"Powrót Imperatora" - gra tekstowa

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

nigdy tak o sobie nie mów. Zauważ, ze Napoleon z Żoliborza tak o sobie nie powie, chociaż cala Polska o tym wie.

Gra jest w pliku html, gra się w przeglądarce. Idealnie byłoby postawić to w jakimś serwisie i odpalać z przeglądarki.

Przeklikałem kilka stron, ogólnie wygląda to na spore opowiadanie i sporo pracy pisarskiej. Na kilku kartach układ odpowiedzi się trochę posypał, w sensie brakowało przerwy, dwie odpowiedzi w jednej linii. Nic wielkiego ale można by posprawdzać i skorygować .

Nie znam programu i jego możliwości, ale to aż krzyczy o jakieś udekorowanie. Od siebie sugerowałbym zmianę czcionki na jakąś bardziej “fantasy”. Białe tło zamienić na takie sugerujące stronicę starej książki. Przy odpowiedziach można dodać punktor w formie grafiki. W dalszej kolejności i jeżeli chcesz w to włożyć trochę dudków to można by się połasić na jakieś szkice czy inne grafiki. Nawet formie ozdobnika w nagłówku, czy w stopce. Przy zmianie stron dodałbym dźwięk przekładania strony.

Bardzo dziękuję za opinię i rady. Ale co do ozdobników, to kompletnie się na tym nie znam, nie umiem, nietutejszy jestem. A pieniędzy na coś, co z założenia ma być udostępniane za darmo, wyłożyć nie mogę.

Można dać to na darmowy hosting. Dawno temu używałem tego:
https://www.cba.pl/pl

Choć pewnie ktoś podrzuci coś lepszego. Są tutoriale do tego.

Gra z tego co widzę to statyczny html, nie potrzebuje bazy danych więc tylko robisz konto, zakładasz jakąś domenę, wrzucasz plik przez ich konsolę i hula. CBA wklei Ci reklamy by na Tobie zarabiać, ale coś za coś :slight_smile:

Dziękuję bardzo, spróbuję założyć. Ale nie wiem, co z tego będzie. Rzecz w tym, ze gra zapamiętuje pewne parametry (np. jest możliwość zapisu gry), nie wiem, czy to będzie działać w przypadku takiego umieszczenia.

Zapis gry będzie działał, Twoja gra zapisuje to w lokalnej pamięci przeglądarki (na komputerze który gra). To, czy gra odpali z serwera czy z komputera nie ma znaczenia, przeglądarka za każdym razem zapamięta to lokalnie na komputerze (więcej o tym to wrzuć w google: “localStorage”).

Jak poprzednicy proponuję wrzucić grę na jakiś hosting. Może ten:
itch.io is a simple way to find and share indie games online for free.

Warto odrobinę popracować nad stroną graficzną, wyjustować tekst, dodać wcięcia, zdjąć pogrubienie z odpowiedzi, bo czytanie całych wyboldowanych akapitów jest męczące.
Napisałeś małą książkę, postaraj się teraz doprowadzić ją do takiego stanu żeby dało się ją czytać niczym wersję papierową.

Bardzo dziękuję za porady, ale doszedłem do wniosku, że nie będę umieszczał gry na stronie. Za dużo zachodu, bałbym się, że coś się zepsuje, a skoro gra nie interesuje Was w wersji do ściągnięcia, to i w wersji stronowej raczej też nie. Poprawiłem parę błędów, które zauważyłem i wrzuciłem nową wersję. Pozdrawiam.