Problem plemienia Taka-Łiki - strategia turowa

Jest tu mój pierwszy post więc witam wszystkich :slight_smile:

Wracając do sprawy realizuje prostą strategie turową z tubylczymi/Azteckimi plemionami jako grywalnymi frakcjami.

Jest to mój “drugi pierwszy projekt”, pierwszą gra jaką ukończyłem był shooter ze statkami kosmicznymi, ale oprócz tego że grę zrobiłem nic z tego nie wyniosłem, brak silnika gry, chaotyczny kod itd;

W przypadku tego projektu staram się podejść bardziej profesjonalnie, uczę się marketingu, jak wykonywać poprawnie pewne rzeczy i projekt ma oferować nie tylko potyczki ale również kampanię, potyczki sieciowe oraz możliwość tworzenia modów.

Mam wiele pomysłów na dodatkowe mechaniki gry czy też frakcji, ale że to taki projekt :smile: to oficjalnie zapowiadam że będzie rozszerzenie o nazwie Zepsucie.

Grę tworzę w Javie na PC i Androida tworząc również własny silnik gry o nazwie Hatter’s Game Engine (HGE), ma byc on prostym silnikiem gry do grafiki pixelartowej.

Strona projektu:
https://gamejolt.com/games/taca_yici/270199

GDD:
https://sta.sh/215krxseeyne?edit=1

Jestem otwarty na wszelkie porady: jak prowadzić Devloga, GDD, strony projektu itd.

Wygląda Dobrze. Jestem ciekaw działania i optymalizacji silnika gry. Chętnie bym zagrał.
Pozdrawiam Chromin

Hej fajnie że pan programuje grę i silnik robi, raczej pana bardziej bawi programowanie a nie grafika,
u mnie raczej grafika jest ważniejsza w mojej grze a nie programowanie,
Ale i tak czy siak cieszymy się z procesu tworzenia gier .:slight_smile:
Moja gra, zapraszam do testowania: Space defense of the green grove Open Beta na GooglePlayStore
Zyczę panu owocnej pracy :slight_smile:

Dzięki za odpowiedź.

Co do komentarza swent, mnie akurat bawi tworzenie grafiki i znam te tewierdzenie że 90% graczy czy ileść stawia na grafikę zamiast na cokolwiek innego, na dodatek robię w pixelart którzy ludzie hejtują bo mają skojarzenie z taniochą i grą bez sensu.
Ja zakochałem się w tym kiedy zagrałem w Warcraft 1 i postanowiłem że wszystkie moje gry będą pixel art’owe/

Jeżeli chodzi o jakośc grafiki ta jest cały czas rozwijana.
Tutaj macie jedną nację jak wyglądała na początku i po aktualizacji, i to jeszcze nie koniec:

W chwili obecnej wstrzymałem pracę na chwilkę bo idę szybko zrobić inny projekt gry a Taka wymaga pomyślunku jak ten projekt poprowadzić.

Swen, link ci wygasł.

Mnie się bardzo podoba taka koncepcja graficzna. Podziwiam też, za zaangażowanie i robienie wszystkie od grafiki, programowanie po marketing. Jako fan Heroesów, spodobał mi się też projekt Might vs Magic.
Może kiedyś też uda mi się coś podobnego stworzyć ; )