Proste gry logiczne i zręcznościowe

Witam serdecznie,
co człowiek to inna opinia, ale chciałbym poznać Wasze zdanie, w czym najlepiej pisać proste (czy aby na pewno?:wink:) gierki typu:

Quizy
https://0.s3.envato.com/files/189702463/index.html

Logiczne i zręcznościowe
https://townden.com/preview/4503/2048-logic-game.html

Gry typu BrainWars, NeuroNation w które będzie dało się zagrać zarówno na komputerze jak i urządzeniach mobilnych, z możliwością zapisu wyników z gry do bazy danych. Ważne aby gry były bezpieczne i osoba z zewnątrz nie mogła ingerować w zapis wyników z gier.

Jakie języki programowania byście do tego użyli i dlaczego? Gdybym chciał stworzyć stronę podobną do NeuroNation z grami typu BrainWars, pojedynkami o punkty, rankingiem itp. to od czego musiałbym zacząć? HTML, CSS, JS, PHP np. do stworzenia strony internetowej. A jak z grami tego typu biorąc pod uwagę rankingi i gry o punkty?

Z góry dzięki za pomoc.

PS. Jeśli pytanie w złej kategorii to przepraszam.

Szczerze? Why not both? :slight_smile: .
Na programowaniu znam się tyle że wiem co z czego, ale sam kodu nie napiszę. Co ci mogę powiedzieć że jak dla mnie opcja logicznych minidungeonów z zagadkami byłaby dobrym kompromisem i dała zabawę. A jak jeszcze dodać do tego losowość zagadek - tylko nie w ich następowaniu, a w ich składowych - wtedy nawet twórca który grę zaplanował mógłby się nią trochę pobawić.
quizy to zagadki z odpytywania, np. z fragmentów fresków na lokacji. A cyferki to punkty otwarcia kolejnego korytarza. Ot, problem solved :slight_smile: . Jak pomogło, to faktura, paragon, barter? :>

Szykuję się do stworzenia serwisu w którym użytkownicy będą mogli rzucać sobie wyzwania w gierkach i quizach typu BrainWars i NeuroNation. Gry to jedna z kilku ważnych elementów, które będą wpływały na całość serwisu. Początkowo skupiłbym się tylko na tego typu gierkach. Jeśli serwis się przyjmie, to będzie można pomyśleć o czymś typu minidungeony, jednak na moje oko będzie wiązało się to z dużymi kosztami oraz sporą ilością pracy. Ale jakiś dodatkowy pomysł na przyszłość jest :slight_smile:

Główne pytanie, to w czym tworzyć tego typu gry? Zanim zacznę szukać zleceniobiorców, chcę trochę zapoznać się z tematyką tworzenia tego typu gierek. Dzięki temu będę wiedział kogo konkretnie muszę znaleźć do tworzenia tego typu gierek.

Opcji jest wiele, ale podejrzewam że chcesz to robić przez przeglądarkę, więc chyba tylko unity ci zostaje.

hej!

według mojej wiedzy Unity daje możliwość robienia “jednej” gry, która później spokojnie zadziała na iphonie, androidzie i PC i pozwoli Ci na zbieranie wyników w jednym miejscu. However:

“Ważne aby gry były bezpieczne i osoba z zewnątrz nie mogła ingerować w zapis wyników z gier”

to jest już duże wyzwanie i odpowiedź brzmi według mojej wiedzy - tylko gry z server based result.Czyli gry, gdzie wszelkie przeliczanie wyników zarówno w trakcie gry, jak i po jej zakończeniu dzieje się po stronie serwera, a nie usera. Innymi słowy gry, w których zawsze user musi mieć połączenie do netu i na jego urządzeniu dzieje się minimum danych, a serwer wszystko przelicza i wysyła mu wyniki.
Inaczej nie ma takiej opcji żeby zapis wyników był bezpieczny, bo w każdą grę, której nie przelicza (dodam) dobrze zabezpieczony serwer user może ingerować i psuć/zmieniać wyniki.
Aczkolwiek mówimy o około 0.5% userów, którzy się w takie coś bawią; jeśli to jest mała skala to pewnie nie powinieneś się tym przejmować. Jeśli jednak masz ambicje na portal zrzeszający ludzi z całego świata w tysiącach - niestety tylko serwer.

Hej BOM,
dzięki za pomoc. Jest dokładnie tak jak piszesz. Chodzi mi o serwis podobny do NeuroNation, pod tym względem, że gry będą dostępne na serwerze (bez pobierania), a wyniki będą zapisywane bezpośrednio na serwerze. Rozumiem, że Unity rozwiązuje tego typu problem i gry są pod tym względem bezpieczne? :slight_smile: Przyjrzałem się temu Unity trochę pobieżnie i z tego co widzę, tworzenie gier wygląda dość prosto. Dla kogoś obeznanego w temacie, stworzenie prostej gry z dostarczonych projektów i grafik, nie powinno zająć dużo czasu. Lepiej zainwestować w kogoś kto to zrobi porządnie, niż samemu uczyć się od zera :slight_smile: