Poszukujemy grafika

Ogłoszenie nieaktualne

Mam pytanie,jaki to będzie gatunek gry? (Jeśli to będzie platformówka to z przyjemnością mogę wziąć udział i zrobić grafiki koncepcyjne i grafikę).

meat_boy_2015 gra jest typu “clicker” chociaż nie polega tylko na klikaniu, trudno wyjaśnić jaki to gatunek :joy:
Jeśli jesteś zainteresowany, to jeśli czytałeś “Osoby chętne proszę o napisanie komentarzu wraz z jakimiś pracami (2-3 minimum).” :wink:

A mogę gdzieś zobaczyć krótki gameplay z tej gry?

Widzę, że chyba nie czytałeś nawet tego co napisałem :<
“mamy gotowe całe menu, ikony i elementy do gry”
więc jak możemy przeprowadzić “krótki gameplay z tej gry”???

A tak zapomniałem :stuck_out_tongue:. Wybacz ale rzadko się dobrze wysypiam (szczególności w piątki i soboty)

Nie ma problemu :slight_smile: Więc jeśli jesteś zainteresowany to zrób tak jak napisałem.

Jak dla mnie @meat_boy_2015 ma dużo racji.

W takim razie z tego wychodzi, że nie macie żadnego programisty tylko samych grafików, którzy zrobili jak dotąd menu i kilka elementów do gry. Jeżeli chodzi o ikony, to raczej w pierwszej prostej grze mobilnej, typu casual (clicker, symulacje) nie potrzebujecie wymyślnych więc skorzystałbym z gotowych paczek. Tak czy owak jak nie macie gameplayu do zaprezentowania to GDD albo jakakolwiek inna dokumentacja to podstawa, tym bardziej jeżeli chce się szukać osób do pomocy.

Proponowałbym także dodanie do opisu informacje o ekipie. Przynajmniej ilość osób i ich specjalizacja.

Pisanie takich tekstów:

każdy z zespołu otrzyma jakiś pieniądz

też do niczego dobrego nie zachęca. Przydałyby się minimum informacje o podziale zysów oraz kwestii prawnej (umowa).

“W takim razie z tego wychodzi, że nie macie żadnych programistów” Nie mam pojęcia na jakiej postawie to piszesz ale okej, w ogłoszeniu, które zamieściłem jest napisane kogo szukam I jest to grafik, czyli świadczy to pewnie o tym że resztę osób takich jak grafik, kompozytor itd itd mamy w zespole. Opis ekipy ile jest ludzi i w czym się specjalizują? Nie wiem w czym by ci się ta informacja przydała “każdy z zespołu otrzyma jakiś pieniądz” nie wiem co tu do niczego dobrego nie zachęca, w ogłoszeniu jest czarno na białym napisane o osobach początkujących (I bardziej zaawansowane też są mile widziane) Wszystkie wnioski, które tutaj postawiles nie mają żadnego sensu i była to chyba próba “zabłysnięcia przed widownią”. Ogłoszenia takiego typu szukam itd nie są do komentowania to chciałbym ci uświadomić, jesteś zainteresowany to piszesz zawsze możesz zadać dodatkowe pytania, na które zawsze odpowiem, jeśli nie jesteś zainteresowany to wychodzisz i oglądasz inne ogłoszenia, to nie jest YouTube czy Facebook do takich komentarzy. Wszystkie informacje podane e moim ogłoszeniu są skierowane do osób “które chcą zacząć z tworzeniem gier lub do osób chcących mieć jakąś grę na koncie” więc albo czytałeś kawałkami albo masz problemy z czytaniem że zrozumieniem. Co do Gameplayu albo dokumentacji, jeżeli według Ciebie można przeprowadzić gameplay z gry gdzie jest to niemożliwe póki co no to okej… Co do dokumentacji, jakiegoś opisu to tak podałbym to jest sprawa logiczna ale na osobnosci a nie tutaj. Na przyszłość dodam, że kolejny twój komentarz jest mi zbędny bo za pewne nie będzie on miał żadnego sensu I znaczenia jak poprzedni, następnym razem radzę przemyśleć i dokładnie przeczytać a zwłaszcza pomyśleć co piszesz. Temat zakończony, dziękuję i pozdrawiam :wink:

Shi bez urazy ale z takim podejściem szanse na zawiązanie współpracy spadają niemal do zera. U Nas w półświatku gamedevu są pewne niepisane zasady szczególnie gdy się szuka ekipy w formie wolontariatu. Jedna z tych reguł mówi o tym by się przedstawić i jak najlepiej opisać swój projekt oraz etap na którym się znajduje, jak i ekipę oraz zajmowane przez siebie stanowisko.
Skoro sam wymagasz prezentowania prac to dobrze widziane by było zaprezentowanie grafik z samej gry ( jako ze nie określiłeś ani techniki ani stylu)

Pozdrawiam i zapraszam na discorda GameDev Polska

Nie mam pojęcia na jakiej postawie to piszesz ale okej

Wnioskuję to na podstawie napisania przez Ciebie, że posiadacie jedynie gotowe menu, ikony i parę elementów do gry. Gdzie jest napisane, że macie mechanikę gotową na placeholderach? No chyba, że wasz programista czeka teraz parę tygodni na modele i wtedy zacznie robić na gotowych - w takiej opcji życzę powodzenia!

w ogłoszeniu, które zamieściłem jest napisane kogo szukam I jest to grafik, czyli świadczy to pewnie o tym że resztę osób takich jak grafik, kompozytor itd itd mamy w zespole.

