Programista poszukuje Zespolu

Czesc

Od jakiegos czasu programuje w Unity (tylko C#) w wolnym czasie i buduje prototyp gry, ktora w przyszlosci pragnalbym wydac, gdyz nie ma zbyt wiele gier tego typu a bardzo chcialbym w cos takiego zagrac.

Nie posiadam umiejetnosci animowania, modelowania, tworzenia swiata gry itd. Dlatego chcialbym poznac ludzi chetnych do hobbystycznego projektu, ktory moze sie przerodzic w komercyjny (ale dalej celujacy w fan).

Zawodowo jestem Back-endowym programista i programuje w PHP (Znam Symfony, Nginx, Composer, Rest-Api, umiem pisac testy oraz uwielbiam korzystac z konsoli) jednak poza tym znam rowniez Jave i ostatnio wlasnie C#.

Gra ktora robie ma byc w rzucie izometrycznym, 3d, posiadac inventory typu diablo, system lvl oparty o skille, uniwersum na pograniczu Stalkera i Fallout-a. System walki rzeczywisty jednak zdecydowanie nie skupiony na walce z hordami komputerowych przeciwnikow.

Jesli tworzycie juz podobna gre - dajcie rowniez znac. Jestem graczem zespolowym i uwielbiam prace z kodem innych programistow.

Jesli Twoj projekt jest komercyjny jestem otwarty na pojedyncze zlecenia na b2b

Ja w sumie też szukam porządnej ekipy ale jako grafik3d/animator ale nic z tego nigdy nie wyszło, i tak siedzę na forum nie wiadomo po co. Mam w głowie pomysł na prostą grę, której sam nie zrobię. Z wrodzonego lenistwa jednak nie spisuję pomysłów w pdf’y bo nie wierzę że uda mi się je skończyć, no i chwilę potem tracę całą motywację jakby powietrze z balona uszło. Nie mówiąc o tym że też nie chce mi się robić całej gry samemu :confused: .

Pomysł dobry, chociaż nawet jeżeli wzorujesz się na Diablo to nie licz na samodzielne wydanie gry typu Diablo III, bo tu już trzeba na prawdę mocnego sztabu ludzi. Z tego co rozumiem, gra ma być w rzucie izometrycznym tylko tu nasuwa się pytanie, czy ma to być:

Hack n’slash: Czyli gra typu Diablo, Sacred, Titan quest itd.
RPG: Czyli gra typu Baldur’s gate, Icewind dale, Planescape torment, Fallout 1 lub 2

Ewentualnie wypoziomowana hybryda gatunków, typu: Divine Divinity, czy Divinity: Original sin.

Z wypowiedzi rozumiem, że nie chcesz walki z hordami przeciwników, więc dedukuję, że chodzi raczej o mocniejszy aspekt role-playing. Generalnie, jest to gatunek dość trudny, bez co najmniej 2 pisarzy się nie obejdzie, bo DOBRE questy (nie typu “idź zabij 100 tundrowych yeti i przynieś mi amulet, dostaniesz 100 golda”) to już nie są takie proste do napisania. Dość to ambitne dlatego dopytuję, czy nie jest to projekt będący tak zwanym “porywaniem się z motyką na słońce” :wink:

Oczywiscie ze nie… To co mowisz to trafne uwagi i jak najbardziej wiedzialem o tym jeszcze zanim zabralem sie za Tworzenie nowego projektu w Unity:)

Majac na mysli Diablo chodzilo mi o Diablo, nie o Diablo 3 bedace palaczeniem Hack’n slash i MMORPG.

Zatem po pierwsze gra ma byc 100% single player. Robienie gry online w malym zespole jest co najmniej nierozsadne a na pewno niemozliwe (chyba ze ktos chce zrobic Grass Simulator online czy cokolwiek z porownywana iloscia bug - ow).

System walki ma troche przypominac ten z Divine Divinity, natomiast nie ma to byc hybryda hack’n slash z crpg tylko… hybryda symulatora polowania z action rpg. I tak, w rzucie izometrycznym.

I tak, jest to niecodzienne polaczenie i tak moze sie nie spodobac szerszej publice. Natomiast gdybym chcial zrobic CoD odcinek 3459 to na pewno nie oglaszalbym sie tutaj tylko szukalbym pracy w Infinity Ward. Wtedy na sto procent spodobaloby sie milionom ludzi. Ale jaka mialbym dowolnosc tworzenia?

Dlatego to chce zrobic. Dlatego potrzebuje was.

Cześć, ja też robię Diablo clone, ale skupiam się bardziej na mechanice gry :slight_smile:
https://www.artstation.com/artwork/LNXPK