Pytanko o tworzenie postaci i ubrań

projektowanie-gier
game-design

Witajcie, jakiego programu używacie do tworzenia modeli postaci i animacji? Chodzi o to by licencje miał dość przejrzysta oraz w łatwiejszej obsłudze. W głównej mierze też mi chodzi by gracz mógł wejść z interakcję z daną postacią ( poruszanie piersi czy innych części ciała). Gra będzie pierwszoosobowa.
(Jest taki asset Alexa 1.0 tylko w zwiazku z tym, że jestem świerzak nie potrafię dobrze ocenić czy taki asset będzie pasował)

W jaki sposób w Unity zaimplementować automatyczne tworzenie postaci (npc), tak by klienci którzy przychodzą do nas byli zawsze różni? (Różnili się w większej mierze od postaci którzy istnieją już w grze)

Jak duży kłopot jest z zaimplementowaniem różnych ubrań i interakcji z nimi? ( Nie tylko inny kolor ale i fason itp)

Hej,

Sporo pytań, dość szerokie zagadnienia.
Program do modelów i animacji to Blender 3D, darmowy, świetnie się integruje z Unity.
Problemy z interakcja z ciuchami są nawet w grach typu wiedzmin - ubrany na plecy miecz potrafi przechodzić przez ciało.

Są tony tutoriali do tych tematow, np tu od zera do bohatera: https://www.youtube.com/playlist?list=PLFt_AvWsXl0f4c56CbvYi038zmCmoZ4CQ

Pozdrawiam,
Tomek

Hej, myślałem nad korzystaniem jednak z iClone 7, daz.

Jednak mam inne zagadnienie i stworzyłem osobny post do tego Potrzebuje pomocy i rad miałbyś coś doradzić na ten temat?