Poszukiwanie Gamedev

projektowanie-gier
gamedev

Hejka, jestem nowy ale już mam jedno, dość istotne pytanie.

Jak pewnie wiele osób tutaj, mam sporo planów na gry, wiele projektów mechanik, pomysłów na rozgrywkę, itp. Niestety jednak nie znam się na programowaniu, nie jestem też najlepszym grafikiem.

Właśnie dlatego pośród moich projektów dominują gry 2D, retro, ale strategie bądź RPG, bardzo nawiązujące do FTL. Zastanawiam się jaka jest szansa na znalezienie kogoś, kto przeleje moje pomysły na “papier” (choć raczej możnaby powiedzieć, na kod), choć niestety bez opłat (bądź za symboliczną opłatą). Czy w ogóle ktoś z was także poszukiwał kogoś od programowania (i czy się wam udało)?

Pozdrawiam

Wszystko zależy przede wszystkim od skali projektu i od “symbolicznej opłaty”. Nikt nie zrobi Tobie GTA za darmo, ale jeśli chcesz zrobić proste gry pokroju flappy birds, to masz szansę znaleźć osoby, które zaczynają z gamdev’em i z chęcią zrobią dodatkową, prostą grę do swojego portfolio i w ramach dodatkowej nauki.

Bardzo niewielka. Osoby, o których pisał przedmówca prawdopodobnie nie dowiozą projektu do końca. Ktoś kto zaczyna z gamedevem powinien raczej szukać zespołu w którym się czegoś nauczy od innych.

Tu ciągle ktoś szuka programistów, takich jak Ty jest wielu - ludzie z pomysłami i tylko z pomysłami, bez umiejętności (lub pieniędzy). Przykro mi to mówić, ale nie masz nic do zaoferowania, co by przyciągnęło do Ciebie ogarniętego programistę.
Cierpliwie szukaj jakiegoś zespołu który potrzebuje kogoś od projektowania mechanik, w międzyczasie ucz się rzeczy, które mogą podnieść twoją wartość. Bez doświadczenia czy cennych umiejętności sam niczego sensownego nie zmontujesz.