Przyjmie mnie ktoś?

Mógłby mnie ktoś przyjąć do jakiegoś studia (dla hobby, bez płacenia)mam gdzieś z 12 lat wiem że to troche mało ale ciekawi mnie to bardzo, napoczontku niechciałbym robić czegoś ważnego i trudnego (bo nigdy nie byłem w żadnym studiu)i bardziej chciałbym się przyglondać pracy
Mój discord to zenon440#3687

Bierz się za książki i ucz się programować… Albo rysować, teksturować, robić modele 3d… Czemu chciał byś się ‘przyglondać’ ? Jak programista klepie w klawiaturę? :smiley:

@frozenshade to wcale nie takie głupie, co kolega pisze. Wygląda na to, że on po prostu potrzebuje mentora, który pokaże mu best practice i nauczy omijać pułapki gamedevu. Sam wiesz ile pojawia się tu ogłoszeń w stylu “dopiero zaczynamy, ale robimy 3D MMO!”, to właśnie dlatego, że nie mają pojęcia jak ten proces wygląda.

Ok, ale co on miał by robić? Żeby poznać np ‘best practices’ programowania to musiał by najpierw cokolwiek w tym temacie ogarniać. Jak taki mądry jesteś to weź go do siebie :smiley:

Best practices i wiedza jak omijać pułapki gamedevu do niczego mu się na razie nie przyda, bo nie ma jeszcze żadnego punktu odniesienia. 12 lat to genialny wiek, żeby zacząć uczyć się programowania, sam żałuję, że nie zaczynałem w tym wieku.
Żeby nauczyć sie robić tricki na deskorolce, najpierw trzeba nauczyć się jechać do przodu :smiley:

Tzn. to jest trochę tak jak z grą w MORPG. Jak masz lvl 1 i jesteś noobem to no nikt w ciemno nie przyjmie Cię do gildii i tak samo w game devie. Więc możesz poexpić i zdobyć lvl w jakiejś dziedzinie - tworzenie muzy, grafiki, ogarnianie animacji, projektowanie menu, programowanie itd. itp. Musisz popróbować masy różnych rzeczy i zobaczyć co najlepiej Ci wychodzi lub co sprawia najwięcej frajdy. Jeśli chcesz uczyć się w grupie to popytaj kolegów a może razem ze znajomymi skrzykniecie fajną paczkę. Możecie wtedy założyć kanał discorda a na forum zamieszczać efekty prac. Zawsze znajdzie się tu jakaś dobra dusza do skomentowania.

Chętnie przyjmę Cię i dam trochę porad co do tworzenia różnych programów i gier. Wysłałem Ci zaproszenie na discordzie | nick : Przebusky

W dzisiejszych czasach jest masa darmowych materiałów w sieci i uczyć możesz się sam. Wiadomo, że praktyka w studio a samodzielne nauczanie to dwa świata, ale jednak pierwsze kroki możesz wykonać sam, a później z jakąś zdobytą wiedzą szukać dalszego rozwoju. Zastanów się jako dziedzina gamedevu Cię interesuję i zacznij się szkolić w tej branży. Ogólnie ciężko być człowiekiem od wszystkiego, ale nawet i tacy się zdarzają, co tworzą całe gry w pojedynkę. Powodzenia życzę.