Przelew z przychodu ze Steama - jak zmniejszyć spread?

Przy comiesięcznych przelewach ze Steama mój bank Inteligo przy przewalutowaniu pobiera 5% wartości przelewu (tzw. spread i może jeszcze jakieś dodatkowe opłaty dla banku się w tym mieszczą). To dużo. To trochę tak jakbym miał co miesiąc do zapłacenia podatek dochodowy wyższy o 5%. Wielu z Was otrzymuje przelewy zza granicy - przychody ze Steama, Google Play, App Store, itp. Czy Wy również płacicie bankowi 5% spreadu od przelewów zza granicy? Czy znacie jakieś metody, żeby uniknąć lub obniżyć te 5%?

Mam konto walutowe. Przyjmuje dana płatność u siebie bez przeliczenia. Nastepnie przesyłam to sobie do Walutomat. Tam wrzucam oferte zaleznie od tego jaki jest trend jezeli moge zyskac to wrzucam po kursie nieco lepszym niz jest obecnie i czekam az mi wymieni. Jak kurs spada to wymieniam natychmiast. Pozniej taki przelew wrzucam do siebie. Konto na Walutomat masz darmowe. Darmowe konto prywatne masz np w Alior Bank. Za wymiane placi sie 0.2% w Walutomat. Ale wymiany masz po takim kursie jaki sie zgodzisz.
Mysle ze dobre kilka tysiecy zaoszczedzilem na tym. Niemniej nie zarabiam zbyt duzo zza granicy. Moze ktos ma tutaj jeszcze bardziej optymalne rozwiazanie.