Prymitywna gra konsolowa pt."Disease Tycoon"

Ogólnie jest to gra w konsoli prymitywna jak flinstonowie.
Założeniem Gry jest “zbieranie” bakterii i wydawania bakterio punktów na kolejne możliwości zbierania owych bakterii.
Potrzebuje jakiś testerów i ogólne zbalansowanie kwot za dany upgrade i możliwośc.
Jest to już druga wersja z dodaniem zbyt op upgradedów i dodaniem bardziej przejrzystego menu.

Wszystko jest w języku angielskim.
Mogę to również spolszczyć.
Ale jeżeli komuś się wgl zamysł spodoba to przekonwertuje to na jakies windows formsy itp.

Tutaj github produkcji

Wykorzystałem tylko c# bez żadnych innych modułów itp.

Enjoy!

Jestem jakiś testerem. Faktycznie balans kwot się przyda, w kilka minut parę milionów uzbierałem i na wszystko było full siana, poza tym wybierając upgrade na który nie ma się siana wyskakuje, że się go i tak kupiło.

Troszkę mnie nie było ale no przepraszam tak wyszło :smiley:

Jeżeli chodzi o ten balans to nie mam kompletnie pomysłu jak go usprawnić a ten problem z tym komunikatem za zakup upgrade bez wystarczającej kwoty puntów bakterii to sprawdzałem i działa wszystko ok.Jak coś to potrzebuje bardziej sprecyzowanego problemu.Może czegoś nie zobaczyłem.
I teraz potrzebuje jedynie jakiś dobrych pomysłów balansu.

W kolejnym update będzie najbardziej przejrzyste menu jakie dam radę zrobić ponieważ nadal wydaje mi się zbyt mało przystępne.
A jeżeli starczy czasu to dodam losowe akcje typu odejmowanie punktów dodawanie itp.

Wszystko będzie na githubie ale to w niedalekiej przyszłości (gdzieś tak 19-20 styczeń).

Dziękuje za każdy feedback :smiley:

Więc tak jeżeli chodzi o samą grę to porzucam ten projekt na rzecz “przeportowaniu” jej na windows formsy i zmienieniu jej formy na clickera z jakimiś minigrami.

Lecz ostatnie dociągnięcia dodałem do gry i cała wersja jest w V3 prawie kompletna.
Jeżeli ktoś będzie chciał raw kod to piszcie.
Nie przypuszczam ale no.Jeżeli byłby to ktoś ogarniający to chętnie dowiem się jak odnaleźć lepsze rozwiązania itp.A o osoby lepsze od mnie nie trudno.Prawie każdy :smiley:

Wszystko opisane w update logu na githubie.

Był to bardziej projekt ukazujący mi co mogę zrobić i czy go wgl skończę.

Dziękuje za jakiekolwiek zainteresowanie :smiley:

No i to tyle widzimy się w “kontynuacji” projektu.

Narka

Morasiu puścił na discordzie informację o swoim projekcie silnika do gier konsolowych, może tobie się przyda.