Platformówka w stylu retro w przeglądarce

W ramach wolnego czasu stworzyłem grę w HTML5 - platformówkę w stylu retro. Gra działa w przeglądarce, zarówno na komputerze (sterowanie z klawiatury) jak i na telefonie/tablecie (sterowanie dotykowe). Silnik napisałem w Typescript, używam biblioteki pixijs do rysowania, grafika też jest mojego autorstwa (choć tutaj akurat nie ma się czym chwalić :wink: Gra ma 4 poziomy, ukończenie ich wszystkich zajmuje mi około 45 minut.

Byłbym wdzięczy za opinię odnośnie gry, w szczególności - czy poziom trudności jest ok, czy sterowanie jest wygodne, czy grafika jest znośna na tyle, że nie odpycha, czy były takie momenty, że nie wiadomo było gdzie iść albo jakaś przeszkoda była za trudna?

Gierka jest dostępna tutaj: platformowka.pl
(nie trzeba nic instalować ani się rejestrować)

platformer_screen_mini

Projekt jest całkowicie hobbystyczny i dla własnej satysfakcji (nie mam zamiaru na nim zarabiać).

Chyba nie testowałeś jej online

Pixi.js Error: Could not initialize shader. compileProgram.js:35:16

gl.VALIDATE_STATUS false compileProgram.js:36:16

TypeError: Argument 1 of WebGL2RenderingContext.getProgramParameter is not an object.

gl.getError() 0

Dzięki za bug report.
Testowałem na różnych przeglądarkach (Chrome Windows, Chrome Linux ,Firefox Winows,Opera Windows, Edge Windows, Chrome Android, Safari iOS), z tego samego linka, który jest w tym temacie.

Mógłbyś podesłać swoją konfigurację? (system operacyjny, przeglądarka)
Działają Ci jakieś inne gry używające PixiJS? (np. coś stąd: https://www.pixijs.com/gallery )

Wygląda to na jakiś problem ze sterownikami do karty graficznej, ale nie jestem pewien.
Używasz może Firefoxa pod Linuksem? (akurat tej konfiguracji nie testowałem) Znalazłem takie coś:
https://github.com/pixijs/pixi.js/issues/4478#issuecomment-346641933 - co prawda dość stare ale może to jest to?

[Edit] - OK, sprawdziłem - rzeczywiście NIE DZIAŁA na Firefox pod Linuksem… Jednak trzeba testować na WSZYSTKIM. Testowałem pod Firefoxem pod Windows i pod Chromem pod Linuksem…

masz rację Linux i FF i faktycznie nic nie działa ze strony pixijs

Witam! Chwilkę pograłem. Samo sterowanie strzałkami bardzo fajnie, responsywnie działa. Poza tym nie wiem co i jak więc biegałem unikając przeszkód i zbierając jakieś itemy. Nad grafiką posiedzieć (można jakieś sensowne za free poprzerabiać) i nawet fajna platformówka może być z tego i to na przeglądarkę co jest dużym plusem. Jeszcze jakiś sensowny tutorial dotyczący mechanik gry i całkiem miodzio będzie.
Trzymam kciuki za rozwój projektu!