Ani trochę to nie oznacza kogo macie w zespole. Możecie mieć 50 programistów i 2 scenarzystów, skąd mam to wiedzieć? Stąd, że szukacie grafika?

nie wiem co tu do niczego dobrego nie zachęca

Zniechęca to w jaki sposób jest to napisane. “No każdy jakiś pieniądz otrzyma, coś tam coś tam” tak to można mówić do kolegów ze szkoły.

Ogłoszenia takiego typu szukam itd nie są do komentowania

Od tego jest forum. Tu masz parę przykładów gdzie jeden z najbardziej doświadczonych ludzi na tym forum też komentował ogłoszenia. I bardzo dużo osób komentuje ogłoszenia jeżeli są tak napisane.

Tu z kolei zobacz jak profesionalne ogłoszenie powinno zostać napisane:

Od razu widać różnice językową oraz komunikacyjną.

Co do Gameplayu albo dokumentacji, jeżeli według Ciebie można przeprowadzić gameplay z gry gdzie jest to niemożliwe póki co no to okej…

Jak to jest niemożliwe póki co? W sensie, że nic nie macie, tak? Wasz programista powinien zacząć najpierw od tworzenia gameplayu. Rozumiem, że prototyp to również nieznane Ci słowo.

Na przyszłość dodam, że kolejny twój komentarz jest mi zbędny bo za pewne nie będzie on miał żadnego sensu I znaczenia jak poprzedni

Wydaję mi się, że jedyne komentarze, które tutaj nie mają sensu lub są jakkolwiek kiepsko napisane to Twoje. Zresztą jak wejdziesz na to forum za rok/dwa i zobaczysz ten swój post, to sam zrozumiesz.

Ja jedynie chciałem Ci pomóc żebyś zrozumiał jak powinno się pisać ogłoszenia żeby łatwiej Ci było znaleźć kompanów do ekipy. Następnym razem mniej ignorancji, więcej pokory. Powodzenia!

@Spicmir Dzięki za krótkie podsumowanko! :stuck_out_tongue:

Na prawdę nie chcę mi się tego czytać, właśnie pokazałeś jak inteligentnym człowiekiem jesteś :<
Pokazanie ogłoszeń, nie mam pojęcia czy teraz się chwalisz czy co???
Napisałem koniec tematu, dziękuje i pozdrawiam twoja pomoc jest zbędna dla ludzi, którzy po prostu szukają jakieś osoby co się specjalizuje w danej dziedzinie. Jeszcze raz napiszę koniec tematu, dziękuje i pozdrawiam i życzę miłego dnia.

@Spicmir faktycznie nie opisałem tutaj gry, wielu jej szczegółów, moim błędem jest nie dodanie, że opisał bym wszystko w prywatnej wiadomości i dana osoba by powiedziała ostatecznie czy w to w chodzi czy też nie, ale nie miałem raczej wtedy też czasu, wszystko stoi teraz na mojej głowie więc można też powiedzieć, że pisałem to jakby na “szybkości”.

Aktualnie mam trochę czasu więc mogę edytować ogłoszenie i dodać więcej szczegółów :>

Jak widać wiele sie musisz nauczyć, pomijam zbędne komentowanie próby usprawiedliwienie.
Czerp garściami z forum i nie traktuje innych jak wrogów. O&A

Nie traktuje innych jak wrogów, po prostu dla mnie komentarz pana MakkuT był bezsensu, bez logicznego myślenia jak z przykładem “programistów”, jak i reszta zdań, na które musiałem się powtarzać bo wszystko napisałem w ogłoszeniu, a MakkuT przyczepił się jakby tego nie było więc po prostu grzecznie odpowiedziałem z prośbą o zakończenie dyskusji. Próba usprawiedliwienia? No jak uważasz lecz nie wiem co to za próba usprawiedliwienia zwykłym brakiem czasu ponieważ zajmuje się aktualnie i grafiką i programowaniem i kontrolowaniem mojego zespołu do gry więc nie wiem czy w takiej sytuacji miałbyś czas na pisanie ogłoszeń. I jeszcze znowu dodam co do “traktowania jak wrogów” to jak dla mnie takie komentowanie jest zbędne tak na prawdę ponieważ jeśli czegoś brakuje to czemu trzeba się o to czepiać, osoba zainteresowana po prostu zapyta, to nie boli :<
To się nazywa tak na prawdę brak zajęcia i pokazania jakim to mądrym człowiekiem ta osoba jest… Pokazał to pan MakkuT, który udostępnił ogłoszenia, żeby chyba pokazać jakim to on jest profesjonalistą w tej dziedzinie, a ja niestety muszę tracić czas na odpowiadanie takim komentarzom, gdzie jedynie w ogłoszeniu chodzi o jedną rzecz jaką jest znalezienie grafika. Jeśli kogoś boli jak kto piszę ogłoszenia to niech zacznie prowadzić z tego kursy, bo póki co nie ma żadnej zasady jak pisać ogłoszenia więc nikt nie będzie się dostosowywał do kogoś.
Dziękuje i życzę miłego dnia, jeszcze dziś edytuje to ogłoszenie i myślę, że będzie pan zadowolony @Spicmir

Tu nie chodzi w ogóle o moje zadowolenie a jedynie o powodzenie w poszukiwaniu i pewne zasady które tu panują. Lubisz sobie szkodzić, śmiało już nie będę próbował Ci przeszkadzać.

W końcu doszliśmy do porozumienia :slight_smile:
Bardzo dziękuję :wink: