Poszukuje osób do zrobienia gry komputerowej!

gamedev
game-design
projektowanie-gier

Witam.

Poszukuje osób do zrobienia projektu hobbystycznego, a mianowicie na stanowiska takie jak:
Programista C#, Grafik 2D/3D, Levels Desingers.
Grę będziemy wykonywać na silniku Unity 3D w języku C#.
Wszelkie informacje dotyczące fabuły oraz samej gry znajdziecie na discordzie na
którego zapraszam również osoby zainteresowane.
Link: https://discord.gg/sG3Fmvq

Pozdrawiam.

EJ! Ludzie! Ktoś tu robi grę! Szuka chętnych!

Nie no jak ktoś szuka… i to do zrobienia gry! A co najważniejsze za darmo… przecież gry za darmo są najlepsze (:rofl:)! Lecimy na tego discorda w takim razie!

Nie łatwiej by było spisać jakiś poradnik/regulamin do takich ogłoszeń i przyklejać do wątpliwie zredagowanych postów? :slight_smile:

Tak sobie czasem przeglądam nowe “szukam osób do mojej gry” z popcornem i piwem, ale takie “nawracanie” to niekończąca się opowieść, za każdym razem od nowa. Może wymuszenie jakiegoś szablonu i dobrych praktyk byłoby lepszym wyjściem? :slight_smile:

BTW zastanawiam się czy część z tych ogłoszeń to nie jest scam by wyłudzić np prace od amatorów. Widziałem już takie przypadki kiedyś

Zgadzam się!
Zróbmy jakiś szablon dla szukających osób do ekipy i po problemie :smiley:
Tylko jak wymusić na dodających korzystanie z szablonu?

Nie zastanawiałem się nad tym zbyt długo, ale jeśli byśmy chcieli to wymuszać to pewnie musiałby siąść do tego moderator/admin. Ale nie wiem czy takie restrykcje są konieczne bo:

samo wklejenie takiego linka + jakiś krótki opis jest wystarczającą informacją dla autora i dla czytających, że coś jest nie tak z ogłoszeniem/trzeba je poprawić, a dalsza dyskusja jest zbędna.

Możliwe, że to by było wystarczające. Też takie notoryczne karcenie nowych użytkowników (pomimo tego, że jest momentami zabawne) nic nie da beż pokazania poprawnej ścieżki. Szablon byłby pomocny dla nowych,

Co o tym myślicie?

Dobre praktyki dobrych ogłoszeń

Jestem za. …

Generalnie ja ostatnio popełniłem ten błąd i ktoś się odezwał.
Pewnie było by fajnie mieć szablon, ale bez szablonu też działa.
Być może masz więcej ofert od osób, które są mniej doświadczone, ale dostałem też poważną ofertę.
Także ja myślę, że nawet bez szablonu można kogoś zainteresować - takie moje małe przemyślenie.

Myślałem raczej o tym, że fajnie by było zachować jakiś standard i dobre wzorce jeśli chodzi o poszukiwanie ludzi do projektu. Spisanie doświadczeń bardziej doświadczonych użytkowników.

To wydaje się być dość pomocne :slight_smile:

Utworzyłem temat do przemyśleń. Zapraszam :slight_smile:

A jakiego gra ma być typu ?