Początkujący Game Designer poszukuje zajęcia i doświadczenia

game-design

Hejka wszystkim,
Mam na imię Mateusz i od jakiegoś czasu poświęciłem się tak zwanemu game designowi :slight_smile:
Nie ukrywam, nie mam doświadczenia w tym ( komercyjnego oczywiście ), czasem zdarzyło mi się pomóc przy jakimś obcojęzycznym projekcie, napisać jakieś GDD dla konkretnej firmy nie znając kompletnie zespołu który miałby coś na jego bazie robić i takie tam, ale oficjalnie nigdzie do tej pory się nie pojawiłem.Tak więc, postanowiłem mimo wszystko nadal rozwijać swoje umiejętności w tej kwestii. Piszę tutaj o tym, ponieważ ostatnio napadł mnie porządny leń jeśli chodzi o tworzenie i skupiłem się bardziej na swoim etacie czyli wdrażaniu oprogramowania ERP w firmach. Troszkę mnie to boli, tak więc postanowiłem odnowić swoje “kontakty” tutaj, może ktoś z Was potrzebuje jakiegoś pomysły na nowy projekt, bądź być może chcecie przeanalizować to co już zrobiliście i posłuchać uwag osoby całkowicie z zewnątrz. Może nie mam mega dużych zasobów czasowych, ale mimo wszystko postaram się pomóc, każdej osobie która się odezwie :slight_smile:
Pozostaje do Waszej dyspozycji,

Napisz na hroszkowsky@gmail.com. Przyda się twoja pomoc :smiley:

Jeśli grafika 2D nie jest Ci obca i mógłbyś mi coś podpowiedzieć a może pomóc przy zrobieniu jakiejś grafiki to mam takie pytanie.

Zacząłem kilka lat temu pisać komponenty gry przeglądarkowej MMORPG, a aktualnie je odgrzebałem i przepisuję do najnowsze wersji PHP oraz frameworka Symfony 4.

Na podstawie tych komponentów kiedyś miała powstać gra InsidePC, ale tak naprawdę to ten silnik można wykorzystać do dowolnej gry MMORPG a że miesiąc temu kupiłem sobie mrówki to naszła mnie ochota napisania sobie testowo gierki przeglądarkowej o hodowaniu mrówek, scenariusz oczywiście już mam napisany.

Jestem tylko programistą nie mam zmysłu plastycznego używam tylko bootstrapa i gotowców a gra wymaga zmysłu plastycznego nawet ta przeglądarkowa weźmy tytuł HERO ZERO co teraz z niego powstało.

No i reasumując nie chciałbym robić tego we flashu tylko w htmlu zastanawiam się nad PNG, SVG aby dynamicnie skalować obrazki, co sa dzisz o SVG czyt to dobry pomysł czy szybciej i lepiej jest z obrazkami JPG, PNG i jakąś określoną stałą szerokością ekranu gry?

Czy miałbyś ochotę na tworzenie grafik do gry związanej z mrówkami,

jest sporo typów mrówek, ktrólowa, robotnica farmer, robotnik, wojownik :wink:
mrówki mają swoje stadia rozwoju od jaja po larwy do dorosłej mrówki łącznie 9 stadiów
kilka budynków: gniazdo, korytarze, arena, gfarma, ogród, staw
kilka technologii, tech tree, building tree.

Mrówki będą budować budynki, uprawiać rośliny i hodować sobie pokarm tak jak ma to miejsce w realnym świecie, dopiero jak zacząłem hodować mrówki dowiaduję się o nich tylu rzeczy że wydaje mi się że taka gra może też być ciekawa i przynieść jakieś doświadczenie.

PS. kocham programować, nie poddaje się przy pierwszych niepowodzeniach i wierzę że to co robię jest Ciekawe.

