Pierwsza praca-rada

Witam,
chciałbym zapytać o poradę dotyczącą pierwszej pracy.
Jestem bardzo zainteresowany programowaniem silników i bardzo możliwe, że uda mi się załapać na stanowisko Programisty silnika w pewnej firmie… Jedyny ,problem’’ polega na tym, że są to:

• gry przeznaczone do kasyn, tzn. gry na terminale gamingowe
  • silnik pisany jest w Javie

Czy takie doświadczenie będzie wartościowe? Tzn czy wiedzę zdobytą w tej firmie uda się później przełożyć na programowanie silników do gier komputerowych? Nie ukrywam, że mam poważny problem z decyzją i byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie rady. W przyszłości bardzo chciałbym pracować na stanowisku programisty silnika w studiu wydającym gry AAA. Zdaję sobie również sprawę, że w tych firmach językiem używanym najczęściej jest C++. Stąd moje pytanie. Jak doświadczenie zdobyte w tej firmie przeniesie się na tworzenie gier na komputery czy konsole?

Programowanie to nie tylko język ale również wzorce, frameworki oraz pewien specyficzny sposób myślenia. Język zmienić jest bardzo łatwo, najgorzej z wyrobieniem sobie odpowiedniego sposobu rozumowania i rozwiązywania problemów. W tej firmie nie nauczysz się raczej rzeczy związanych z grafiką 3D, ale pytanie o jakie ‘silnikowe’ tematy ci chodzi. Bo można tez przez to rozumieć również wysokopoziomowy silnik ‘konkretnej’ gry, którą potem oskryptowujesz questami, zależnościami pomiędzy obiektami itp.
Jak by nie patrzeć, doświadczenie programistyczne jest, a przynajmniej powinno być zawsze cenione. Ja po 15 latach w IT przeskoczyłem do gamedevu bez problemu.