Polski serwer indiegamedev Discord

Cześć :slight_smile:

Wychodzę z inicjatywą założenia polskiego serwera Discorda dla niezależnych developerów gier.
Koncept forum powoli upada przez swój mało dynamiczny i mało dostępny charakter. Chcę zebrać niedobitki tego co zostało w polskiej społeczności niezależnych twórców i skupić w jednym miejscu by trochę rozruszać naszą rodzimą scenę.

Oczywiście, w żaden sposób nie jest to konkurencja dla gamedev.pl czy samego konceptu forum, tylko inna forma komunikacji ukierunkowana na dynamiczną korespondencję i feedback.

Kto jest za? Kto jest przeciw? Kto zna już jakieś istniejące koncepty tego typu? Kto chce pomóc?

Odnośnik do źródła rozważań:

Zajmę się tym osobiście, gdy będzie wystarczająco dużo głosów “za” i stosunkowo mało “przeciw”. I tak chciałem sprawdzić jak działa tworzenie serwerów na discordzie.

Pomocne będzie też wskazanie miejsc, na których można znaleźć ludzi z Polski by ich ściągnąć na nasz serwer.

Z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Serwer Discord dla gamedev'u
Psycho Wolf - skradanka z craftingiem - demo gotowe steam odpalony

Jestem za
/limit 20 znakow

Osoby, które wchodzą na forum to czy inne i tak będą (na przykład ja), ale Discord tak jak pisałem będzie fajnym uzupełnieniem i niekoniecznie związanym tylko i wyłącznie z tym forum, ale o tematyce gamedevu.

Chętnie bym posiedział na takim, oczywiście wymagałoby to jakiejś uprzedniej pracy, sporządzenia regulaminu, etc. (takich naprawdę podstawowych i istotnych rzeczy).

Jestem za :wink:

Myślę że dodatkowy kanał jakim by był server discorad na pewno nie zaszkodzi. I myślę że można by po uzgodnieniu z Goliatusem nawet nadać mu oficjalną nazwę Gamedev.pl. o ile ten pomysł zdobędzie aprobatę. A gdzieś szukać chętnych ? Na FB jest sporo grup choć poziom jest różny. Sprawą najważniejszą jest jasna architektura serwera tak by wygodnie z niego korzystać i zachować porządek. Tak czy siak jestem za.

Edit literówka

Jestem jak najbardziej za :slight_smile: Jeśli trzeba będzie pomóc przy tworzeniu serwera to chętnie pomogę :wink:

Kiedyś mieliśmy kanał na IRCu, dzisiaj są innej czasy, więc Discord brzmi ok!

Więc jeśli mamy błogosławieństwo Goliatusa to no problem zrobić oficjalny server discorda gamedev.pl . Zostaje kwestia organizacji i architektury kanałów oraz ról. Plus ewrntualnie postawić bota np który by wrzucał nowe tematy bezpośrednio z forum na kanał discorda.

Zastanawiam się czy serwer utrzymywany pod “marką” gamedev.pl nie będzie potencjalnie odstraszał lub utrudniał zbieranie użytkowników z innych społeczności (konkurencja; lokalny patriotyzm). Co o tym sądzicie? Jeśli ten problem nie będzie występował, to oficjalny serwer gamedev.pl jak najbardziej :slight_smile:

W wolnej chwili (piszę teraz TAnimę i rozglądam się za mieszkaniem do kupienia) poczytam o discordzie i postawię jakiś testowy piaskownicowy serwer na początek.

Myślę, że możemy zacząć wymieniać się pomysłami :slight_smile:
Na początek dla niewtajemniczonych polecam przejrzeć np to

To póki co jedyny gamedevowy serwer jaki widziałem.

Tak, mogłby być kanał “Forum” z botem informującym o nowych tematach.

Edit: Chociaż jeśli będzie to totalnie ogólny, to trzeba nad tym pomyśleć.

Dopóki serwer nie zyska popularności, to według mnie nie ma sensu robić 40 różnych podkanałów dla każdej kategorii, ponieważ i tak byłyby puste.

• ogłoszenia
  • faq
  • tutoriale
  • pytania
  • showoff
  • voice chat

…i raczej nic więcej nie potrzeba. Chodzi głównie o to, że czasami ma się niewielką rzecz, która nie jest warta pisania posta albo zakładania tematu (+ zabawa z hostowaniem gifów czy obrazków), a na Discorda wrzucenie czegoś zajmuje 4 sekundy

Jestem na tak.
P.S.
a czym poza nazwą różni się discord od zwykłego forum ?

Jak miałbym jakoś wytłumaczyć z grubsza różnicę w charakterze obu to:
Porównanie zwykłego forum do discorda to jak
porównanie konwersacji mailowych do czatu

Główna różnica tkwi w dynamice rozmowy. Przez co bardziej tętni życiem. Po za tym discord jest dość zaawansowanym, ogólnodostępnym i popularnym narzędziem.

Uzupełniając to co wyżej:

Według mnie większa integracja z osobami zainteresowanymi tą tematyką, możliwość łatwiejszego nawiązywaniu kontaktów, a może i nauczenia się czegoś nowego? Kto wie.

Praca idzie do przodu :slight_smile: Tutaj śmieszny załącznik:

To jak? Kto zakłada Discorda? :stuck_out_tongue:

Póki co patrzymy na to ja, @Fabio i @Spicmir. Jak wstępnie poukładamy koncept to podrzucimy zaproszenie :slight_smile:

Jestem również za! Na pewno zaglądnę.

Jak najbardziej za :wink:

Kamień węgielny pod discorda został już położony, jakaś główna architektura kanałów także. Zastanawiamy się nad jakąś przyciągająca uwagę nazwą. Mamy nawet sporo propozycji jednak nie potrafimy wyłonić tej jednej więc liczymy na Waszą pomoc.
Poniżej lista, jednak jeśli uważasz że masz lepszy pomysł na nazwę nie krępuj się tylko pisz śmiało.

GameDevujemySobiePL
BoLubimyRobićGry
CoToJestGameDev
PolskieIndyki
GDLandia
GieDeLandia
KuźniaGier
IndyczyKowale
KujemyGryWIndyczymOgniu
KowaleGameDevu
Strefa dobrego GameDevu
Polska strefa GD
Inkubator GameDevu
Fabryka Indyków
Akademia GD
Instytut GD
GP - Gamedev Polska

Podrzucam listę moich faworytów (kolejno od najlepszego):
GDLandia / GieDeLandia //nawiązanie do piotruś pan
KowaleGameDevu / KowaleGD //solidnie brzmi
Fabryka Indyków //całkiem niezłe. Tylko nie wiem czy nie będzie mylić niewtajemniczonych (indyk)
KuźniaGier / KuźniaGD //podobnie do KowaleGD
PPG (Polscy Pasjonaci Gamedevu) //brzmi spoko
Polska strefa GD //proste i ok