Hejka @MMORPGGameMaker,
Niestety nie mam kompletnie doświadczenia jeśli o techniczną stronę pisania gier webowych, tak więc nie jestem w stanie poradzić Ci co lepiej wykorzystać ( PNG/JPG/SVG ). Natomiast co do samej gry, jasne pomysł fajny, taki “ant farm simulator”, sam kiedyś myślałem żeby zrobić coś podobnego, ale to były dawne czasy :stuck_out_tongue: Ogólnie, ja zbudowałbym taką grę z retro pixel artową grafiką co dawałoby ciekawy efekt i pokusiłbym się o to aby mrówkom pozwolić żyć własnym życiem, a gracz jedynie miałby wpływ na ich otoczenie, czyli zwiększanie terenu, sadzenie roślin, “dokarmianie” ich itp. Wiąże się to z masą pracy jeśli chodzi o algorytm “życia” mrówek, ale dawałoby poczucie władzy nad nimi :slight_smile:
Co do robienia grafiki, hmmm, wszystko zależy w jakim stylu, z pixel artem powinienem sobie poradzić, może jakaś prosta “komiksowa” grafika… też chyba dałbym radę, mimo wszystko grafikiem nie jestem, więc zawsze zajmie mi to więcej czasu aniżeli porządnemu grafikowi, a i efekt wcale nie musi być oszałamiający :slight_smile:

Pomysł z pixelart bardzo mi się podoba co do Algorytmu życia to już go napisałem tak naprawdę to od niego zacząłem bo chodziło mi o symulację gdzie mrówki żyją swoim życiem dostosowując się do dostępności wody. Nie jest to super ekstra algorytm ale taka podstawa egzystencji mrówek gdzie królowa wychowuje i składa jaja, jaja przechodzą 8 cykli przepoczwarzania :wink: i w zależności od dostępności wody, widząc że kończy się woda królowa wydłuża cykl składania kolejnych jaj z uwagi że mrówkom mi.in woda jest niezbędna do życia, w momencie kiedy królowa zauważa że wody zaczyna brakować zaprzestaje składania jaj. W przypadku braku pokarmu mrówki zjadają larwy jak brakuje im pożywienia, tego jeszcze nie pisałem. Wiadomo to tylko podstawowy algorytm napisany na kolanie ale wdrożony i przetestowany dla prędkości super fast no i cała kolonia wyginęła niestety w ciągu minut, mrówki umierają z braku wody. Hodowanie i obserwacja zachowań mrówek bardzo mnie zainspirowała.
Ja zakupiłem sobie królową 3 larwy i 8 robotnic i taka była moja wersja startowa algorytmu, w realu już mam 12 mrówek :wink: po miesiącu przybyły 4 w grze zaplanowałem przyrost 100 szt / miesiąc przy sprzyjających warunkach jak użytkownik to dobrze rozegra. Dodałem nieco komplikacji ponieważ w realu wszystko robią robotnice ale w grze było by to nudne więc wymyśliłem kilka typów mrówek co powoduje sporą losowość, bo każdy raczej powinien grać inaczej.

Ale reasumując, czy miałbyś ochotę na współpracę przy tworzeniu takiej gierki.

@MMORPGGameMaker ochotę na współprace mam zawsze, jednak wszystko zależy od faktu jak bardzo czasochłonny jest projekt :slight_smile:
Zróbmy może tak, postawiłem przed chwilą kanał na Discordzie, https://discord.gg/dj3CqAD
jak będziesz chciał dokładniej obgadać wszystko to zapraszam na niego.
Oczywiście dotyczy to każdej osoby mającej ochotę pogadać na temat tworzenia gier bądź swoich projektów :slight_smile:

Wstyd się przyznać ale nie mam mikrofonu :wink: nigdy nie był mi do niczego potrzebny, nie przewiduję aby gierka była czasochłonna, nie ma żadnego Ciśnienia. pisze bo kocham to robić i uwielbiam gierki w stylu plemiona. Siedzę teraz nad starym kodem przepisuję i sklejam aby nadawał się do pokazania online także zejdzie się około tygodnia jak przepiszę to aby dało się uruchomić, wtedy postawię serwer, przypiszę domenkę i dam znać jeśli dalej będziesz zainteresowany.

Discord to nie tylko komunikator głosowy, więc się nie przejmuj brakiem mikrofonu. Bardziej chodziło o kwestię, że nie będziemy śmiecić tutaj tematu, a na discordzie, założę osobny pod-kanał gdzie będziemy mogli spokojnie pisać o wszystkim :slight_smile:
Ogólnie mimo wszystko chciałbym chwilę z Tobą pogadać, o tym projekcie, podzielić się swoimi przemyśleniami bo w między czasie przyszło mi kilka pomysłów do głowy :slight_smile: