"Powrót Imperatora" - gra tekstowa


#1

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.


#2

nigdy tak o sobie nie mów. Zauważ, ze Napoleon z Żoliborza tak o sobie nie powie, chociaż cala Polska o tym wie.


#3

Gra jest w pliku html, gra się w przeglądarce. Idealnie byłoby postawić to w jakimś serwisie i odpalać z przeglądarki.

Przeklikałem kilka stron, ogólnie wygląda to na spore opowiadanie i sporo pracy pisarskiej. Na kilku kartach układ odpowiedzi się trochę posypał, w sensie brakowało przerwy, dwie odpowiedzi w jednej linii. Nic wielkiego ale można by posprawdzać i skorygować .

Nie znam programu i jego możliwości, ale to aż krzyczy o jakieś udekorowanie. Od siebie sugerowałbym zmianę czcionki na jakąś bardziej “fantasy”. Białe tło zamienić na takie sugerujące stronicę starej książki. Przy odpowiedziach można dodać punktor w formie grafiki. W dalszej kolejności i jeżeli chcesz w to włożyć trochę dudków to można by się połasić na jakieś szkice czy inne grafiki. Nawet formie ozdobnika w nagłówku, czy w stopce. Przy zmianie stron dodałbym dźwięk przekładania strony.


#4

Bardzo dziękuję za opinię i rady. Ale co do ozdobników, to kompletnie się na tym nie znam, nie umiem, nietutejszy jestem. A pieniędzy na coś, co z założenia ma być udostępniane za darmo, wyłożyć nie mogę.


#5

Można dać to na darmowy hosting. Dawno temu używałem tego:
https://www.cba.pl/pl

Choć pewnie ktoś podrzuci coś lepszego. Są tutoriale do tego.

Gra z tego co widzę to statyczny html, nie potrzebuje bazy danych więc tylko robisz konto, zakładasz jakąś domenę, wrzucasz plik przez ich konsolę i hula. CBA wklei Ci reklamy by na Tobie zarabiać, ale coś za coś :slight_smile:


#6

Dziękuję bardzo, spróbuję założyć. Ale nie wiem, co z tego będzie. Rzecz w tym, ze gra zapamiętuje pewne parametry (np. jest możliwość zapisu gry), nie wiem, czy to będzie działać w przypadku takiego umieszczenia.


#7

Zapis gry będzie działał, Twoja gra zapisuje to w lokalnej pamięci przeglądarki (na komputerze który gra). To, czy gra odpali z serwera czy z komputera nie ma znaczenia, przeglądarka za każdym razem zapamięta to lokalnie na komputerze (więcej o tym to wrzuć w google: “localStorage”).


#8

Jak poprzednicy proponuję wrzucić grę na jakiś hosting. Może ten:
itch.io is a simple way to find and share indie games online for free.

Warto odrobinę popracować nad stroną graficzną, wyjustować tekst, dodać wcięcia, zdjąć pogrubienie z odpowiedzi, bo czytanie całych wyboldowanych akapitów jest męczące.
Napisałeś małą książkę, postaraj się teraz doprowadzić ją do takiego stanu żeby dało się ją czytać niczym wersję papierową.


#9

Bardzo dziękuję za porady, ale doszedłem do wniosku, że nie będę umieszczał gry na stronie. Za dużo zachodu, bałbym się, że coś się zepsuje, a skoro gra nie interesuje Was w wersji do ściągnięcia, to i w wersji stronowej raczej też nie. Poprawiłem parę błędów, które zauważyłem i wrzuciłem nową wersję. Pozdrawiam.