[Produkcja] EDEN

EDEN- Niezależna platformówka tworzona przez początkujące studio deweloperskie TMCStudio.
Cechą charekterystyczną gry jest mroczna czarno-biała grafika. Wcielamy się w małego chłopca, który jest w obozie zagłady
w Oświęcimiu Auschwitz. Chłopiec jest świadkiem makabrycznych mordów,gwałtów. Celem gry będzie dowiedzenie się
co się stało z jego matką oraz ucieknięcie z Auschwitz.

Podoba wam sie taki koncept gry ;)? Jakieś uwagi co można dodać etc?
Jeśli chcecie wspomóc nasz projekt, to udostępniajcie ten post, oraz gdyby ktoś był zainteresowany współpracą (Scenarzysta, muzyka) to chętnie pisać.
Wstawiam wstępny teaser.

Zapraszam do zostawienia polubienia ;)! https://www.facebook.com/TMC-Studio-174461779703544/?fref=ts

TEASER :

Popracowałbym nad grą ;)

Jak dla mnie tematyka ciekawa, jednak póki co zbyt mało informacji aby oceniać :slight_smile:

Seria pytań:

1. @Kuchcik327 opisz proszę jak będzie wyglądać rozgrywka, co gracz będzie robił ?
  2. Na jakie platformy robiona jest gra ?
  3. Kogo masz w teamie ?
  4. Na jakim silniku robiona jest gra ?
  5. Jaki rodzaj muzyki jest Ci potrzebny ?
  6. Na jakim etapie są prace nad projektem ?

Na razie tyle :stuck_out_tongue: Odpowiedz na te pytania, a na pewno każdy kto to przeczyta będzie miał lepszy wgląd w ten projekt i łatwiej będzie Ci pomóc.

1. Rozgrywka będzie przypominała przygodową logiczną grę, cośw stylu Limbo, gracz będzie musiał znaleźć mame w obozie,
  2. PC/Linux,
  3. 3 Grafików, 2 Programistów i 1 Scenarzysta,
  4. Unity 3D,
  5. Muzyka spokojna, mroczna ;),
  6. Tworzenie animacji

Wyczuwam inspirację This War Of Mine, ale to dobrze :slight_smile:

Raczej grą “LIMBO” i miejscowego obozu Auschwitz :smiley:

Macie już coś? Jakaś grafika? GDD? Na jakim etapie stoją prace? Zrobiliście już coś kiedyś? :slight_smile: Powodzenia.

Niestety szukamy narazie scenarzyste…

Ktoś tu chyba za długo oglądał chłopca w pasiastej piżamie, po screenie dobrze wnioskuję że to będzie gra 2D/2,5D?

Platformowa gra przygodowa z elementami gry logicznej osadzonej w obozie AU. . Kurcze, przyznam szczerze, że daliście sobie niezłe wyzwanie, aby zaprojektować to w taki sposób, by miało ręce i nogi. Tym bardziej że opowieść jest o małym chłopcu. :wink:
Na początku napisałeś - platformowa i zacząłem sobie wyobrażać jak mały chłopiec lata z miotłą i bije po hełmach nazistów, albo skacze na nich jak hydraulik Mario. ^^
Poważny temat, więc i scenariusz musi tutaj powstać zacny. . No życzę powodzenia i trzymam kciuki :smiley:

No platformowo to będzie problem, ale można z tego zrobić uciekiniera (tylko nie endless runner :> ), Chłopak chodzi od sceny do sceny szuka żarcia, które często jest patrolowane przez badgayów, ale mają swoje ścieżki i odwracanie uwagi za pomocą dźwięków… lub innych więźniów. Potem bierzesz jedzonko, albo nabój, piłkę, albo jakiś inny artefakt i dalej do końca poziomu.
A przerywniki między poziomami mogą być wypełnione rozmową przez siatkę właśnie dwóch dzieciaków, jeden w pasiaku a drugi normalnie ubrany jako syn zarządcy, albo z niedalekiej wioski - tutaj też pole do popisu na poziomy, zawsze można odkładać żarcie roznosząc je poza okiem badgayów itd.

Taki luźny pomysł, odstępuję za darmo, tylko żebyście pamiętali kto jest twórcą pomysłu! :slight_smile: .

No właśnie boję się, że cała mechanika może nie być odpowiednia do panujących realiów w grze. . Juz sam fakt powoływania się na faktyczne zdarzenia historyczne zmusza do tego, aby odwzorować chociaż w minimalnym stopniu rzeczywistość w tamtych czasach. . Ogólnie bardzo fajny pomysł na to aby dać graczowi możliwość wczucia się w więźnia obozu zagłady, ale nijak nie widzi mi się przedstawiona mechanika :slight_smile:
Byc może nie widzę jeszcze tego co producenci tej gry :wink:

Gra w żaden sposób nie nawiązuję do filmu.

Do roku powinna być już wersja demonstracyjna :wink:

Widzę przecież, to tylko luźny pomysł był, jeny, ludzie od razu do siebie wszystko biorą : < .

Wiec nie pozostaje nic tylko czekać :wink:

Wiadome :smiley: Ale mógł ktoś to przeczytać i wziąść na poważnie :100:

Ja myślę, że 2d jeśli się to dobrze zrobi 2d nie będzie problemem.

Chodzenie, rozmawianie z więźniami, jakieś zadania na zasadzie - ty ukradniesz dla mnie jedzenie od gestapowca, ja dam linę, kontakt z ruchem oporu itp. Jakieś wybory: pomóc innym, czy samemu sobie itp.