Poszukujemy osób do stworzenia gry

projektowanie-gier
gamedev

Poszukujemy wymienionych poniżej osób do współpracy przy tworzeniu gry. Silnik który wykorzystujemy to Unity3D , póki co nie mam zbyt wielu funduszy więc raczej poszukujemy entuzjastów , hobbystów.

Krótki opis

Gracz poznaje historię dziecka, który niefortunnym trafem dostaje się na
wyspy zamieszkane przez XI wiecznych wikingów. Tam dorasta i staje się
jednym z nich, poznając ich kulturę i zwyczaje. Któregoś dnia na skutek
niecodziennych wydarzeń, nasz dorosły już bohater zaczyna cierpieć na
śmiertelną chorobę. Dowiaduje się, że na dalekiej północy, za tajemniczym,
legendarnym mostem, znanym z opowiadań najstarszych mędrców w wiosce,
znajduje się coś co może go uchronić przed niechybną śmiercią. Tak zaczyna
się jego epicka podróż w nieznane krainy.

Stanowiska których poszukujemy :

• Programista
  • Grafik 3D
  • Grafik UI/UX
  • Concept Art

Kontakt : flamaster.vin@gmail.com

Takie bardzo niewygodne pytania: jakie są szanse na powodzenie projektu? Jakie masz doświadczenie? Czym ty będziesz się zajmował?

Szanse są mamy już parę dokumentów w tym GDD. Moje doświadczenie no niestety nie mam “żywego” przykładu , skończyłem kilka kursów szkoleń. Ja będę się zajmował zarządzaniem wszystkim oraz pomoc w programowaniu.

Ok, czyli zero doświadczenia i podstawowa wiedza teoretyczna. Sugeruję się nie wygłupiać, poćwiczyć samemu programowanie, dołączyć do jakiegoś istniejącego zespołu, takiego, gdzie ludzie wiedzą co robią.
Popatrz sobie na inne ogłoszenia tego typu, gdzie ludzie bez doświadczenia próbują zmontować team a potem poszukaj, czy gdzieś w sieci pokazują swoje osiągnięcia, czy raczej słuch po nich ginie. Wyciągnij wnioski.

Może @frozenshade zabrzmiał trochę oschle, ale nie jest tu niczyim celem nikogo zniechęcić :wink:

Chodzi o to, że przy zbieraniu teamu entuzjastów twoim celem jest udowodnienie potencjalnym chętnym, że

1. Wnosisz wartość dodatnią do zespołu - przy świeżym teamie 3- czy 4-osobowym funkcja dedykowanego “managera” jest absolutnie niepotrzebna, więc ktoś kto szefuje projektem musi robić coś jeszcze. Może to być grafika, programowanie, dźwięk - cokolwiek. Bardzo częstym przypadkiem jest osoba, która uważa, że sam “pomysł na super grę” to jest coś wartościowego - niestety nie. Każdy ma pomysły, każdy może ich mieć pełno, i to nie jest coś co zachęci kogokolwiek (kto nie jest naiwny :wink: ) do dołączenia do projektu. Ciekawy artykuł na ten temat: https://www.ameen.ai/wordpress/?p=708

2. Twój zapał jest prawdziwy: chyba nie ma innego sposobu, niż pokazać, co do tej pory zrobiłeś. Jeśli faktycznie zależy ci na złożeniu zespołu i poświęceniu sporej ilości czasu na gamedev, to możesz równie dobrze siąść dzisiaj samemu i mieć za miesiąc czy 2 zrobionego jakiegoś Pacmana, Galagę, czy Arkanoida. Ukończenie projektu (jakiegokolwiek, nieważne że śmiesznie mały i nudny) daje kopa motywacyjnego i uświadamia ile jest rzeczy, o których nie pomyślisz przy większej imprezie wystarczająco wcześnie i napotkasz problem, którego łatwo można było uniknąć :wink:

W razie czego zapraszamy na Discorda, przesiaduje tam cała gromada ludzi, którzy chętnie pomogą i doradzą :slight_smile:

Powodzenia!