Prosta gra platformowa 2d - początkująca ekipa

Witam, mam 15 lat, chodzę do drugiej, informatycznej klasy gimnazjum. Jest u nas coś takiego jak projekt gimnazjalny, który musimy zrobić do 3 klasy lecz nasz wychowawca kazał mieć to już teraz. Akurat tak wyszło​, że dołączyłem do małej, 2 - osobowej grupy robiącej grę w Unity. Niestety jedna z tych osób, odpowiedzialna za mapy od samej strony grafiki platform itp. , po 2 miesiącach oznajmiła, że nie ma nic. Jesteśmy mocno do tyłu, a na dodatek podejrzewam, że i drugi kolega, de facto on tym wszystkim niby zarządza, nie ma nic, a on robi skrypty, ja jestem odpowiedzialny za tła, załatwiam muzykę, a także za to co osoba, która odeszła - na wszystko mamy 2-3 miesiące. Jakby ktoś mógł, to niech pomoże choćby dobrymi, fachowymi radami. grafik ze mnie taki sobie, programuję odrobinę w C++, ale nadal się uczę.

Grafikiem nie jestem i za bardzo nie pomogę, ale jeżeli tworzysz projekt niekomercyjny i potrzebujesz JAKIŚ grafik, polecam poszukać tutaj:

https://opengameart.org/

Wiele assetów jest darmowych, zuploadowanych przez game developerów, którym projekty często nie wyszły, ale nie chcieli, aby się zmarnowały. Do projektu komercyjnego interesowałaby Cię tylko licencja CC0, jednak w przypadku niekomercyjnego i do szkoły, mogą praktycznie być wszystkie inne.

Dokładnie jak kolega wyżej napisał, można skorzystać z gotowych.
A jeśli ma to być prosta gra platformowa w stylu mario, to napisanie tego w unity to kwestia 3 dni.

Właściwie to mniej więcej o to chodzi, zwykła platformówka bez żadnych udziwnień, problem jest właśnie tylko tak jak pisałem z tym, że żaden z nas w C# dobrze nie programuje, ale w 2 miesiące to raczej da radę się podstaw nauczyć.

Do stworzenia prostej platformówki polecam program Tiled oraz jeden z popularnych silników (dla platformy HTML5). Ja używam obecnie Corony SDK (bezpłatna wersja, używa języka Lua). Studio Ponywolf udostępniło trzy gry w tym jedną platformówkę wraz filmem na youtube (jest kilka części) opisującym jej najważniejsze elementy. Gra jest dostępna za darmo wraz z całym kodem po rejestracji dla użytkowników Corony SDK (gra do ściągnięcia w Corona Marketplace).

Życzę powodzenia
ldurniat

O, to ciekawe rozwiązanie, bo Unity nie znam, a jako linuksiarz mam z tym programem też mał stycznoście (ale Winda 7 już na kompie jest). Prosty to do obsługi?

Mimo wszystko optował bym za unity, ponieważ w nim można zrobić wszystko i zrobisz to szybciej niż w coronie.
Jeśli chodzi o skryptowanie to praktycznie korzysta się z podstaw C#, a kursów jest multum.
Ale jeśli nie chcesz unity, to i tak był bym za gotowym silnikiem jak np godot, lub jeśli chcesz język lua, to niedawno king udostępnił swój silnik defold.

Był ostatnio temat, warto się przyjrzeć

Proszę, nie rzucaj tym tematem tutaj, bo sam początek jest trochę rakowy, poza tym średnio w temat.
Jeśli robicie grę 2D w Unity, a sam znasz C++ to C# nie będzie problemem, jeśli ogarnąłeś przynajmniej podstawy OOP (Objective Oriented Programming - programowanie zorientowane obiektowo). Jak coś, to mogę pomóc z projektem, uderzaj do mnie spokojnie z pytaniami. !!Advertisment Alert!! Jeśli chciałbyś jakiś mały kurs Unity i C#, który pozwoli Wam to zrobić w miarę sprawnie to mogę Wam dać też jakieś “korki” za 20zł/h ( jeśli chcielibyście żebym usiadł z Wami na np. 2h ciągłe, o takie rzeczy chodzi. Jeśli po prostu będziecie mnie spamować pytaniami to spoko, za free :slight_smile: Piszę tą ofertę od razu, bo potem są sytuację, gdzie ktoś pyta o pomoc raz, drugi, trzeci, potem “wejdziesz na Skype?” i robią się z tego korepetycje xd)

Jakby rakowy nie był, to jeśli chodzi o proste game engine’y do 2d to i tak stanowi dobry zbiór propozycji w czym robić i dlaczego.

Czy ja wiem? Na pewno żadna biblioteka do C++ nie będzie dobrym enginem :V