Physics/Graphic programmer

Cześć wam!
To mój pierwszy post na forum :wink: Jako że jestem zupełnie świeży w tej branży chciałbym się od was dowiedzieć czy jest stosunkowo dużo stanowisk programisty grafiki lub fizyki w firmach zajmujących się tworzeniem gier?
Moje pytanie wynika głównie z tego że kończę aktualnie studia związane w głównej mierze z mechanika Ale w dłużej perspektywie czasu chciałbym się związać z branżą it i pójść jeszcze na mgr z inf ;). Pytania w zasadzie by nie było gdyby nie fakt że znalazłem parę ofert gdzie w dodatkowych wymaganiach oprócz programowania oczywiście była znajomość mechaniki analiz FEM a nawet DEM. Doszedłem do wniosku że skoro znam te zagadnienia to szkoda by było iść całkiem w innym kierunku programowania ( np systemy wbudowane) skoro takie połączenie mechanika + inf mogłoby mi dac fajna wiedzę z zakresu właśnie programowania fizyki :slight_smile: Wracając do pytania czy takich programistów firmy rzeczywiście poszukują czy są to raczej jednostkowe stanowiska które raczej nie zdarzają się często :slight_smile:
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam