[Reaktywacja gry, zbieranie ekipy]

Witajcie,

Szukam osób chętnych do dokończenia gry razem ze mną i kolegą. Prace nad grą zaczęły się w 2017 roku, przez ostatni rok stała ona w miejscu i się nie rozwijała. W końcu mam możliwość ją dokończyć i dalej rozwijać.

Jako osoba która od niedawna zaczęła zawodowo pracować w game dev’ie oferuję pracę nad mechaniką i networkingiem, organizację i pełen koncept gry. Kolega oferuję oprawę graficzną, balans gry oraz pomysły na przyszłość.

Robimy to dla samego procesu twórczego lecz także wierzymy, że właśnie takie projekty hobbystyczne, tworzone z pasją są godne większej społeczności. Szukamy poważnej i długotrwałej współpracy bo dobrze wiemy czym jest wypalenie i słomiany zapał.

Szukamy osób które wiedzą co chcą robić i to coś jest powiązane z:

• Unity, C#
  • Pixel art, Concept art
  • Muzyka
  • gry strategiczne
  • Level design

Wstępne GDD: https://drive.google.com/file/d/1l4ypid5sZp_NUyQpoQkmbqpjd0YyfTmO/view?usp=sharing

Na ten moment tyle. Dużo rzeczy jest teraz płynnych, jest możliwość dokończenia jej w zespole ale to już razem zobaczymy, czy chcemy.

Trzymajcie się!

Rozumiem, że jest ci przykro ale zastanowiłeś się czy warto wracać do tego projektu? Jeżeli w 3 lata nie udało ci się nic z tym zrobić to może warto postawić coś od podstaw, coś nowego? Pewnie tak to będzie wyglądało gdy przyjdzie ci współpracować z nowymi ludźmi gdzie każdy będzie miał zgoła odrębną wizję tego co można z tym co jest, zrobić i wyjdzie na to, że zaczniecie od początku.

Napisałeś, że pracujesz zawodowo w game devie, więc zakładam, że przy jakimś projekcie, masz jeszcze czas na coś innego, poza pracą?

Oczywiście, że mam czas na własne projekty.
Musiałeś mnie źle zrozumieć skoro piszesz że 3 lata nie udało mi się nic zrobić. Gra zrobiła ogromne postępy w przeciągu 2 lat, rozwijał się styl graficzny, mechanika itp lecz ostatni czas poświęciłem na dopięcie innych projektów by bezproblemowo wpisać je sobie w CV. pracę już znalazłem więc powracam do tych starszych projektów które uważam za sensowne. Grę mogę i tak dokończyć w 2 osoby lecz postanowiłem by dzięki niej gromadzić ludzi, pasjonatów by później robić kolejne. Nie koniecznie muszę zakładać zespół, możemy np. robić ją w zespole do którego należę choć są jeszcze inne możliwości.

Zawsze jest czas wracać do dobrych projektów. Ha robiłem kiedyś grę, potem przestawałem, potem do niej wracałem i tak przez 5 lat, i po 5 latach wydałem na steamie.
Jeśli się nie kończy projektów to nie wie się na jakie problemy się trafia w późniejszej fazie produkcji i posprodukcji. Poza tym umiejętność kończenia produktów to ważna rzecz, znacznie łatwiej rozpocząć nowy projekt niż kontynuować stary. Kiedy tworzysz coś od nowa to wkładasz mało wysiłku i widzisz gigantyczne postępy, potem jest na odwrót, wkładasz dużo sił i czasu a postępów nie widać.