Proste gry logiczne i zręcznościowe


#1

Witam serdecznie,
co człowiek to inna opinia, ale chciałbym poznać Wasze zdanie, w czym najlepiej pisać proste (czy aby na pewno?:wink:) gierki typu:

Quizy
https://0.s3.envato.com/files/189702463/index.html

Logiczne i zręcznościowe
https://townden.com/preview/4503/2048-logic-game.html


Gry typu BrainWars, NeuroNation w które będzie dało się zagrać zarówno na komputerze jak i urządzeniach mobilnych, z możliwością zapisu wyników z gry do bazy danych. Ważne aby gry były bezpieczne i osoba z zewnątrz nie mogła ingerować w zapis wyników z gier.

Jakie języki programowania byście do tego użyli i dlaczego? Gdybym chciał stworzyć stronę podobną do NeuroNation z grami typu BrainWars, pojedynkami o punkty, rankingiem itp. to od czego musiałbym zacząć? HTML, CSS, JS, PHP np. do stworzenia strony internetowej. A jak z grami tego typu biorąc pod uwagę rankingi i gry o punkty?

Z góry dzięki za pomoc.

PS. Jeśli pytanie w złej kategorii to przepraszam.


#2

Szczerze? Why not both? :slight_smile: .
Na programowaniu znam się tyle że wiem co z czego, ale sam kodu nie napiszę. Co ci mogę powiedzieć że jak dla mnie opcja logicznych minidungeonów z zagadkami byłaby dobrym kompromisem i dała zabawę. A jak jeszcze dodać do tego losowość zagadek - tylko nie w ich następowaniu, a w ich składowych - wtedy nawet twórca który grę zaplanował mógłby się nią trochę pobawić.
quizy to zagadki z odpytywania, np. z fragmentów fresków na lokacji. A cyferki to punkty otwarcia kolejnego korytarza. Ot, problem solved :slight_smile: . Jak pomogło, to faktura, paragon, barter? :>


#3

Szykuję się do stworzenia serwisu w którym użytkownicy będą mogli rzucać sobie wyzwania w gierkach i quizach typu BrainWars i NeuroNation. Gry to jedna z kilku ważnych elementów, które będą wpływały na całość serwisu. Początkowo skupiłbym się tylko na tego typu gierkach. Jeśli serwis się przyjmie, to będzie można pomyśleć o czymś typu minidungeony, jednak na moje oko będzie wiązało się to z dużymi kosztami oraz sporą ilością pracy. Ale jakiś dodatkowy pomysł na przyszłość jest :slight_smile:

Główne pytanie, to w czym tworzyć tego typu gry? Zanim zacznę szukać zleceniobiorców, chcę trochę zapoznać się z tematyką tworzenia tego typu gierek. Dzięki temu będę wiedział kogo konkretnie muszę znaleźć do tworzenia tego typu gierek.


#4

Opcji jest wiele, ale podejrzewam że chcesz to robić przez przeglądarkę, więc chyba tylko unity ci zostaje.


#5

hej!

według mojej wiedzy Unity daje możliwość robienia “jednej” gry, która później spokojnie zadziała na iphonie, androidzie i PC i pozwoli Ci na zbieranie wyników w jednym miejscu. However:

“Ważne aby gry były bezpieczne i osoba z zewnątrz nie mogła ingerować w zapis wyników z gier”

to jest już duże wyzwanie i odpowiedź brzmi według mojej wiedzy - tylko gry z server based result.Czyli gry, gdzie wszelkie przeliczanie wyników zarówno w trakcie gry, jak i po jej zakończeniu dzieje się po stronie serwera, a nie usera. Innymi słowy gry, w których zawsze user musi mieć połączenie do netu i na jego urządzeniu dzieje się minimum danych, a serwer wszystko przelicza i wysyła mu wyniki.
Inaczej nie ma takiej opcji żeby zapis wyników był bezpieczny, bo w każdą grę, której nie przelicza (dodam) dobrze zabezpieczony serwer user może ingerować i psuć/zmieniać wyniki.
Aczkolwiek mówimy o około 0.5% userów, którzy się w takie coś bawią; jeśli to jest mała skala to pewnie nie powinieneś się tym przejmować. Jeśli jednak masz ambicje na portal zrzeszający ludzi z całego świata w tysiącach - niestety tylko serwer.


#6

Hej BOM,
dzięki za pomoc. Jest dokładnie tak jak piszesz. Chodzi mi o serwis podobny do NeuroNation, pod tym względem, że gry będą dostępne na serwerze (bez pobierania), a wyniki będą zapisywane bezpośrednio na serwerze. Rozumiem, że Unity rozwiązuje tego typu problem i gry są pod tym względem bezpieczne? :slight_smile: Przyjrzałem się temu Unity trochę pobieżnie i z tego co widzę, tworzenie gier wygląda dość prosto. Dla kogoś obeznanego w temacie, stworzenie prostej gry z dostarczonych projektów i grafik, nie powinno zająć dużo czasu. Lepiej zainwestować w kogoś kto to zrobi porządnie, niż samemu uczyć się od zera :slight_smile: