Pytanie o koszta zrobienia sprite'ów, klatek


#1

Cześć. Jestem początkujący, robię projekt po godzinach i chciałbym powoli zacząć kupować sprite’y. Na początek potrzebuje głównego bohatera z animacjami: stanie, bieganie, kucanie + przemieszczanie się, skok + opadanie, przyklejenie do ściany, odskok od ściany, atak mele (kombinacja 3 ciosów), otrzymywanie obrażeń, śmierć. Mam concept art postaci, czyli potrzebuje osoby, która przerysuje i zrobi klatki, które zamienię następnie w flipbook’a:) Orientuje się ktoś, ile może kosztować zrobienie czegoś takiego? Może jakieś widełki cenowe, żebym nie dał się oszukać jak będę kogoś szukać xD.
Pozdrawiam.


#2

Nikt Ci nie odpowie na to pytanie, bo to zależy od wielu czynników. Np. styl, wielkość / szczegółowość postaci, długość i ilość kluczowych klatek, doświadczenia artysty itp.
Jeśli chcesz ograniczyć koszty to pomyśl o animacji szkieletowej np. z użyciem Spine.

Pogadaj z 2-3 artystami, zleć im na początek przygotowanie jednego sprite postaci bez animacji. Oceń jak Ci się podobała współpraca, terminowość i ostateczny rezultat względem kosztów. Podpisz umowę na animację z tym, który zrobił najlepszą robotę.


#3

Ok, dzięki przynajmniej za podpowiedz. Zapomniałem wczoraj napisać, że styl coś ala Rayman, Ori itp. i że właśnie chciałbym na “kościach”:slight_smile: Może nie aż na takim poziomie jak Rayman (bo wiadomo - $$) ale też nie jakaś tandeta:D No nic, zrobię tak jak mówisz i może napiszę na jakimś forum albo grupie FB, że szukam wykonawcy.


#4

Polecam artstation. Łatwo wyszukać artystę, można wyszukiwać po lokalizacji np. konkretne miasto w Polsce, po skillach itp. Od razu uderzyć do artystów, których styl Ci się podoba.


#5

Świetna strona. Dziękuję bardzo:)