Prosta gra na przeglądarkę

Witam. Mam dwa pytanka.
1: Chcę stworzyć prostą grę na przeglądarkę jak no ta: https://www.pltnv.pl (no moze teoche bardziej rozbudowaną w przyszłości)

Co będzie do tego najlepszym wyborem? Python, java script czy cos innego?

2: jak taką grę umieścić mając domenę i hosting?

JavaScript (poczytaj o elemencie Canvas w HTML5), a jak chcesz bardziej rozbudowaną zainteresuj się silnikiem Phaser (też w JavaScript się pisze).

Gry przeglądarkowe to frontend(część przeglądarkowa) i backend(część serwerowa). W twoim przypadku backend zdaje się być nieistotny, za to całą grafika musisz robić za pomocą javascript.
Jak pisał przedmówca, poczytaj o Canvas.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

NO przecież masz napsiane:DDDDDDD co za typ :smiley:

Obawiam się że obrazek nie przez przypadek jest podlinkowany pod tą grę :smiley: Paskudna reklama :smiley:

Taka gra jest bardzo prosta do zrobienia. Oczywiście jak już wcześniej było mówione, javascript. Jak chcesz dodać elementy jak ranking, czy inne statystyki, to przyda się backend, który można napisać w czym chcesz, nawet php.

A jak taką grę się wrzuca na stronę?

Drukujesz lub przepisujesz kod na kartkę, składasz kartkę, wysuwasz tackę od cd-romu, kładziesz kartkę na tackę, zamykasz tackę, klikasz prawym myszy na napędzie cd-rom w explorerze, wybierasz “wrzuć grę na stronę”.

Pajaców jak widać nie brakuje

Wybacz ale pajacem to jesteś Ty zadając takie pytania. To nie jest forum dla dzieci ale dla ludzi którzy posiadają jakąś wiedzę o informatyce.

Wybacz? Nie, nie wybaczę. I przypominam, że znajdujemy się w dziale SZKÓŁKA. Zadają tu pytania ludzie, którzy nie maja totalnie pojęcia o programowaniu, publikowaniu gry na stronie www, czy np w sklepie play itp. Dlatego swoje odpowiedzi zachowaj na inne działy tego forum lub wsadź sobie głęboko, kto wie może nawet sie spodoba.

Pomyliło Ci się forum branżowe gdzie są głównie zawodowi programiści z facebookiem.
I myślę że swoim prostactwem poinformowałeś wszystkich aby nie zwracać na Ciebie uwagi.

Prostactwem wykazałeś się ty pisząc o wsadzeniu kartki do cdrom. Gdybyś był normalnym człowiekiem, a nie zawistnym imbecylem to byś normalnie napisał,np. abym takich informacji szukał na innych forach. I tyle. Ale nie, to było dla ciebie zbyt ciężkie, trudne, bo po co odnieść się w normalny sposób. Dlatego skoro spotkałem prostaka to w prostacki sposób odpowiedziałem. ALe to widać i tak zbyt wysoki poziom dla ciebie.

O cdromie i kartce akurat to ja pisałem ale podzielam zdanie utf8 na Twój temat. Fakt, jest to szkółka ale pytanie jakie zadałeś jest na równi z pytaniem jak się kopiuje pliki na komputerze (bo podobnie przegrywasz pliki na serwery www) więc nie dziw, że ludzie z Ciebie leją.

Teoretycznie w opisie działu jest “Forum dla początkujących, którzy dopiero zaczynają z tworzeniem gier lub programowaniem.” Więc chyba nie trzeba być zawodowym programistą, żeby pytać, tym bardziej, że nie sądze aby wiele osób na co dzień kopiowało pliki na serwer :slight_smile: Odpowiadając na pytanie, potrzebujesz najpewniej kilenta FTP (WinSCP, Filezilla) i skopiowanie fakycznie będzie polegało tylko na przeciągnięciu plików. Do połączenia się z serwerem będzie Ci potrzebny host (ip, znajdziesz w panelu admina na hostingu) oraz login i haslo, które również będzie pewnie w panelu admina hostingu. Poniżej przykładowe okno konfiguracji połączenia.
image

A ja uważam, że powinien tu być jakiś minimalny próg ogarnięcia, poniżej którego nie powinniśmy schodzić. Ja rozumiem - błąd w skrypcie w Unity, ok, jakieś zawiłości OpenGL-owego API bo czasem dokumentacja nie jest przystępnie napisana czy nawet dyskusja nad wyborem technologii (wbrew pozorom to wcale niegłupi temat). Ale bez przesady, bo inaczej skończymy na pisaniu tutoriali o uploadowaniu stron na hosting albo będziemy nieogarniętym wydobywać z ‘czeluści internetu’ linki do wersji instalacyjnej Visual Studio. Jeszcze bym zrozumiał, gdyby na świecie nie było googla…

IMO odpowiedź na punkt 2 powinna brzmieć: “Tak samo jak się wrzuca stronę internetową. Reszta jest w google”.
I naprawdę można to było załatwić bez ‘zniżania się do’ udzielania odpowiedzi na tak trywialne pytania a jednocześnie zachować się grzecznie.

No to wypadało by zmienić opis, żeby takich pytań nie było :slight_smile:

Jak napiszesz grę marcin0218 to Ci ją przegramy na serwer.

To nie tylko polega na przeciągnięciu plików. Dochodzi odpowiednio skonfigurowany serwer, cache, środowisko dev i prod czy nawet docker żeby to miało ręce i nogi.
Pisanie tzw skryptów PHP to przeszłość. Dzisiaj trzeba zadbać o zabezpieczenia bo inaczej RODO i więzienie. Dlatego trzeba mieć ogarnięty jakiś framework, przynajmniej Laravel. Do tego dochodzi javascript z API itd.
Dlatego ja jako zawodowiec po prostu ryję ze śmiechu widząc takie pytania. W porównaniu do Web to Unity jest jak bułka z masłem.