Pomysł na grę erotyczną, co myślicie?


#1

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad grami erotycznymi i chciałbym na ten temat z wami pogadać. Mało jest profesjonalnych twórców tej kategorii gier i jak myślicie, jest to w jakiś sposób dochodowe? Czy tylko można liczyć powiedzmy na Patreon, by móc jakoś zarobić na produkcji? Wiecie jak to wygląda prawnie?

Co wy forumowicze myślicie nad czymś takim?

Ps. Tak mam pomysł nad rozbudowaną taka grą.


#2

Widzę, że ten temat nie jest zbyt poruszany ale wg. mnie warto było by o tym też pogadać (może znajdzie sie parę osób które się interesują takim tematem). Stworzenie każdej gry jest czasochłonne ale w tym gatunku najważniejszy jest jednak mechanizm, który będzie trzeba stworzyć- on może być powtarzany w kolejnych produkcjach. Chciałbym móc stworzyć coś większego i bardziej rozbudowano ale warto było by się skupić na mniejszej produkcji, zobaczyć czy jest jakiś potencjał. Czy ktoś z Was chciałby o tym porozmawiać? Zależy mi na rozmowie z osobami którzy wiedzą jak robić gry (Unity).

Co do kwestii finansowych, gra będzie płatna, a więc będziemy się dzielić zyskami, no i oczywiście Patreon jeżeli wypali (ale by to zrobić trzeba inwestorom pokazać przynajmniej częściowo mechanizm)


#3

Witam!
Prostą odpowiedzią na pytanie o zapotrzebowanie na ero-gry jest projekt Subverse, który na kickstarterze zebrał jakiś milion dolarów jeśli się nie mylę. Sex zawsze się sprzedaje inaczej nie byłoby branży erotycznej. Chyba nawet Steam zaczyna dopuszczać takie gry, więc można śmiało myśleć o tworzeniu gier +18.


#4

Myślę, że zapotrzebowanie na sex gry jest bardzo małe. Gry to też spędzanie wolnego czasu, a najlepiej go spędzać w jak najbardziej przyjemny sposób. Erotyczna gra raczej nie da takiej satysfakcji jak chociażby rozmowa z prawdziwą kobietą. Dużym potencjał mają np. nudesy na snapchacie. Możesz wtedy rozmawiać z prawdziwą dziewczyną, zobaczyć ją a nawet spotkać się później w realu. Istnieją strony, które umożliwiają znalezienie takiej partnerki np. https://snapchatnudesy.pl ale zdecydowanie brakuje na rynku chociażby aplikacji mobilnej. Oczywiście istnieją aplikacje randkowe ale nie jest to ta sama forma.