Programista poszukiwany do współpracy nad grą


#1

Witajcie!

Ekipa Sixth World i nasza maskotka, krab futerkowy ziejący ogniem, poszukują programisty do zespołu!

O nas:
Jesteśmy grupą pasjonatów, którzy chcą wydać dobrą grę RPG, łączącą klimat starych dobrych gier tekstowych z gatunku role-playing, wraz z nowymi rozwiązaniami gameplayu. Obecnie w zespole znajdują się dwie osoby:

Ezir (28 lat) - Copywriter, Redaktor, Pisarz fabularny, który z niejednego pieca chleb już jadł, i który zna prawie każdą serię na tyle, by nie powielać starych pomysłów, które już ktoś kiedyś wykorzystał.
Fiore (22 lata) - Uzdolniona graficzka, potrafiąca namalować wszystko czego tylko gra wymaga! Znajomość Corel’a, Flash’a oraz Photoshop’a.

Współpracując łącznie w 3 osoby, wykreowaliśmy własny, niezwykły świat fantasy oraz wykorzystaliśmy ręcznie malowaną szatę graficzną, by nadać projektowi uczucie starej gry. Projekt wyszedł 4 miesiące temu i przez ten czas działał wręcz cudownie.

Niestety, jedyny programista, odpowiedzialny za kodowanie i wprowadzanie aktualizacji odszedł z naszego zespołu z powodów osobistych, pozostawiając nas w dość niezręcznej sytuacji. Mało tego, sama gra była pisana na autorskim frameworku, dlatego nie jesteśmy w stanie nic z projektem zrobić, bo kod jest pisany tak, że tylko on potrafił z nim współpracować, a przynajmniej tak nas poinformował.

Jednakże nie zamierzamy się poddać tylko z tego powodu! Mimo wszystko chcemy kontynuować pracę nad naszą grą dla wszystkich wiernych graczy, którym projekt na prawdę się podoba, i którzy widzą w nim bardzo duży potencjał. Właśnie dlatego poszukujemy kogoś, kto wraz z nami wykorzysta to, co już mamy, czyli obecny projekt jako prototyp gry całą grafikę, dźwięki, tekst i muzykę, by napisać nową i lepszą wersję Sixth World!

O grze:
Świat gry jest w pełni autorski, wykreowany od zera tak, by nawet wszelaka fauna i flora odbiegały od tego, co już jest znane. Wypowiadając słowo “Fantastyka” wszyscy zwykle przed oczami mają od razu “Krasnoludy” oraz “Elfy”. Chcemy to zmienić, nadając grze własnego, niepowtarzalnego klimatu, który nie będzie kolejną kopią znanych już światów. Dużą inspiracją są dla nas gry takie jak Morrowind czy Planescape Torment, gdzie tekst wykorzystywany jest nie tylko, by opowiedzieć barwną historię, ale również by odbiorca mógł zagłębić się w nowy i niezwykły świat, który mógłby odkryć, czując się jego integralną częścią.

Zapraszamy do samej gry, byście mogli zobaczyć, co w niej tak na prawdę siedzi. Niektóre systemy oczywiście wymagają zmiany, jednak o tym w trakcie współpracy.

Link do gry: www.sixthworld.pl

Kogo poszukujemy:
Chcielibyśmy, by programista był przede wszystkim tak jak my pasjonatem, który chciałby poświęcić przynajmniej 6 godzin w tygodniu na pracę nad tym projektem. Jako że jesteśmy zespołem bardzo niewielkim i początkującym, który chce dopiero zaistnieć na rynku gier, oferujemy pracę w trybie sweat equity, około 10-20% udziałów z samej gry po jej przepisaniu i wydaniu. Warto nadmienić, iż projekt będzie również wydawany w późniejszym etapie w języku angielskim.

Jeżeli chodzi o umiejętności, to cóż, chcielibyśmy, aby osoby zainteresowane współpracą miały wystarczającą wiedzę, by napisać projekt taki jak w linku powyżej, gdyż obecny kod trzeba praktycznie przepisać. Jednakże, ponieważ technologia idzie do przodu, dlatego nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby osoba zainteresowana zaznajomiona była z silnikiem unity 5, by gra mogła zostać wydana w unity web player. Programista otrzymuje pełną dowolność pracy, aby czuł się komfortowo, tak długo, jak jest w stanie zakodować, co trzeba i aby to działało.

Jeżeli ktoś zechce nam pomóc i z nami współpracować to proszę, piszcie PW na gamedevie albo:
Skype: neizd_aviir
GG: 4259047
Email: marcinorl87@gmail.com


#2

Ogłoszenie nadal aktualne!