Płatności Paysafecard

Poszukuję do sklepu internetowego ze skinami etc płatności online najbardziej elastycznej dla graczy. Myślałem o Paysafecard i nawet znalazłem stronkę https://www.paymenterio.pl/wspolpraca gdzie opisują jak pośredniczą w załatwianiu umowy. Czy ktoś korzystał z Paysafecard ?

Prowadząc grę przeglądarkową, myślałem swojego czasu o wprowadzeniu paysafecard. Jednakże do tego pomysłu nie doszło, ze względu na dość sporą prowizję jaką sobie odciągają i pewne warunki umowy, które niezbyt mi osobiście przypadły do gustu. Paysafecard jest elastyczny, zwłaszcza dla osób, które nie mają konta bankowego, jednakże osobiście korzystałem z dotpay.pl Ich prowizja w przypadku za przelew wynosi niewiele i nigdy nie miałem problemu współpracując z nimi, pieniądze na czas no i wygodny interfejs panelu klienta. Z doświadczenia również wiem, prowadząc płatności przelewami lub sms’em, że większość klientów płacących w tych czasach robi właśnie przelewy, nawet gracze 12 lat mieli konta bankowe (założone na rodziców co prawda ale ich).

Osobiście doradzam poczytać umowę od paysafecard, tam wszystko co najważniejsze jest zamieszczone :wink:

Wielkie dzięki. pozostaje porównać to co oferują z ceną bezpośrednio w paysafecard. Pytanie czy to łatwe do sprawdzenia po podobno cieżki kontakt bezpośredni jest ?

Dokładnie tak, w zasadzie to interesują Cię głównie:

1. Wysokość prowizji jaką sobie biorą,
  2. Czy musisz mieć firmę, bo czasami nie trzeba, jak w przypadku dotpaya gdzie:
    a) Jak masz firmę, to oni wystawiają Tobie fakturę na kwotę prowizji jaką sobie pobierają (w przypadku przelewu) + masz coś takiego jak “Ewidencja wewnętrzna zbiorcza” czyli wykaz wszystkich wykonanych płatności na Twoje konto. Te dwie rzeczy są potrzebne by rozliczyć się ze skarbówką.
    b) Jak masz firmę, w przypadku SMS’ów to Ty wystawiasz im fakturę, żeby wypłacić kasę.

podpisuje się z nimi 2 różne umowy, na różnych warunkach)

c) jak nie masz firmy, podpisujesz umowę na zasadzie, że firma zatrudnia Ciebie, i Tobie płaci kasę, odprowadzając także wszystko do skarbówki. Z tej opcji nie korzystałem, bo prowizję jaką biorą jest dużo większa.

Zakładam, że w przypadku Paysafecard jest podobnie, że otrzymujesz odpowiedni panel do zarządzania pieniędzmi itd. Najlepszym wyjściem jest poszukać na ich stronie informacji, a jak tam nie ma, to zadzwonić po prostu do działu handlowego i wypytać o wszystko + żeby wysłali Ci np. treść umowy (nie masz obowiązku podpisać :wink: )

Ja w swojej grze używam płatności paysafecard, korzystam w tym celu z usług firmy Skrill. Generalnie polecam tę firmę, mały problem tylko w tym, że ostatnio zmienili zasady i minimalna prowizja jaką pobierają to 1 euro, ogólnie jeśli chcesz sprzedawać coś poniżej 20 zł, to się to kompletnie nie opłaca w tej firmie. Dla droższych rzeczy, mogę jak najbardziej polecić. Aczkolwiek te prowizje i tak wychodzą na poziomie ponad 20%, rekompensują to za to obsługą bogatej gamy form płatności.

Generalnie bardzo wskazane jest posiadanie paysafecard jako formy płatności, jeśli masz graczy w młodym wieku. Bardzo wielu korzysta z tej formy płatności, nie mając alternatywy.

Jeśli chciałbyś dodać płatności sms, to jest fajna firma Fortumo, z której korzystałem. Jednak dostaniesz tylko około 35% tego co ktoś wyda i będziesz czekał 3 miesiące na przelew pieniędzy (to nie wina Fortumo, zasady takie narzucają operatorzy komórkowi).