Poszukiwany grafik chętny do pomocy przy tworzeniu gry 2D.(Pixel Art)

gamedev
game-design
projektowanie-gier

Witam.
Poszukuję grafika, który byłby chętny do pomocy przy tworzeniu gry 2D na silniku Unity. Projekt rozwija się bardzo fajnie. Niestety ostatnio lekko stanął w miejscu z powodu braku umiejętności rysowania wszelkiego rodzaju pixel art’ów. Jeżeli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do kontaktu przez wiadomości na forum lub maila: endless13studio@gmail.com. Wtedy wyjaśnię więcej :slight_smile:

Świetnie opisany projekt, bardzo zachęca do kontaktu :wink:

Wiesz. Jak komuś zależy na tym, żeby coś robić to się skontaktuje i dostanie wtedy więcej informacji :wink:

Osób szukających tu pomocy/teamu i mających pomysły jest mnóstwo. Na Twoje ogłoszenie odpowie prawdopodobnie jedynie desperat lub ktoś z zerowym skillem. Jest prosta zasada: im więcej pokażesz i im lepiej się zaprezentujesz tym większa szansa na zwerbowanie ludzi wartościowych ze skillem. Ja swoją pierwszą grę pokazywałem mając kilka wyciętych grafik z internetu i placeholdery malowane odręcznie w paincie, bo szukałem grafików a demonstrowałem kawał działającego kodu.

Nie napisałeś nawet jaki to ma być styl graficzny - sci-fi, fantasy, postapo… to dla grafika też ważne, bo może nie umieć rysować mutantów w hełmach kosmicznych, lub po prostu nie czuje takich klimatów.
Ile masz lat? 15? 35? To bardzo ważna informacja.
Robiłeś już cokolwiek wcześniej? Masz jakieś portfolio?

Można to rozumieć, że masz jakiś znaczący procent docelowego kodu lub że opanowałeś uruchamianie Unity i napisałeś pierwszy skrypt :slight_smile:

Nie licz na to, ze tu na forum siedzi stu grafików którzy tylko czekają aż jakiś programista ogłosi pisanie gry :slight_smile:

O to wszystko każdy może równie dobrze zapytać w wiadomości e-mail lub w wiadomości prywatnej na forum :wink:

Oczywiście, że może. Marne szanse, że to zrobi. No, może jakiś desperat.

Gdybym był grafikiem który ceni swój czas i skilla to nawet bym się nie fatygował - nic nie jest pokazane, znaczy nic nie ma, ryzykowny projekt, narobię się a programista po tygodniu zrezygnuje.

Jak najbardziej rozumiem o co Ci chodzi. Natomiast chciałem uniknąć przekazania tutaj wszystkich informacji na temat gry.

Ale nikt nie che wszystkich informacji na temat twojej gry. Tak w zasadzie, to pomocne byłyby jakiekolwiek informacje. Na tą chwilę ja jako grafik wiem tylko tyle, że projekt rozwija się bardzo fajnie, byłem w 5 takich projektach i wszystkie nie ujrzały światła dziennego.

Najwięcej ludzi przyciągają projekty, które są fajnie rozpisane. Masz jakiś pomysł na postacie lub art, który dobrze oddaje styl, w którym chcesz zrobić grę? Super daj go tutaj, może ktoś odezwie się tylko dlatego, że lubi robić grafikę w takim stylu. Masz działający element kodu lub jakąś mechanikę? Wrzuć krótki filmik, będzie wiadomo, że coś już masz. Nikt nie lubi tracisz swojego czasu.

I jeśli obawiasz się, że ktoś zechce ukraść tobie pomysł na grę, to zaufaj mi nikt tego nie zrobi. Czego jak czego ale pomysłów na gry na tym forum nie brakuje, tak samo jak tematów na temat tych pomysłów, które są długie na 4 zdania.

O sobie tez nic nie napisałeś, a sugerowałem podanie wieku, portfolio, jakichkolwiek informacji, które by cie wyróżniły spośród setek innych ‘robiących gry’. Bo można mieć 10 lat doświadczenia zawodowego jako programista a można być studentem, jest to zasadnicza różnica bo doświadczenie zwiększa szanse powodzenia projektu. Nie podajesz informacji więc w domyśle nie masz się czym pochwalić. A jak faktycznie nie masz doświadczenia to znajdź jakieś swoje inne mocne strony, przekonaj potencjalnego członka twojego zespołu żeby poświęcił swój czas na twoje pomysły.

“Cześć, jestem z internetu i robię grę, pomożesz? Zajmie ci to łącznie tylko kilkaset godzin”.

Łapiesz?

@frozenshade
Chyba szkoda słów na takich ludzi. Nie tyle co dałeś mu konstruktywną krytykę bez żadnego chamstwa to on jeszcze nie potrafi jej przyjąć. Do tego też jest zbyt leniwy, żeby zobaczyć wcześniejsze posty i tego, że żadna osoba tak zaczynająca tutaj potem nie wrzuciła postu “Hej, pamiętacie mnie? Zebrałem team i udało nam się skończyć grę!”.

@AleX427 Jak chcesz coś robić na poważnie to się do tego przygotuj. Przejrzyj posty, zobacz jakie jest zachowanie użytkowników, przygotuj dokument przedstawiający Twoją grę. Jedyne co mogę więcej, to życzyć powodzenia.

To jest wałkowane odkąd jestem na tym forum pod każdym takim tematem :smiley: Moim zdaniem powinien być jakiś przypięty post czy coś, w którym jest wypisane tych kilka prostych reguł, i jak nie przeczytasz “ze zrozumieniem” to nie ma dodawania tematów i koniec kropka.

Tutaj się mylisz. Nie byłem tak leniwy jak twierdzisz i zapoznałem się z poprzednimi postami. Bez tego nawet nie podchodził bym do pisania swojego. I z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że większość postów trzymających się tej tematyki co mój wyglądała podobnie (kilka zdań) :wink:
Edit: Poza tym Hej. Doskonale rozumiem o co mu chodzi. Po prostu mam swoje zdanie na ten temat.