Poszukuję ekipy, startuję publicznie z projektem przeglądarkowej gry MMORPG

projektowanie-gier
gamedev
game-design

Nie zgodziłbym się z tobą, jeżeli zabrniesz u podstaw a projekt się rozwinie to będzie dużo kosztować zmiana technologii. Po drugie jeżeli znasz chociaż jeden język łatwo przełożyć go na drugi, co prawda języki funkcyjne różnią się od obiektowych ale każdy rozgarnięty programista sobie z tym poradzi. Wiedza, która jest propagowana w internecie jak najbardziej w tym pomoże.

Tak naprawdę to myślę, że szkoda pomysłu na “cukierkową” giere 2d w przeglądarce. Pomysł symulacji mrowiska jest genialny. Gameplay można określić faktycznymi zachowaniami jak wspomniana na stronie projektu hodowla (istnieją mrówki, które na prawdę hodują grzyby), budowa mrowiska, zbieranie materiałów i pożywienia, obrona przed wrogimi mrówkami i innymi drapieżnikami. Możliwości przeogromne na strategie okraszoną w survivalowe elementy i skierowaną do dojrzałego gracza.

@RM650, wydaje mi się, że głową jesteś w komercyjnych projektach, a zapomniałeś o tym, że tutaj mamy do czynienia z hobbystycznym projektem rozwijanym przez 1 założyciela + ilu mu się uda znaleźć innych hobbystów.

Oczywiście, że w komercyjnych projektach architekci/doświadczeni programiści zawsze rozważą na dłużej użycie technologii, bo będą posiadać odpowiednią wiedzę i będą wiedzieć, że późniejsze zmiany będą ich dużo kosztować. ; )

99,9% hobbistycznych projektów idzie do “dev/null”, także moim zdaniem warto jest zrobić MVP jak najszybciej się da i zobaczyć, czy to w ogóle wypali. Chłopak przy okazji pozna ograniczenia PHP i przy następnym projekcie już sam będzie wiedział co może być lepsze od PHP. ; )

Przemawia to do mnie :slight_smile:

Chodzi mi dokładnie o to aby napisać to minimalnym kosztem, aby w ogóle wydać pierwszą grę, zobaczyć jak to przyjmą gracze. A później się zobaczy.

Poważnie podszedłem do Twojej propozycji. Przejrzałem stronę, to co jest tu napisane w wątku i mam kilka uwag/pytań:

1. Jaka jest grupa docelowa dla tej gry? Szata graficzna jest w stylu naiwnym/skrzatowym mało nawiązującym do mrówek. Wprowadzenie w to jakiejś poważniejszej walki i brutalności by się gryzło z klimatem. Najbardziej kojarzy mi się to z grami od Zynga.
  2. Przedstawione na stronie widoki i opisy to raczej prosty city builder z elementami RPG (z tego co rozumiem gracz zarządza i dostaje XP za budowanie itp) a nie MMORPG. W jakiej formie ma być tu interakcja pomiędzy graczami?
  3. Z tego co zrozumiałem z obrazków to mechanika polega na budowaniu i rozwijaniu budynków w określonych dla nich slotach. Jest to najprostsza wersja mechaniki city buildera typowa dla przeglądarkowych gier casual sprzed ponad dekady. Zdecydowana większość gier już poszła dalej choćby z mapą na której w dowolnych miejscach stawiane są budynki i jest możliwość aranżacji przestrzeni przez gracza.
  4. Gdzie jest to COŚ nowego, ciekawego, wyróżniającego grę z tłumu?

1. przedział wiekowy to 14+
  2. Będzie do tego mapa świata oraz rozwijanie wspólnej koloni, nie będzie atakowania innych graczy, jedynie przejmowanie neutralnych mrowisk.
  3. Tu jest ten minimalny koszt a zarazem czas, na razie jest to statyczne ale nie stoi nic na przeszkodzie aleby dać możliwość aranżacji terenu.
  4. Nawet się nad tym nie zastanawiałem nastawiłem się po prostu na to aby zacząć w świecie gier.

Cześć. Jestem junior front-end developerem i piszę w vanillaJS i React. Chętnię dołączę bo również chciałbym wejść w świat game devu :wink:

Ciekawy projekt choć mi osobiście stylistycznie absolutnie nie leży, ( za cukierkowy i fantazyjny) Dodatkowo proponuję zastanowić się nad inną perspektywą - zdecydowanie przyspieszy/ułatwi animacje małej ekipie.

Grafika wygląda fajnie, jednakże pytanie co będzie z rozwojem projektu. Bo zaprogramowanie a przede wszystkim stworzenie konkretnej fabuły gry i późniejsze zaprogramowanie jest sporym wyzwaniem zwłaszcza jak się nie ma doświadczenia.

Projekt gry na razie odpoczywa można powiedzieć że zbieram siły, bo uruchomiłem serwis http:/IndieGameDevs.pl i muszę dorobić trochę funkcjonalności aby serwis stał się bardziej atrakcyjny.

W takim razie trzymam kciuki :slight_smile: