[PC] Policmajster - obyczajowy policyjny thriller w Pythonie

Cześć!

Słowem wstępu, postanowiłem nie trzymać tego co robię tylko dla siebie i wąskego grona znajomych a zwyczajnie pochwalić się co takiego robię po godzinach.
Nie ma co ukrywać, że lepiej jest reklamować się za wczasu :slight_smile:

Policmajster to gra, którą piszę w języku programowania Python.

Gra jest/będzie z gatunku tekstowych oraz click&point tj. wskaż i kliknij
z (mam nadzieję) dość wciągającą i ciekawą fabułą, osadzoną w Polsce w czasie lat 1970-80 z opisami i zdjęciami miejsc, które możesz zwiedzić realnie.
Gatunek gry to obyczajówka z elementami thrilleru, tuszowania informacji i innych nakładających się podgatunków. Nie zabraknie policyjnego żargonu i ciekawych pobocznych spraw do rozwiązania, gdzie głównym motywem jest… i tu zakończę :stuck_out_tongue:
C&P jest wymierającym gatunkiem, dlatego postawiłem na klimat
(obraz, dźwięk) a także wzbogacić grę o dodatkowe minigry np. strzelanie
z pistoletu, rozwiązywanie testów, łamigłówki logiczne, przeszukiwanie ekranu, przesłuchania, wyborów bez powrotu i… pewnie coś co przyjdzie mi do głowy po drodze.
Elementy tekstowe niezrozumiałe dla gracza posiadają odpowiedniki graficzne lub wytłumaczenia.
W grze nie zabraknie też wątku edukacyjnego (rozwiązywanie testów), choć to pewnie zostanie ograniczone w takim stopniu, by nie zniechęcić gracza zapamiętywaniem policyjnych przepisów.
Gra jest w trybie 1 osobowym z funkcją zapisu stanu gry na 3 sposoby (i tu mnie trochę poniosło)

• ksiega DLT IOTA
  • blockchain BitcoinSV
  • jako plik na komputerze lokalym
    Ponadto jest funkcja ekwipunku gdzie gracz zbiera i używa przedmioty, notatnika i indeksu do gromadzenia ocen i notatek.
    Prowadzę amatorskiego bloga o grze gdzie informuję od czasu do czasu o postępach: https://policmajstergame.wordpress.com/

Krótki opis: Jesteś młodym adeptem szkoły policji, totalnym świeżakiem po zdaniu kwalifikacji. Pojawiasz się w nowym miejscu, nowi ludzie, sporo nauki. Codzienne zajęcia pochłaniają sporo czasu a oprócz tego jako nowicjusz pełnisz swoje pierwsze służby jako dyżurny szkoły policyjnej.
Podczas służb sporo obserwujesz i doświadczasz różnych rzeczy, które nie zawsze można racjonalnie wytłumaczyć…

Pozdrawiam.