Prosta gra na przeglądarkę


#1

Witam. Mam dwa pytanka.
1: Chcę stworzyć prostą grę na przeglądarkę jak no ta: https://www.pltnv.pl (no moze teoche bardziej rozbudowaną w przyszłości)

Co będzie do tego najlepszym wyborem? Python, java script czy cos innego?

2: jak taką grę umieścić mając domenę i hosting?


#2

JavaScript (poczytaj o elemencie Canvas w HTML5), a jak chcesz bardziej rozbudowaną zainteresuj się silnikiem Phaser (też w JavaScript się pisze).


#3

Gry przeglądarkowe to frontend(część przeglądarkowa) i backend(część serwerowa). W twoim przypadku backend zdaje się być nieistotny, za to całą grafika musisz robić za pomocą javascript.
Jak pisał przedmówca, poczytaj o Canvas.


#4

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.


#5

NO przecież masz napsiane:DDDDDDD co za typ :smiley:


#6

Obawiam się że obrazek nie przez przypadek jest podlinkowany pod tą grę :smiley: Paskudna reklama :smiley:


#7

Taka gra jest bardzo prosta do zrobienia. Oczywiście jak już wcześniej było mówione, javascript. Jak chcesz dodać elementy jak ranking, czy inne statystyki, to przyda się backend, który można napisać w czym chcesz, nawet php.


#8

A jak taką grę się wrzuca na stronę?


#9

Drukujesz lub przepisujesz kod na kartkę, składasz kartkę, wysuwasz tackę od cd-romu, kładziesz kartkę na tackę, zamykasz tackę, klikasz prawym myszy na napędzie cd-rom w explorerze, wybierasz “wrzuć grę na stronę”.


#10

Pajaców jak widać nie brakuje


#11

Wybacz ale pajacem to jesteś Ty zadając takie pytania. To nie jest forum dla dzieci ale dla ludzi którzy posiadają jakąś wiedzę o informatyce.


#12

Wybacz? Nie, nie wybaczę. I przypominam, że znajdujemy się w dziale SZKÓŁKA. Zadają tu pytania ludzie, którzy nie maja totalnie pojęcia o programowaniu, publikowaniu gry na stronie www, czy np w sklepie play itp. Dlatego swoje odpowiedzi zachowaj na inne działy tego forum lub wsadź sobie głęboko, kto wie może nawet sie spodoba.


#13

Pomyliło Ci się forum branżowe gdzie są głównie zawodowi programiści z facebookiem.
I myślę że swoim prostactwem poinformowałeś wszystkich aby nie zwracać na Ciebie uwagi.


#14

Prostactwem wykazałeś się ty pisząc o wsadzeniu kartki do cdrom. Gdybyś był normalnym człowiekiem, a nie zawistnym imbecylem to byś normalnie napisał,np. abym takich informacji szukał na innych forach. I tyle. Ale nie, to było dla ciebie zbyt ciężkie, trudne, bo po co odnieść się w normalny sposób. Dlatego skoro spotkałem prostaka to w prostacki sposób odpowiedziałem. ALe to widać i tak zbyt wysoki poziom dla ciebie.


#15

O cdromie i kartce akurat to ja pisałem ale podzielam zdanie utf8 na Twój temat. Fakt, jest to szkółka ale pytanie jakie zadałeś jest na równi z pytaniem jak się kopiuje pliki na komputerze (bo podobnie przegrywasz pliki na serwery www) więc nie dziw, że ludzie z Ciebie leją.


#16

Teoretycznie w opisie działu jest “Forum dla początkujących, którzy dopiero zaczynają z tworzeniem gier lub programowaniem.” Więc chyba nie trzeba być zawodowym programistą, żeby pytać, tym bardziej, że nie sądze aby wiele osób na co dzień kopiowało pliki na serwer :slight_smile: Odpowiadając na pytanie, potrzebujesz najpewniej kilenta FTP (WinSCP, Filezilla) i skopiowanie fakycznie będzie polegało tylko na przeciągnięciu plików. Do połączenia się z serwerem będzie Ci potrzebny host (ip, znajdziesz w panelu admina na hostingu) oraz login i haslo, które również będzie pewnie w panelu admina hostingu. Poniżej przykładowe okno konfiguracji połączenia.
image


#17

A ja uważam, że powinien tu być jakiś minimalny próg ogarnięcia, poniżej którego nie powinniśmy schodzić. Ja rozumiem - błąd w skrypcie w Unity, ok, jakieś zawiłości OpenGL-owego API bo czasem dokumentacja nie jest przystępnie napisana czy nawet dyskusja nad wyborem technologii (wbrew pozorom to wcale niegłupi temat). Ale bez przesady, bo inaczej skończymy na pisaniu tutoriali o uploadowaniu stron na hosting albo będziemy nieogarniętym wydobywać z ‘czeluści internetu’ linki do wersji instalacyjnej Visual Studio. Jeszcze bym zrozumiał, gdyby na świecie nie było googla…

IMO odpowiedź na punkt 2 powinna brzmieć: “Tak samo jak się wrzuca stronę internetową. Reszta jest w google”.
I naprawdę można to było załatwić bez ‘zniżania się do’ udzielania odpowiedzi na tak trywialne pytania a jednocześnie zachować się grzecznie.


#18

No to wypadało by zmienić opis, żeby takich pytań nie było :slight_smile:


#19

Jak napiszesz grę marcin0218 to Ci ją przegramy na serwer.


#20

To nie tylko polega na przeciągnięciu plików. Dochodzi odpowiednio skonfigurowany serwer, cache, środowisko dev i prod czy nawet docker żeby to miało ręce i nogi.
Pisanie tzw skryptów PHP to przeszłość. Dzisiaj trzeba zadbać o zabezpieczenia bo inaczej RODO i więzienie. Dlatego trzeba mieć ogarnięty jakiś framework, przynajmniej Laravel. Do tego dochodzi javascript z API itd.
Dlatego ja jako zawodowiec po prostu ryję ze śmiechu widząc takie pytania. W porównaniu do Web to Unity jest jak bułka z masłem.