Problem textury 2d

witam od niedawna tworze swoją grę jednak kiedy moja postać się porusza piksele jak by nie nadążają za nią przez co kiedy postać przestanie się ruszać zaczynają wracać na miejsce i falować (dodałbym filmik ale nie ma takiej opcji)

możesz wrzucić filmik na kanał youtube ( jako prywatny ) i wkleić link.

w zasadzie to musisz, bo ni wafla nie wiadomo o co chodzi z tego opisu.

ciężko mi było to opisać i się trochę spodziewałem że będzie ciężko komuś ustalić co to jest xD
Ale już dodaje

to wygląda jakby kamera się ruszała i cofała. Na pewno nie masz żadnych skryptów dodanych?

napisałem skrypt kamery
public class ruch_kamery : MonoBehaviour
{
public Transform target;
public float smoothing = 5f;

Vector3 offset;                    

void Start()
{
    offset = transform.position - target.position;
}

void FixedUpdate()
{

Vector3 targetCamPos = target.position + offset;

transform.position = Vector3.Lerp(transform.position, targetCamPos, smoothing * Time.deltaTime);
}

czy to może być jego wina?

1. wyłącz skrypt kamery i porusz postacią. Jeżeli będzie wyglądać ok to problem jest z kamerą, jak dalej będzie wyglądać nie tak, to problem leży gdzie indziej.

2. Poruszasz transform, a nie rigidbody. Daj to w Update, a nie FixedUpdate.

3. Jeżeli już uzależniasz coś od FixedUpdate, to wypadało by użyć Time.fixedDeltaTime.

Podejrzewam, że postać porusza się w update, a kamera w fixedUpdate. Wtedy transform postaci aktualizuje się kilka razy częściej i być może to to.

usunąłem ten skrypt i jest lepiej jednak problem pozostaje

Postać się przesuwa… Zakładam że identycznie co kamera

Hmmm porównałem ten skrypt z moim i jest taki sam a, jak mawiają programiści “u mnie działa” =)). Może to wina samego unity? spróbuj przeinstalować pliki albo zrobić nowy projekt. Może masz jakiś skrypt lub animację która koliduje z kamerą lub poruszaniem się? Bo to wygląda trochę jak animator sam się rozpędzał szybciej a potem wracał na pozycje wyjściową.

Niestety dalej po ponownym zainstalowaniu unity jest tak samo lepiej jednak dalej występuje ten sam problem nawet po wyłączeniu skryptu
wersja unity : 2020.3.4f1

może to być powód tego skrypt?
using System.Collections;
using System.Collections.Generic;
using UnityEngine;

public class poruszanie : MonoBehaviour
{
public int speed;
public int JumpHight;
// Start is called before the first frame update
void Start()
{

}

// Update is called once per frame
void Update()
{
   if(Input.GetKeyDown(KeyCode.W))
    {
        GetComponent<Rigidbody2D>().velocity = new Vector2(0, JumpHight);
    }
    if (Input.GetKey(KeyCode.D))
    {
        GetComponent<Rigidbody2D>().velocity = new Vector2(speed, GetComponent<Rigidbody2D>().velocity.y);
    }
    if (Input.GetKey(KeyCode.A))
    {
        GetComponent<Rigidbody2D>().velocity = new Vector2(-speed, GetComponent<Rigidbody2D>().velocity.y);
    }
}

}

Nie wiem czy to coś zmieni ale podczas korzystania z pixilart mam ten sam problem czy to może się okazać problem np z monitorem

Te nagranie powyżej, to ty klikasz tylko raz nie trzymasz przycisku?jeśli tak to wszystko raczej działa jak powinnao, rigidbody odpowiada za tarcie oraz przesunięcie https://docs.unity3d.com/ScriptReference/Rigidbody2D.html

Cześć,
jeżeli chcesz mogę ci z tym pomóc, ale będę potrzebował chwilowy wgląd do całego projektu.
Jeżeli się zdecydujesz, pisz.

Tymczasem życzę miłego dnia, wieczora, albo dobrej nocy :upside_down_face: