Studio buduje sie od podstaw, a nie wstawia budynek i w nim ludzi i mają gry robić.

Ja mam 10 miliardów euro i nie wiem co robić, pomocy.

Witam…nie do końca wiem czy oferta przedstawiona przez osobę zakładającą temat jest w 100% realna(prawdziwa), gdyż nikt tego nie potwierdzi…no może bank…ale jeżeli masz do zainwestowania taką sumę pieniędzy to ja chętnie jako nie doświadczony do końca człowiek, który też chce robić gry i pracuje właśnie nad jednym tematem, horrorem na android na silniku unreal engine4… gdzie sam robię grafikę, muzykę(dzwięki), fabułę wymyślam …chętnie zapoczątkuje z tobą tworzenie takiego małego studia. Dobra wola i szukanie odpowiednich ludzi do tego się opłaci i w przyszłości może będą z tego profity godne kontynuowania tego zalążka.Kontakt tutaj lub na Email Piotrdyduch@interia.eu